DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Da się wyleczyć wiciowce oto jest pytanie
Autor Wiadomość
darek-j 


Imię: Darek
Wiek: 53
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 356
Skąd: czechowice-dziedzice
Wysłany: 2016-04-23, 17:57   

Dobra tak dla relaxu , ryby w 100 l i kilka maluchów
_________________
Pozdrawiam Darek
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2016-04-23, 18:47   

Wyglądają jak śledzie w słoiku, dla mnie bomba.
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2016-04-23, 20:33   

darek-j napisał/a:
Dobra tak dla relaxu , ryby w 100 l i kilka maluchów

te grzmoty to zawsze takie spłowiałe bez koloru?
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
darek-j 


Imię: Darek
Wiek: 53
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 356
Skąd: czechowice-dziedzice
Wysłany: 2016-04-23, 20:55   

Wyłącz filtr czarno biały i będziesz miał kolor , gdzie Ci koloru brakuje :?:
_________________
Pozdrawiam Darek
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2016-04-23, 22:46   

darek-j napisał/a:
, gdzie Ci koloru brakuje?


a no chyba jest różnica między rybami czy nie ma?
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
darek-j 


Imię: Darek
Wiek: 53
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 356
Skąd: czechowice-dziedzice
Wysłany: 2016-04-24, 09:41   

bosak napisał/a:
te grzmoty to zawsze takie spłowiałe bez koloru?


Jak byś zadał pytanie o różnice intensywności kolorów między rybami , to bym Ci napisał że;

1. Ryby jaśniejsze to samce , a samców brązowych %-wo w RR podobno wychodzi więcej . Jak się ma 100 ryb po tarle to sobie można ten mniejszy % czerwonych samców zostawić . Ja kupiłem 10 ryb i akurat z tych jest 4 samce brązowe i 6 samic czerwonych ani jednego samca czerwonego ,no trudno.
Po za tym zdjęcie ryb robione z fleszem gdzie ryba brązowa wychodzi blado , Twoje na fotkach też kolorem nie grzeszą gdyby nie wzór to by nie było jakie kolory ma ryba.

Między innymi dlatego nie sprzedaje młodych , bo chce czerwone samce , a jak wiadomo , muszą dorosnąć do dorosłości żeby mieć jasność.
_________________
Pozdrawiam Darek
Ostatnio zmieniony przez darek-j 2016-04-24, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2016-04-24, 10:28   

darek-j napisał/a:
Między innymi dlatego nie sprzedaje młodych , bo chce czerwone samce , a jak wiadomo , muszą dorosnąć do dorosłości żeby mieć jasność

SPOKO:)
albo poszukać i Twoim czerwonym ładnego czerwonego samca pewnie i szanse wtedy byłyby większe ;-)
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-24, 11:33   

Łukasz napisał/a:

Ty Adaś powiedz mi.
Bo literatura każda jedna podaje i nawet badania były prowadzone, że wiciowce przy temperaturze stopni 32 przestają się dzielić - czyli mnożyć - czyli tracą zdolności inwazyjne.
Przy temperaturze powyżej 34 stopni zaczynają ginąć, zostają tylko cysty których nic nie rusza. Jaki ma sens powiedz mi wtedy podawanie jeszcze metronidazolu skoro sama temperatura je załatwi? Cyst nie załatwi ani to, ani to. Przecież takie leczenie to przerost formy nad treścią - i to jest kłamstwo: że jedno z drugim daje doskonałe rezultaty, bo rezultaty takie same daje samo metro, sama temperatura, a temp i metro - jedno z dwóch działa wtedy już tylko na świadomość akwarysty, a nie na robaki.

Także ten.
Ja wiem dokładnie co gdzie bije, Adaś, nie ze mną te numery.


widać dalej opierasz swe wiadomości ma mikrej wiedzy w temacie a doświadczenia na tych kilku rybach co je masz. NO i to w oparciu o ryby dzikie nie skażone leczeniem. Kiedyś metro było proponowane z temperaturą a tego metra było 250 mg na 100 litrów. Potem proponowano 400 mg na 100 litrów plus temperatura. Jest to opisane w fachowych publikacjach no ale Ty tego nie masz. Co i jak już odpowiedziałem wcześniej. Cykl tracenia właściwości inwazyjnych w określonej temperaturze trwa kilka dni. Jak jest stare akwarium to z cyst się po połknięciu rozwijają wiciowce co je nie temperatura a metro załatwia bo ryba przez skórę lek czerpie. A nie tylko żarcie z lekiem, gdzie dostaje się on nie tylko do przewodu pokarmowego i tam działa tylko na to co w nim jest (no chyba wiesz, że wiciowce mogą być też w innych częściach ciała). Trwałość leku i rozkład w organizmie ryby jest stosunkowo krótki. Dlatego też stosuje JA metro i temperaturę. No i nadmienić należy, że tu mamy przypadek jak pisałem infekcji początku wiciowców w stanie mikrym. Do tego by się cysty wytworzyły z istniejących wiciowców też potrzebny jest czas. Ile dni na to jest potrzebne to nie wiesz a jak chcesz się dowiedzieć to jak książka będzie się oświecisz. Tu takowe czynniki nie miały miejsca.

Łukasz napisał/a:
W rybach się nie da. Koniec kropka.

no i to jest prawda bo cysty są wydalane na zewnątrz ryby i czekają na coś co je połknie. Po to jest codzienne płukanie filtrów w czasie leczenia by pozbyć się ewentualnych cyst. By wytworzyła się cysta potrzeba określonej ilości dni.

Ĺťarcie jest dobre z lekiem jak się potem co miesiąc kontrolę prowadzi czy są czy ich nie ma. Dla ryb co go zeżrą. Zresztą w UWAGACH do przepisów jest dokładny opis co i jak robić.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2016-04-24, 12:02   

adamn napisał/a:
Po to jest codzienne płukanie filtrów w czasie leczenia

jakoś w Twoich przepisach jest inaczej napisane.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-04-24, 12:40   

bosak napisał/a:

darek-j napisał/a:
Między innymi dlatego nie sprzedaje młodych , bo chce czerwone samce , a jak wiadomo , muszą dorosnąć do dorosłości żeby mieć jasność

SPOKO:)
albo poszukać i Twoim czerwonym ładnego czerwonego samca pewnie i szanse wtedy byłyby większe


Gość co to się na zna

Hahahaha klynkom

A potem się dziwi że wszyscy z niego szydzą i sie naśmiewają jaki to on bystry jest :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2016-04-24, 13:14   

jurasiga napisał/a:
wszyscy

mów za siebie!
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-04-24, 13:20   

bosak napisał/a:
mów za siebie!


Za siebie też mówię

Ale jak widzę też to już zaczynasz łapać , sam odpisałeś Dunowi . Więc nie jest z tobą aż tak źle , lepiej późno niż w cale . :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-24, 13:26   

adamn napisał/a:
Łukasz napisał/a:

Ty Adaś powiedz mi.
Bo literatura każda jedna podaje i nawet badania były prowadzone, że wiciowce przy temperaturze stopni 32 przestają się dzielić - czyli mnożyć - czyli tracą zdolności inwazyjne.
Przy temperaturze powyżej 34 stopni zaczynają ginąć, zostają tylko cysty których nic nie rusza. Jaki ma sens powiedz mi wtedy podawanie jeszcze metronidazolu skoro sama temperatura je załatwi? Cyst nie załatwi ani to, ani to. Przecież takie leczenie to przerost formy nad treścią - i to jest kłamstwo: że jedno z drugim daje doskonałe rezultaty, bo rezultaty takie same daje samo metro, sama temperatura, a temp i metro - jedno z dwóch działa wtedy już tylko na świadomość akwarysty, a nie na robaki.

Także ten.
Ja wiem dokładnie co gdzie bije, Adaś, nie ze mną te numery.


widać dalej opierasz swe wiadomości ma mikrej wiedzy w temacie a doświadczenia na tych kilku rybach co je masz. NO i to w oparciu o ryby dzikie nie skażone leczeniem. Kiedyś metro było proponowane z temperaturą a tego metra było 250 mg na 100 litrów. Potem proponowano 400 mg na 100 litrów plus temperatura. Jest to opisane w fachowych publikacjach no ale Ty tego nie masz. Co i jak już odpowiedziałem wcześniej. Cykl tracenia właściwości inwazyjnych w określonej temperaturze trwa kilka dni. Jak jest stare akwarium to z cyst się po połknięciu rozwijają wiciowce co je nie temperatura a metro załatwia bo ryba przez skórę lek czerpie. A nie tylko żarcie z lekiem, gdzie dostaje się on nie tylko do przewodu pokarmowego i tam działa tylko na to co w nim jest (no chyba wiesz, że wiciowce mogą być też w innych częściach ciała). Trwałość leku i rozkład w organizmie ryby jest stosunkowo krótki. Dlatego też stosuje JA metro i temperaturę. No i nadmienić należy, że tu mamy przypadek jak pisałem infekcji początku wiciowców w stanie mikrym. Do tego by się cysty wytworzyły z istniejących wiciowców też potrzebny jest czas. Ile dni na to jest potrzebne to nie wiesz a jak chcesz się dowiedzieć to jak książka będzie się oświecisz. Tu takowe czynniki nie miały miejsca.

Łukasz napisał/a:
W rybach się nie da. Koniec kropka.

no i to jest prawda bo cysty są wydalane na zewnątrz ryby i czekają na coś co je połknie. Po to jest codzienne płukanie filtrów w czasie leczenia by pozbyć się ewentualnych cyst. By wytworzyła się cysta potrzeba określonej ilości dni.

Ĺťarcie jest dobre z lekiem jak się potem co miesiąc kontrolę prowadzi czy są czy ich nie ma. Dla ryb co go zeżrą. Zresztą w UWAGACH do przepisów jest dokładny opis co i jak robić.

Adam


Adaś weź przeczytaj tego swojego posta na głos. Jak sam zrozumiesz to co napisałeś, to pozdro 600 :mrgreen:

Nawet nie wiadomo do czego się odnieść, bo taką kakofonią walisz, że głowa mała.
No, ale żeby nie było.

Adaś, co mnie obchodzi ile podawali kiedyś metra z temperaturą :mrgreen: To nie ma nic do tematu, i co ja mam, a czego nie mam, też nie - więc może zacznij odpowiadać merytorycznie na to co napisałem, a nie robisz podjazdy ad personam. Czyżbyś tak szybko zaczął tracić rezon? :oops:

Temperatura powyżej 34stopni zabija dorosłe osobniki, co jest suchym FAKTEM więc z łaski swojej przestań mi wytykać, że się nie znam, bo jak ja się nie znam, to i profesorowie którzy takie badania przeprowadzali się nie znają i Antychowicz też (bo tak pisał), i cała reszta się nie zna.

Cytat:
Cykl tracenia właściwości inwazyjnych w określonej temperaturze trwa kilka dni.


Powyżej 34 giną (dorosłe), a powyżej 32 cysty przestają się dzielić - więc nawet jak ją ryba połknie, to gówno się z niej wylęgnie, bo temperatura na to nie pozwoli.
Adaś nie gmatwaj.

Cytat:
Jak jest stare akwarium to z cyst się po połknięciu rozwijają wiciowce co je nie temperatura a metro


Jak jest temperatura wyższa niż 32, to się z nich nic nie rozwinie. A jak wyższa niż 34 to dorosłe i tak szlag trafi.

Więc Adaś ile to mam razy jeszcze pisać?

Po co podnosić temperaturę powyżej 34 i jeszcze dawać leki skoro sama temperatura zabije wiciowce, a cyst nic nie ruszy, więc jaki to ma sens?

Odpowiem Ci:
- NIE MA ĹťADNEGO!

Cytat:
Cykl tracenia właściwości inwazyjnych w określonej temperaturze trwa kilka dni.


Bullshit! Powyżej 34 stopni, trwa to 24h. Adaś :mrgreen:

Cytat:
A nie tylko żarcie z lekiem, gdzie dostaje się on nie tylko do przewodu pokarmowego i tam działa tylko na to co w nim jest (no chyba wiesz, że wiciowce mogą być też w innych częściach ciała)


Co Ty wypisujesz za głupoty teraz? Metronidazol wchłania się z przewodu pokarmowego, więc dociera do wszystkich narządów z krwią i innych części ciała, więc podawanie go w jedzeniu działa tak samo jak podawanie do wody - tylko ryba musi się go odpowiednio nafutrować. A gwoli ścisłości, to jak wiciowce przebiją się przez ścianę jelita, to już jest po rybie, więc to takie gadanie byleby coś napisać z Twojej strony.

Cytat:
Po to jest codzienne płukanie filtrów w czasie leczenia by pozbyć się ewentualnych cyst


Ta? A na dnie i w rogach akwarium, to się nie uchowają? A w toni wodnej się nie będą unosić? A ryby ich nie połkną?

Jeżeli takie głupoty będziesz wypisywał w tej swojej kniżce, to makabreska będzie jakaś.

Adaś przecież wszyscy dobrze wiemy, że wiciowców całkowicie nie da się wykończyć :mrgreen: Mało tego Ty sam tak mówiłeś Tomkowi jak brał od Ciebie ryby, Markowi i jeszcze kilku osobom.

Tobie się chyba wydaje, że tylko Ty masz dostęp do książek i opracowań :mrgreen: Otóż...nie masz :mrgreen: O pardon, nie tylko Ty masz.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz 2016-04-24, 13:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-25, 12:08   

Teraz nie mam czasu na wywody ale będzie bolało. Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-25, 14:22   

Chyba Ciebie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11