DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak robiłem akwarium cz.1 - Szafka pod 900l
Autor Wiadomość
UserTech
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-14, 01:19   Jak robiłem akwarium cz.1 - Szafka pod 900l

Z racji że, ja lubię czasem pomajsterkować i więcej sukcesów mam w pracach ręcznych niż hodowli Paletek to rozpocznę taki krótki cykl w kilku częściach dotyczący sposobów i rozwiązań jakie ja zastosowałem. Być może komuś to sie przyda , a jak nie to zawsze może się to posłużyć jako "usypiacz" jeśli ktoś cierpi na bezsenność . :mrgreen:
Na początku roku 2009 po remoncie mieszkania szukałem kompletu mebli, które by spełniła moje oczekiwania. Dzięki małżonce takie meble znaleźliśmy. W rezultacie zakupiliśmy zestaw mebli pasujących do siebie stylem.
Teraz zadaniem moim było wzmocnić szafkę tak, aby utrzymała wagę akwarium i nie stosować spawarki. Szafka ma dł. 200cm i została przedłużona do 280cm i szerokość 48cm. Na niej stanęło akwarium 280x50xh65 czyli jakieś 900l Poszperałem w piwnicy i znalazłem elementy systemowe Hilti, których montaż odbywa się przy pomocy śrub. Przyciąłem profile i skręciłem. Efekty poniżej.
Ostatnio zmieniony przez UserTech 2013-02-19, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
UserTech
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-14, 01:25   

Efekt końcowy
Ostatnio zmieniony przez UserTech 2013-02-17, 02:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2012-12-14, 01:39   

Andrew72 napisał/a:
Być może komuś to się przyda , a jak nie to zawsze może się to posłużyć jako "usypiacz" jeśli ktoś cierpi na bezsenność . :mrgreen:

Jeżeli cykl Twoich dzieł mi pomoże to będziesz dla mnie wielki :-D Ostatnio jakoś nie mogę zasnąć :)

Andrew72 napisał/a:
Na niej stanęło akwarium 280x50xh65 czyli jakieś 900l

W niedalekiej (mam nadzieję) przyszłości chcę kupić szkło o podobnych wymiarach

Andrew72 napisał/a:
elementy systemowe Hilti, których montaż odbywa się przy pomocy śrub.

Wg mnie uważam że to chyba najlepszy z możliwych systemów, pracowałem z elementami Hilti i nie miały sobie równych pod wieloma względami
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-14, 05:33   

Mnie najbardziej podoba się lewa komora szafki( zwłaszcza jej docelowa zawartość.) ;-) :-)
pozdro...
 
 
bibel7 


Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 252
Skąd: Luboń
Wysłany: 2012-12-14, 07:40   

gienierator napisał/a:
Mnie najbardziej podoba się lewa komora szafki( zwłaszcza jej docelowa zawartość.)
pozdro...
No kurde, że też nie dałem rady przyjechać ostatnio i pooglądać troszkę tej zawartości% jeśli się nie myle.
_________________
Pozdrawiam Paweł
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-14, 13:36   

I to mi się podoba. Nie ma jak czyny społeczne ;-)
Czyste konto :idea:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9