DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Wypławki
Autor Wiadomość
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2015-07-05, 12:49   Wypławki

Witam panowie i panie ,powiedzcie mi czym zwalczyć część wypławek? Bo teraz aż są widoczne na szybach ,jak rano oswiece światło.. Dziś je zgniatalem palcami bo juz mnie to irytowało:d macie jakieś pomysły na te gowno. Tym bardziej chce to zwalczyć bp parka zaczęła mi w końcu czyścić stożek, może na dniach cos złoża.. A nie chce aby wyplawki się tym zainteresowały.m choć z pierwszej ikry nie liczne na nic.
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2015-07-05, 14:36   

jeśli masz czyste szkło to dobry efekt przynosi bateria 9v podpinasz 2 przewody i wkładasz do akwa końce przewodów odizolowane ,odległość przewodów 2 do 5 cm
_________________
zibi
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2015-07-05, 21:04   

Mam żwir:p
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2015-07-06, 17:08   

To pozbędziesz się nadmiaru robactwa-później mniej jedzenia i inwazja zniknie. Też miałem wypławki ale tylko ten sposób u mnie zadziałał tylko że ja mam piasku tyle co kot napłakał żeby tylko coś na dnie było i to mieszałem go żeby coś tam nie zostało i pozbyłem się dziadostwa
_________________
zibi
Ostatnio zmieniony przez zibi 2015-07-06, 17:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kocur511 
kocur511


Imię: Zbyszek
Wiek: 43
Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 31
Skąd: Waleńczów
Wysłany: 2015-07-08, 13:55   wypławki

Miałem masę wypławek ,pomogły 2 szt gurami mozajkowe na te pływające w toni wodnej a na te w piachu bocje wspaniałe.Przez tydzień ryły jak szalone w piachu."Teraz nie mam zżdnych wypławek choć dużo karmie mięsem.
 
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2015-07-08, 18:21   

No to tez słyszałem o tych rynkach,ale pierwsze musialbym OM przeprowadzać kurację itd..to znów trochę czasu i potem nie wiadomo czy wszystko wyczyszce z nich
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2015-07-09, 12:51   

Właśnie ja też myślałem że wpuszczę sobie otoski -wydawało mi się że po kwarantannie wszystko jest ok. niestety zaraziłem sobie dyski wiciowcem-lecząc ryby temperaturą po kuracji 3szt załatwiły mi bakterie dlatego twierdzę że wpuszczanie i dokładanie czegokolwiek do akwa trzeba dobrze przemyśleć i skrupulatnie sprawdzić
_________________
zibi
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2015-07-09, 22:57   

No. Ja narazie ogarniczylem jedzenie drugi dzień, może trochę zminimalizuje ich bandę
 
 
Germjas 

Imię: adam
Wiek: 45
Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-02-08, 08:42   

I jak idzie ? warto sobie ogarnąć ten temat trzeba by sobie pomyśleć. Trzeba by sobie ogarnać wiecej żwiru.
_________________
drapaki dla kotów kraków - polecam
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-08, 09:03   

A co to za kakafonia słowna?
Czytał TY REGULAMIN FORUM odnośnie REJESTRACJI?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
-tomek- 

Imię: Tomasz
Wiek: 45
Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 14
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2016-04-17, 20:47   wypławki

mam takie pytanie próbowałem przenieść ryby z akwarium z wypławkami do sterylnego
(300 litrow + sump) tak by się ich pozbyć.

przenosząc zrobiłem to w ten sposób ze pośrednio do wiadra przepłukały się przez cały dzień 2 razy tak i do sterylnego.

niestety po miesiącu już się pojawiły. mimo tego że starałem się używać innych sprzętów myć ręce i tp.

mam kilka akwa i ciężko z tym bo ryby z innych źródeł też malezja wiec staram się tego nie wymieszać .

450l żwir , jakaś roślina i takie tam moje od 1,5 roku sobie pływają para co tam sobie jakoś 6 młodych odchowała na tych wypławkach

reszta szkła:
200l piwowary cobalty i turkusy
200l parka sobie pływa
300l tez 2 pary pływają

trzymam to dla oka wiec olewałem te wypławki ale serce mi się kraja jak młody narybek cały czas wypławki wykańczają.

pytanie czy ryba jak ma w sobie wypławka strawi go całkowicie?

bo niby tez można nimi karmić, raz mi paletka 2 cm wielkości wyczyściła prawie wszystkie na szkle ale w ciągu 2 dni padła chyba się przeżarła albo ja wykończyły.

kiedyś próbowałem wykończyć je no-planaria ale to nie na moje nerwy , próba na małym akwarium i neonku + brzanka(akurat miałem po 1) się udała. wypławki padły, ryby przeżyły natomiast z paletami to już tak nie było kolorowo.

woda biała jak mleko, ryby jak ogłuszone pokładały się na boki na ogon w czasie podawania keku badałem cały czas wodę parametry nie ulegały zmianie.

ale nie wytrzymałem tego skończyło się szybką podmianą wody na 3 dzień.

bateryjki odpadają bo miedz źle reaguje z woda chyba że inne przewody użyć.

kiedyś bojownika też kupiłem żeby je żarł ale on woli mięsko bocja też hehe

chodzi mi po głowie kolejny restart i próba przeniesienia ale jak je przenieść ?
piwowary trafiły bez wypławków i nie maja na szczęście już 3 miesiąc będzie.

niestety z wody w której są wypławki już mi się nie udaje przenieść.
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-17, 20:58   

Na wyplawki to Łukasz gdzieś pisał, karmić mniej i często sprzątać aby nic na dnie zalegalo, ja też mam z tym problem ale może Adam coś od siebie doda jak się tego pozbyć
Baterie stosowałam i ryby zatrułem
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
Ostatnio zmieniony przez robertkrol 2016-04-17, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
-tomek- 

Imię: Tomasz
Wiek: 45
Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 14
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2016-04-17, 21:04   

tak też robię ograniczyłem jedzenie i sprzątam codziennie każde akwarium , tak żeby odchody nigdzie nie zalegały ograniczyło to je ale są dziadostwa i polują na te maluchy.
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2016-04-17, 21:36   

A ja słyszałem że na wypływki dobra jest kąpiel w soli może to jakieś herezje nie wiem ;-) tak czy siak do końca sie ich nie pozbedziesz
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
Andrzej B 
dyskowce.com.pl

Imię: Andrzej
Wiek: 45
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 111
Skąd: gościcino
Wysłany: 2016-04-18, 06:21   

Kąpieli w nevugonie i ryby do czystej wody. Wtedy pilnować i sprzątać i jakiś czas będzie spokój. I tak do końca się ich nie pozbędziesz. Wypławki to nie problem ale ich nadmiar to już tak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11