DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmnażanie dyskowców sposobem adaman
Autor Wiadomość
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-06-13, 11:22   

adamn napisał/a:
W tym tygodniu je wstawię.

Czekamy z niecierpliwością :-) Czyżby nowa odmiana wchodziła na rynek światowy?
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-14, 13:38   

Proces uzyskiwania czegoś z dwóch odmian kolorystycznych nie polega na pierwszej krzyżówce a na uzyskaniu kolejnych z owej krzyżówki. Tego się nie przyspieszy. Co do nowości to pewnie będzie nowa na krajowym podwórku. Niebawem też biorę się za naturę w czystej postaci co będzie mym priorytetem na najbliższy okres. Zdjęcia rarytasów za kilka dni by woda się wyklarowała.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2015-06-18, 14:29   

OKi czekamy zniecierpliwieni co też to będzie
_________________
Duduś
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-19, 11:40   

za kilka dni wstawię zdjęcia jak słońce w piwnicy zaświeci.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2015-06-19, 12:47   

No tak to sobie poczekamy bo prognozy ostatnio nie za bardzo i ma lać
_________________
Duduś
 
 
gfar 


Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 126
Skąd: Krosno
Wysłany: 2015-06-20, 13:40   

adamn napisał/a:
jutro wybranie 20 i idą na większe. W tym tygodniu je wstawię.
Adam

Ktoś tu widzi jakiś FAKT? :lol:
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-21, 20:33   

Gdyby był FAKT to by było 20 a jest 15 w zbiorniku plus 1- otocinklusów.
Zrobić zdjęcie w mej piwnicy bez światła to nie taka prosta sprawa bo się wszystko odbija w szybach. Co do słońca to od chyba 2 tygodni ciągle pada we Wrocławiu a i jeszcze jest gradacja celów. Najpierw me zdrowie a potem całą reszta i tak jest ze zdjęciami. Co by nie było, że marazm panuje i Alfred napięcie tworzy to niżej zdjęcia kolejnych na tapecie dwa dni temu odstawionych. Możecie teraz zgadywać co z czym i co wyjdzie. A to to już rarytasem będzie nie da się ukryć. To jest tworzenie napięcia ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2015-06-26, 15:01   

No i wszystkich zatkało
piękna szczególnie ta po prawej na pierwszym zdjęciu
Adamie jak myślisz jak dorosną jaki kolor jak będą według Ciebie wyglądały
_________________
Duduś
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-06-26, 19:29   

Jaki kolor? Jak RR o ile będą małe i je wykarmią a nie będą składać w nieskończoność..
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2015-06-27, 11:18   

No to fajnie czekamy na efekt końcowy
a powiem że ja mam parę leopardów i też składają na okrągło ikrę i mają młode z kilku tarł są rybki od kilku mm. do ponad cm. i stare się nimi opiekują mam z tym niezły ubaw bo powoli same się karmią bo większe zaczynają gonić te świeżo wyklute
na młodych mi nie zależy ale mam zabawę
_________________
Duduś
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2015-06-27, 18:14   

Tomek rozmnażają ci się w ogólnym ?
_________________
zibi
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2015-06-29, 11:42   

Ostatni post Zibiego chyba odnosi się do mnie tak zrozumiałem choć na imię mi Tadeusz
krótko bo nie ten wątek wycierają a właściwie wycierały mi się w małym jakieś 125 l. kilka razy ale już stare zrobiły porządek i zostało stadko jakieś 30 szt./nie liczyłem/ tych najstarszych.Stare to Leopardy Adama
_________________
Duduś
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-08-27, 17:52   

Odłożone kabanosy zmieniają koloryt a są w twardej 17 wodzie. Według mnie te nie będą jeszcze tym co bym chciał. No ale mogę się mylić bo odmiany kolorystyczne dopiero nawet w dwa lata się wybarwiają w całości. No a chce czerwone z pionowymi pasami czerwonymi. Dopiero kolejne z nich tarło powinno pokazać nieoczekiwaną zmianę kolorytu.
Teraz trochę o oczekiwaniach i genetyce. Jeśli ktoś chce krzyżować ryby to niech nie liczy na czysta matematykę, że z tarła wyjdzie połowa jednej i połowa drugiej. Ci co hodowali gupiki wiedzą ile jest babrania z genami ;-) Trochę historii: kiedyś było chyba 6 odmian kolorystycznych. Potem w latach 70 drogą selekcji pojawiło się kilka (choćby dzięki J.W.) który potrafił wyłuskać z całego tarła kilka ryb i je dopiero doprowadzić do dorosłości i mnożenia celem uzyskania czegoś nowego. Tak powstały choćby odmiany brylant turkus jak też flashen turkus. Ten ostatni stał się pierwowzorem i zalążkiem kilku odmian handlowych a w szczególności blu diamont.
Potem za dyski wzięli się Azjaci i w wyniku krzyżówek powstało całe multum. Tylko tak: nie uzyskiwano od razu preferowanych odmian a kilka sztuk. Przykładowo ja w naszym kraju jako pierwszy rozmnożyłem w latach 1988-89 odmianę blu diamont. Wpierw było to kilka sztuk z tarła a po 2 latach doszedłem do 90%.
Teraz też się babram w mieszanie ale ma to jeden mankament. Trzeba wiedzieć i zdawać sobie sprawę czy ryba ma geny recesywne w sobie. Oczywiście ta brana do tarła. Jeśli bierze się przykładowo:
- SW i SW to wyjdzie 100% SW
- jeśli bierze się SW i RP to wyjdzie white leopard i snow red i ani jedna SW czy RP
- jeśli bierze się SW i RR to ani jedna nie będzie jak rodzice a co wyjdzie to zapraszam do wątku mego o mnożeniu. Na pewno ani jedna nie będzie przypominała nawet we śnie SW.
Jeśli się natomiast chce krzyżować SW i BD to z uwagi na to, że BD powstał z krzyżówek i selekcji innych odmian to ani jedna nie wyjdzie jak rodzice. Wyjdzie cała masa czegoś co różni się od w/w tym, że tam wszystkie były takie same jak rodzeństwo. Może to przypominać mieszankę jaką kiedyś sobie sprawiłem co powstałą z łączenia ERUPCJI z red passion. Efekt to nie dało się na to patrzeć i szkoda było to karmić.

Ja przykładowo mam w swej piwnicy rybę co jeszcze światła dziennego nie widziała na świecie i usiłuję ją skłonić do kontaktu bliższego cielesnego ze SW. Bo kilkanaście młodych to nic nie znaczy. Jeszcze trochę popracuję nad nią i jak nie dam rady to mnie owe naście z tarła usatysfakcjonuje. Dlatego też na wstępie warto wiedzieć czy ryba ma w sobie geny recesywne bo jeśli się tego nie wie to ... polecam zacząć od krzyżowania gupików ;-)

Teraz o ostatniej chwili: z uwagi na gorączkę w piwnicy ryby jak głupie zaczęły się dobierać w pary i kłaść ikrę nawet w twardej wodzie z innymi rybami i po ileś larw się kluło. Z takiego mezaliansu można sobie dobrać pary te najlepsze co się same dobierają i ikry nie zżerają i potem je ciągnąć w przygotowanym zbiorniku. Ba nawet oryginalne z odłowy brązy - klasyczne pierwowzory piękności zaczęły się trzepać i w efekcie ... ale o tym w kolejnej odsłonie by nie zapeszyć.

No i cały czas pracuję nad perełką i SW. Co wiem po SW? Ĺťe nie przekaże swych genów na małe ;-)

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
amen999 


Imię: Bartek
Wiek: 46
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12
Skąd: Leszno
Wysłany: 2015-08-28, 09:40   

No to czekamy na efekty ; zwłaszcza na te Browny :-)
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-08-29, 20:33   

Elgancko Adam ;-)
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9