DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc - Chore paletki
Autor Wiadomość
Aicha 

Imię: Aska
Wiek: 38
Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 290
Skąd: Sainte Genevieve des Bois
Wysłany: 2014-12-15, 13:17   

Cytat:
Aśka a ja mówię o prazi na nicienia a nie Levamolu

A czy Mlp nie zawiera w swoim skladzie prazi? Przeciez zawiera a co do pratelu, drontalu i aniprazolu tez stosowalam, przywry wytepilam samym pratelem ale nicieni sie nie pozbylam, co do skutecznosci MLP to nicieni nie ma do dzis wiec po co sie wypowiadac skoro sie go nie stosowalo? Ja stosowalam z takim skutkiem jak widac... Co do tamtego watku to tez nie pamietam gdzie on jest ale moge Romanowi rowniez odp na zadane tam pytanie, MLP nie wplywa na plodnosc, przecinki mialam, w dalszy wzrost mlodych sie nie bawilam, wiec nie stwierdze czy mlode byly z wadami, ale i bez lekow ryby maja czasto wady, przecinki byly tylko w ogolnym i zniknely w paszczach kolegow z baniaka.
 
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-12-15, 13:26   

Jest jak mówi Aśka moje białaski też miały ikre z przecinkami , a teraz po 2 dniach metro podeszły biale i czerwone do tarła .
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-18, 11:28   

Macie FORUM dla siebie. Macie MIKROSKOP z filmami dla siebie i TYLU z WAS nie potrafi określić co pokazuje FILM.
Co do skuteczności leków to 90% z WAS leczy na oko bo źle jak TU określa co jest rybie i niekiedy przez przypadek trafi ale co to za skuteczność udo się lub nie udo. Tu nie mamy terahymeny a protoopalinozę w znacznej ilości. A tej się prazi nie wyleczy nawet po roku.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
solek01 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 36
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-12-19, 15:43   

Dziękuje bardzo za odpowiedz. Podałem MLP, po pierwszej turze po nicieniach w filtrze ani śladu a szukałem dość długo (poprzednio nie musiałem nawet szukać) 5 z 6 ryb już wcina i mają normalne odchody również przestały się ocierać, natomiast ta jedna nadal stoi w miejscu i ma białe odchody. W sobotę druga cześć kuracji MLP. Następnie kilka dni przerwy i będę walczył z wiciowcami. W ciągu tych dni przerwy spróbuję złapać odchody tej co ni je i je sprawdzę (zresztą sprawdzę wszystko co mi się uda złapać).
Ostatnio zmieniony przez solek01 2014-12-19, 15:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nemo29 

Imię: Lukasz
Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 22
Skąd: Szczecin/Norwegia
Wysłany: 2014-12-20, 11:35   

nie zapomnij o drugiej turze !! Wprzeciwnym wypadku wszystko na nic ( cysty )
_________________
pozdrawiam
Lukasz
 
 
solek01 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 36
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-05-01, 21:21   

Witam

Mam kolejny problem po jakimś czasie spokoju. Mam troszkę nowych rybek kilka od Adama, troszkę od Stendkera (po kwarantannie - wszystko było w porządku w kwarantannym zbiorniku). Problem polega na tym że rybcie szybko oddychają, czasem jednym skrzelem, na dodatek od czasu do czasu plują "watą".. Poniżej przedstawiam filmy próbek skrzeli jednej z ryb. Niestety filmy nie sa rewelacyjne ale widać ewidentnie jakieś pasożyty. Na pierwszym u góry filmu na drugim na dole nie ruszają się, ale na świeżej próbce było ich sporo więcej ruszających się lecz szybko przestawały.
Parametry wody PH 6,75-6,8 (sonda PH), NO2=0, no3=około20, KH=3, GH=4-5
Z góry dziękuje za pomoc
Nie wiem czy to przywry czy może Lernaea?
Ponieważ w filtrze znalazłem coś podobnego do tego
http://discusforum.adamn....ghlight=lernaea
zdjęcia przedstawiające kopepodit 1 i 4
A tutaj linki do filmów: powiększenie ok x160
https://youtu.be/KCCoYqbK4E4
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
https://youtu.be/jPcjSLlTgGY
Ostatnio zmieniony przez solek01 2015-05-01, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-05-02, 20:48   

a karmisz solowcem czy mrożonkami kupowanymi?
Skrzela są lekko przekrwione nie widać granicy listków. Ja stawiam na wodę lub coś w niej bądź filtru do d...
trochę grzyba ale mało
nie napisałeś nic o swym akwarium teraz.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
solek01 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 36
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-05-03, 21:20   

Witam Adamie dzięki za odpowiedz
Nie nie karmie solowcem ani kupnymi mrożonkami jedynie własnym miksem na bazie serca wołowego, krewetek koktajlowych, szpinaku itp.
Akwarium 300l narożne, piasek kwarcowy na dnie (aby łatwo było sprzątać) woda osmoza 3:1 mieszana z odrzutem (może w odrzucie problem jest?), PH sterowana za pomocą komputera i dwutlenku węgla ale w bardzo małej ilości dwutlenek podawany aby zakwasić wodę gdy jest taka potrzeba (przy stabilnym KH=3).
Z wystroju Korzeń (raczej w porządku nie śmierdzi nie gnije itp.) kilka roślin typu anubiasy i lotosy oraz kryptokoryna z wąskimi liśćmi
Filtr biologiczny kubeł hw 302 plus filtr na-rurowy. Filtr biologiczny nie otwierany od 5 miesięcy ale filtr na rurowy czyszczony 1-2 razy w tygodniu tak samo podmianki 1-2 razy w tygodniu po 60l, oraz przy każdej podmiance odmulane dno..Może coś się dostało do kubła typu resztki jedzenia i syfi wodę?
A co sądzisz o robalach które widziałem w skrzelach na pewno się ruszały?

Pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniony przez solek01 2015-05-03, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
plakat 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: St. Albans
Wysłany: 2015-05-03, 22:53   

Ja bym jednak ten filtr otworzyl i wypłukał wkłady woda z akwarium.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-05-04, 20:23   

A może to były oczliki?
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=1379
zobacz wieczorem przy latarce pod powierzchnią czy Ci coś nie skacze w wodzie.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
solek01 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 36
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-05-04, 21:51   

hmm jutro otworze pre filtr do czyszczenia to pobiorę próbkę i nagram filmik. Ale faktycznie chyba czas na przemycie kubła woda z akwarium

Hej

Po badaniach skrzeli pod mikroskopem podjąłem decyzje że te robaczki co tam widziałem to na 90% przywry tak więc podałem 3 dni temu MLP dziś ryby oddychają jak trzeba bardzo powolutku, na wszystkie skrzela, natomiast na razie jest brak apetytu, siedzą w jednym miejscu i co niektóre mają białe odchody (nie przezroczyste lecz bardzo długie i białe jak papier). Chyba lek im spustoszył nieźle florę bakteryjną jelit, albo miały również coś więcej poza przywrami tylko skąd to się wzięło.
Ostatnio zmieniony przez solek01 2015-05-05, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-05-06, 18:52   

jak jedno z drugim pomylić to nie wiem? Przecie to inny kształt budowa i zachowanie.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14