DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł na tło do akwarium
Autor Wiadomość
Marcin_P_ 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 51
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-12-07, 07:05   Pomysł na tło do akwarium

Witam
Po krótce postaram sie opisać jak wykonać tło do akwarium bez bąbli, przebarwień, odchodzenia od szyby i innych problemów które mogą sie pojawić przy normalnej pracy akwarium.

W pierwszym kroku musimy sobie odpowiedzieć na pytanie w jakim kierunku idziemy z aranżacją zniornika. Czy bedzie piach skałki korzenie itd. Moje tło miało na celu dać efekt głebi piaszczystego dna powykładanego korzeniami.

Jak już wiedziałem co chcę osiągnąć poszukałem w necie zdjęć wykonanych na plaży oraz w lesie.
Odpaliłem fotoshopa zakładam nową kartę o wymiarach tylnej szyby zbiornika 100x50cm
Dzielę zlinią tą kartę na połowę poziomo i górna część wypełniam gradientem niebieskiego koloru. Od góry jaśniejszym jadąc w dół coraz ciemniej.
Gdy już posiadamy połowę wypełnionej strony zaczyna sie żmudna wklejanka i dopasowywanie kawałków zdjęć oraz rościąganie do rozsądnej wielkości.

Gdy mamy zaprojektowane nasze tło zapisujemy jako bmp waży około 60MB

Z takim plikiem popędziłem do Centrum reklamy i Panowie wydrukowali mi na foli która została przyklejona do tylnej szyby od zewnątrz. Strona wyduku jest stroną klejącą do szyby. (Jak ta folia sie nazywa postaram sie dzisiaj ustalić) Problem jedyny był taki że zbiornik musiałem zawieźdz do firmy żeby mi nakleili.
Koszt takiej zabawy na dzien dzisiejszy postaram sie ustalić.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
dylus 


Imię: Mariusz
Wiek: 52
Dołączył: 22 Lis 2012
Posty: 46
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-12-07, 08:10   

Widziałem kiedyś podobny projekt na innym forum ,tło takie dodaje głębi i fajnie to wygląda .Znajomy miał kiedyś lustro na tylnej szybie efekt ten sam .
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-07, 08:28   

Mnie tam lustro nie specjalnie pasuje , takie sztuczne zagęszczanie. :-)
pozdro...
 
 
Marcin_P_ 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 51
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-12-07, 08:39   

Dodzwoniłem sie do kolegi do firmy która mi wydrukowała to tło. Proces wydruku jest następujący w pliku robią odbicie lustrzane drukują na foli przeźroczystej.
W drugim kroku naklejają białą folie winylową na stronę bez kleju (przeźroczystej foli) i całość naklejają na szybę akawrium od zewnątrz.

koszt takiej zabawy na dzień dzisiejszy to 70zł za m2 wydruku + 10zł za naklejenie.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-07, 16:50   

w lustrze to się dwa razy więcej wszystkiego widzi. Tu jest piknie. Giencol już napisałeś podobne. Zdjęcia załatwię i zrobię zbliżęnia.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
UserTech
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-07, 22:24   

dylus napisał/a:
Widziałem kiedyś podobny projekt na innym forum ,tło takie dodaje głębi i fajnie to wygląda .Znajomy miał kiedyś lustro na tylnej szybie efekt ten sam .


Ja tez na PKMD to o ile pamiętam nazywli "pustynna burza" czy jakoś tak
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2012-12-08, 02:34   

Pomysł ciekawy. Tylko szkoda że dno w szkle masz z kamieni a na tle jest piasek. Widać "odcięcie" podłoża z tłem.
 
 
Marcin_P_ 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 51
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-12-09, 12:24   

Witam

Tło było wykonane do aranżacji z piaskiem.
Przesyłam zdjęcie baniaka z piaskiem z dawnych lat, niestety mistrzem aranżacji to ja nie jestem.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2012-12-10, 21:35   

Zacnie to wygląda :-P ,
zwłaszcza na ostatnim zdjęciu.
Ale ja nie jestem zwolenniczką takich rozwiązań. Efekt ciekawy
Pozdro
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
minor20
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-23, 01:41   

Bardzo ciekawe wykonanie :D
 
 
Marcin_P_ 


Imię: Marcin
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 51
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-12-23, 11:38   

Witam

Jeśli ktoś ma zamiar wykonać coś podobnego to proszę o wstawianie swoich projektów tła, może zachęci to innych do wykonania jakiejś ciekawej kompozycji.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-23, 20:12   

Witam,
Ja wlasnie jestem na etapie odpalania zbiornika 510l.
Przykleiłem tapetę na JUWEL poster fix.... wczoraj założyłem pokrywę.... a dzisiaj po kilku godzinach swiecenia odkleiła sie tapeta na całem wysokości akwarium na szerokości 7cm.... taka pionowa pręga na samym środku tylnej sciany....
Akwarium w pełni zalane od ściany jakies 4 cm....
Doradźcie mi co moge w tej sytuacji zrobic.... załamałem sie brak mi pomysłow....
 
 
bibel7 


Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 252
Skąd: Luboń
Wysłany: 2012-12-23, 23:37   

Spuścić niestety pół wody ,szafkę odsunąć i działać .Nie ma innej rady. :-P
_________________
Pozdrawiam Paweł
 
 
rafi_1984 

Imię: Rafal
Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 182
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-24, 08:24   

ok.... ale czy myslisz ze jak spuszcze pol wody to przestawie akwa? w sumie szafka jest podklejona filcem..... no ok zakladajac ze odstawie.... to co dalej.... czy ta sama tapete poprawic.... czy kupic folie samoprzylepna (jesli tak to czy latwo sie to nakleja.... zebym bombli nie porobil) czy moze kupic spraya w kolorze ktory mi sie podoba i pomalowac tylna sciane.... sam juz nie wiem co mam robic....
 
 
bibel7 


Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 252
Skąd: Luboń
Wysłany: 2012-12-24, 08:38   

Kup okleine meblową,lub jakąś inną okleine,Ja robiłem pierwszy raz okline meblową czarną miała nawet takie delikatne słoje,Dodrze spryskaj wodą z płynem do mycia np,ludwik. Przyłóż okleinę na akwarium, jakąś packą lub małym ręcznikiem nadmiar wody wydusię,pozbedziesz się w ten sposób ewentualnych bąbli.Prosta robota :mrgreen: 2krople płynu na 200ml wody.
_________________
Pozdrawiam Paweł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10