DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Wysokie no2
Autor Wiadomość
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-26, 16:22   

pirania10 napisał/a:
No Panowie jestem pod wrażeniem. Po zejsciu z tem i ph rybki wyraznie lepiej się czują. Mam nadzieje,że nie popełnie więcej błędów



A coś Ty myślał?

Tutaj nie ma pitu pitu, o marchewce i kabaczkach :mrgreen:

Takie lekkie podtrucie, to za chwilę wrócą do pełni sił.

Tylko pamiętaj żebyś tam nie nawalił zaraz żarcia w opór. Pierwsze kilka dni spokojnie i umiarkowanie z karmieniem, a później to już wedle uznania - byleby nie przedobrzyć.

darek1609 napisał/a:
Ja przy zakładaniu zbiornika pod koniec 2012r. miałem duże problemy z NO2, w konsekwencji wysoki poziom azotynów doprowadził do śmierci 6 paletek. Najgorsze to, że początkowo nie dawały żadnych objawów, że jest coś nie tak, miały się bardzo dobrze. Później (po ok. 2-3 tyg.) przybrały znacznie ciemniejszy kolor, a po kolejnych 3-5 dniach drastyczne pogorszenie stanu (tracenie równowagi, chwiejne pływanie, kładzenie się na boku). Wtedy dopiero zobaczyłem, że coś jest naprawdę z nimi nie tak. Zalecono mi zrobienie kąpieli w soli niejodowanej, która trwała ponad miesiąc czasu, w oczekiwaniu aż zbiornik dojrzeje. Z 11 małych paletek jakie wtedy miałem przeżyło 5, z czego 4 żyją do dnia dzisiejszego i mają się bardzo dobrze. Jedyną oznaką tego, że w przeszłości miały złą wodę i źle się czuły jest pieprz na jasnych odmianach (red melon).
Jak każdy człowiek, uczę się na błędach, więcej takiego już nie popełnię i nie skażę ryb na trucie się NO2.



Takie objawy jak opisałeś to przy zatruwaniu amoniakiem.

NO2 szybciej truje i pierwej sie duszą, a później zdychają. Nie wiem jaki musi być syf w akwarium żeby dyskowca NO2 wykończyć, a wiem, że są i tacy miszczowie co potrafią tego dokonać.
 
 
pirania10 

Imię: Dawid
Wiek: 46
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 12
Skąd: Naklo
Wysłany: 2013-03-29, 11:11   

testy wody bieżące ph- 5,8
gh-5
kh-1
no2- 0
no3-5 :-) :-) :-)
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-29, 11:30   

Jakby Ci się udało podskoczyć z KH do 2-3 byłoby wtedy idealnie. Będziesz miał stabilniejsze pH i oczywiście mniej kłopotów przy tym. pH wtedy będzie się utrzymywać na poziomie 6,3-6,5 ...
 
 
pirania10 

Imię: Dawid
Wiek: 46
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 12
Skąd: Naklo
Wysłany: 2013-03-30, 08:07   

No i po radości. Woda niby ok, ale jedna paletka siedzi pod powierzchnią i od czasu do czasu wariuje-wali po szybach. Już mam troche dość :-/
 
 
Dun 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 392
Skąd: Otwock
Wysłany: 2013-03-30, 08:22   

Woda teraz ok ale taka nie była a amoniak działa długotrwale w organizmie ryby. Ja bym ryby włożył w 100% nową "dobrą" wodę i zobaczył co bedzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9