DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
P Altum Atabapo
Autor Wiadomość
robert
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-10, 13:39   

roh napisał/a:
robert napisał/a:
w marketingu nie ma nic złego w końcu to nauka/dziedzina która buduje ludzkie potrzeby, jesli by tego nie było nie wiedzielibyśmy czego chcemy i co się nam podoba :mrgreen: :mrgreen:

Rozumiem ze ten deal Roman, Adam będzie codziennie "transmitowany" na forum, tzn będziemy wiedzić co robi Adam, jaka woda jakie dodatki, lekarstwa etc???? jesli ma to być dobro ogółu to znaczy że ogół to zobaczy?


Nie jestem pewien czy tak do samego spodu Adam będzie chciał się podzielić ze wszystkimi swoją ewentualną tajemnicą. Ja będę go namawiał żeby mały szczególik zachował. :lol: :-D :-D
Sam wiesz najlepiej Robercie ile czasu, myślenia, wyrzeczeń i kasy kosztuje dobry marketing.
:-D :-D
Mając w ręku jedno złote jajo, które można mnożyć-byłoby niedorzecznością oddać je konkurencji. Gdyż tylko takowa na tym skorzysta. Myślę, że tani i bezpieczny altum dla każdego byłby dostateczną nagrodą. Swoje zdanie wypowiedziałem wprost i bez ogródek


Wiesz Roman trochę się na tym znam i wybacz ale lekki kit tu wstawiasz, jedynym gwarantem niskiej ceny jest konkurencja!!!! To jesli nie chcecie wszystkiego na forum publikować to po co ta dyskusja i deklaracje??? a ja myślałem ze to będzie tak otwarcie ucicwie a to jak zwykle taaaaa.......... oj naiwny jestem........... :-(
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-10, 14:18   

robert napisał/a:

Wiesz Roman trochę się na tym znam i wybacz ale lekki kit tu wstawiasz, jedynym gwarantem niskiej ceny jest konkurencja!!!! To jesli nie chcecie wszystkiego na forum publikować to po co ta dyskusja i deklaracje??? a ja myślałem ze to będzie tak otwarcie ucicwie a to jak zwykle taaaaa.......... oj naiwny jestem........... :-(

Ok. Robert masz rację, że konkurencja jest najlepszą gwarancją dobrej ceny, więc bądź konkurencyjny, ale zapracuj sobie na to żeby być konkurencyjnym, a Ty chcesz po prostu "żerować" (sorki za słowo,ale chyba najbardziej tu pasuje) na pracy innych i być konkurencyjny. Przyłóż się trochę do roboty i wprowadzaj na rynek konkurencyjne cenowo rybki.
Nie mam pojęcia skąd twoje ataki. To co tutaj się dzieje może mieć epokowe znaczenie. Trzeba chcieć zaryzykować, a nie czekać z pępkiem do góry, aż się Roman z Adamem wyprują i dadzą na tacy wszystkim co będą chcieli sprowadzić sobie rybki gotowy przepis na utrzymanie altuma przy życiu. Ja sprowadziłem do tej pory ponad 3000 altumów, rozmawiałem z ichtiopatologiem z Kolumbii, i wieloma innymi mądrzejszymi ode mnie ludźmi ze Stanów Zjednoczonych, Singapuru, Malezjii.
i dopiero ostatnie transporty są jako takie. Kto mi za to powie dziękuję. Pewnie nie TY. Ty chcesz mieć zyski z czyjejś pracy. To się na razie jeszcze nazywa wyzysk. Jeszcze raz przepraszam za gorzkie słowa, ale tak to widzę, jeżeli Modo lub Administrator źle to postrzega proszę to usunąć.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-10, 15:09   

Merytoryka w dyskusji jest wtedy, gdy na temat i bez obrażania słownego. Skoro ja zaproponowałem coś i Roman w to wchodzi to nie uważam by trzymać w tajemnicy kolejne dni jakie miną od dostarczenia do porażki czy też sukcesu. Będzie wątek stosowny. Ja nie mówię, że w 100% znajdę panaceum ale skoro inni do tej pory nie znaleźli to czemu ja mam nie spróbować? Roman daje ryby a ja się postaram. Ale jak mi wyjdzie i jakimś cudem dożyją 40 dnia to wtedy by było zachowane status quo to podam jak ale nie podam na FORUM czym. No bo czemu mam ułatwiać zadanie innym co do tej pory nic nie wymyślili? Niech dalej pracują. Ja przynajmniej mogę spróbować i a nuż się udo albo nie udo. A mixturę dostanie Roman o ile ją sporządzę.

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-10, 15:46   

A ode mnie dostaniesz ryby, błogosławieństwo i wszelkie dane jak ja utrzymuję przy życiu około 70-80%. Jeżeli dzięki twoim próbom uda się opanować infekcję natychmiast( U mnie trwa to długo i ryby już zainfekowane padają bezpowrotnie) i rybki będą żyły wspomniane 40 dni, to dużo więcej ryb będzie pływało nadal w Orinoko i w naszych baniakach. Koniec i bomba.
 
 
robert
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-10, 23:13   

roh napisał/a:
robert napisał/a:

Wiesz Roman trochę się na tym znam i wybacz ale lekki kit tu wstawiasz, jedynym gwarantem niskiej ceny jest konkurencja!!!! To jesli nie chcecie wszystkiego na forum publikować to po co ta dyskusja i deklaracje??? a ja myślałem ze to będzie tak otwarcie ucicwie a to jak zwykle taaaaa.......... oj naiwny jestem........... :-(

Ok. Robert masz rację, że konkurencja jest najlepszą gwarancją dobrej ceny, więc bądź konkurencyjny, ale zapracuj sobie na to żeby być konkurencyjnym, a Ty chcesz po prostu "żerować" (sorki za słowo,ale chyba najbardziej tu pasuje) na pracy innych i być konkurencyjny. Przyłóż się trochę do roboty i wprowadzaj na rynek konkurencyjne cenowo rybki.
Nie mam pojęcia skąd twoje ataki. To co tutaj się dzieje może mieć epokowe znaczenie. Trzeba chcieć zaryzykować, a nie czekać z pępkiem do góry, aż się Roman z Adamem wyprują i dadzą na tacy wszystkim co będą chcieli sprowadzić sobie rybki gotowy przepis na utrzymanie altuma przy życiu. Ja sprowadziłem do tej pory ponad 3000 altumów, rozmawiałem z ichtiopatologiem z Kolumbii, i wieloma innymi mądrzejszymi ode mnie ludźmi ze Stanów Zjednoczonych, Singapuru, Malezjii.
i dopiero ostatnie transporty są jako takie. Kto mi za to powie dziękuję. Pewnie nie TY. Ty chcesz mieć zyski z czyjejś pracy. To się na razie jeszcze nazywa wyzysk. Jeszcze raz przepraszam za gorzkie słowa, ale tak to widzę, jeżeli Modo lub Administrator źle to postrzega proszę to usunąć.


Roman to co Ty piszesz to jakaś masakra, kolego sympatyczny, ja nie jestem dealerem a hobbystą, to co odpsprzedaję to po ceneach niższych niż kupiłem, dwa tylko i wyłacznie dlatego że zrobiłem selekcję i w moim rozumieniu nie sa to ryby które mi się podobaja. Dla moich potrzeb to moge kupić sobie taką ilość aby utrzymć tyle ile potrzebuję i nie będ żerował na Tobie, spokojnie jest mi to niepotrzebne zapewniem. Nie mam zamiary z tobą konkurować więc się nie obawiaj, naprawdę :-) .
A co do ataków o których piszesz to ich nie było, ale skoro prosisz :-) to rozumiem że tu nagród nie będziesz fundował? :mrgreen:
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-11, 10:25   

Proszę usilnie interlokutorów by nie spowodować u mnie poszczenia zaworu bezpieczeństwa. Wtedy może być mniej ciekawie i przyjaźnie. Załatwiajcie sobie żale i uwagi do siebie na priva :evil:
czekajcie na relację na żywo co 48 godzin.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
robert
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-11, 11:18   

adamn napisał/a:
Proszę usilnie interlokutorów by nie spowodować u mnie poszczenia zaworu bezpieczeństwa. Wtedy może być mniej ciekawie i przyjaźnie. Załatwiajcie sobie żale i uwagi do siebie na priva
Adam, od tego są zawory bezpieczeństwa :-) które to mam zawsze odblokowane, skoro ktoś mi zarzuca pewne działania to na nie odpowiedam ;-) a co do konkursu..................... :mrgreen: :mrgreen:
Naprawdę miło to się Adam czyta, jak Ty strofujesz zapędy do długich dyskusji i wymiany argumentów, oświadczam że właśnie zakonczyłem w tym wątku moja aktywność :-)
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-11, 11:39   

[quote="roh"]
.at napisał/a:
a ludziska będą Ci zawdzięczać altumka po 30 zł.Ja ci to mówię.


A czy zastanowiłeś się czym to grozi gdy będzie w tej cenie? Każdy będzie chciał mieć dzikusa bo będzie na niego go stać a nie jakieś tam "felerne" F1 a nie daj Boże jeszcze FX (przy X → ∞). Zwiększy się popyt, zwiększą się odłowy i degradacja środowiska a za kilka lat znów będzie problem, bo dzikiego altuma nie będzie w wodach i znów wżawa i obudzimy się z ręką w nocniku ...
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-11, 11:58   

Co TY Piotrek skrobiesz?
Skoro teraz jest altum po ile jest i prawie 99,9% to odłów to gdy się go opanuje i zacznie rozmnażać na pęczki nowalijek na wiosnę to chyba ani jeden akwarysta (chyba, że samuraj) ich z odłowu nie sprowadzi bo sam sobie walnie w plecy. Po co odławiać jak mnożenie skalara w porównaniu z dyskowcem to rząd wielkości składanej ikry i nie trzeba się martwić czy jest na starych pokarm czy nie.
Jaki problem? To może uratować jego zasoby naturalne jako pulę genową czystą

Wstrzymajcie się i czekajcie na relację. Po kiego bić pianę?


A jak WAS nosi to zobaczcie wątek
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=759
i odpowiedzcie co to takiego.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-11, 12:02   

I tak będą sprowadzać, bo Altum F0, to wielkie bydle, a im dalej F1-2-3, to coraz mniejsze i pokurcze mikre. Nic, to nie zmieni, tyle, że ludzie będą może umieli utrzymać wysokiego przy życiu.
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-11, 12:12   

adamn napisał/a:
Co TY Piotrek skrobiesz?


Adam, ale niech dzikusy nie będą po 30 zł tylko niech trzymają cenę obecną (przynajmniej ja zrozumiałem wypowiedź Roha, że sprowadzane dzikusy będą po 30 zł). Za to niech F1 i dalsze niech będą po 30 zł, żeby ludzi zachęcić, do zakupów hodowlanych altumów a nie dzikusów.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-11, 13:46   

Altumami i tymi tam innymi tylko z ciekawości się na 40 dni zajmę. Dla mnie jest jedna ryba godna uwagi no chyba, że to krzyżówka skalarodyska :mrgreen:
Ja to rozumiem tak:
jak minie 40 dni i przeżyją to Roman tylko dla członków i chętnych z tego FORUM będzie je rozprowadzał po 30 zł. Reszta niech jest na dotychczasowych zasadach i dzisiejszej cenie. W końcu to my dyskutujemy i my podejmujemy rękawicę ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Klayman
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-11, 13:50   

adamn napisał/a:
krzyżówka skalarodyska


No gdyby były jeszcze dyskobabki to byłaby pełnia szczęścia :mrgreen:
 
 
robert
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-11, 14:43   

Adam tak tylko wstawię małą dygresję, niestety na rynku 90% to ryba od F2-F10, głównie czechy Dość tania ryba w stosunku do dzikiego 80% (ale dzikiego już przystosowanego) niemniej na jakości dramatyczna, ale np od Simona malece 6-7cm z płetwami to koszt 45eur (F1) plus transport. Ja kupowałe F1 Inirida i F3 z lini Simona z kolega na spółke. przesyłka do Frankfurtu nad Odrą. Roman to jestem chyba tym jednym z 2 w polsce :-) . Jesli chodzi o jakość przesyłki polecam gość jest bardzo profi.
 
 
myslu 

Imię: Bartek
Wiek: 41
Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 43
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-03-11, 15:54   

Obecnie mam F2 altuma, ale z checią będę sledził poczynania. Dla mnie dzik to dzik. Jak będą dostępne i będę dysponował środkami to na pewno będe zainteresowany zakupem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9