DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
P Altum Atabapo
Autor Wiadomość
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2013-03-09, 19:11   

[quote="roh" Wolisz, żebym napisał, że to ryba bezproblemowa????? Nie ja tego nie napiszę. Ja umiem utrzymać dzikiego altuma przy życiu. Umie też jeszcze kilku moich znajomych. U mnie ostatnie transporty z 300 przeżyło 263 i z 190 - 128. Te żyją nadal. Myślę, że w następnym sezonie to się znacznie poprawi i o tym tutaj piszę.[/quote]

Wolę szczerość .
Anty reklama - Tu chodzi o to że ; trzeba mieć potężną wiedzę na temat chorób , parametrów wody itd. żeby ryby utrzymać przy życiu .
Z resztą Sam piszesz o chorobach z którymi masz problemy i do tego korzystasz z pomocy weta .

Jak długo zajmujesz się dzikusami .!!!!!

Kiedy miałeś ostatni transport tych 300 szt !!!!
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-09, 19:24   

jab75 napisał/a:
[quote="roh" Wolisz, żebym napisał, że to ryba bezproblemowa????? Nie ja tego nie napiszę. Ja umiem utrzymać dzikiego altuma przy życiu. Umie też jeszcze kilku moich znajomych. U mnie ostatnie transporty z 300 przeżyło 263 i z 190 - 128. Te żyją nadal. Myślę, że w następnym sezonie to się znacznie poprawi i o tym tutaj piszę.


Wolę szczerość .
Anty reklama - Tu chodzi o to że ; trzeba mieć potężną wiedzę na temat chorób , parametrów wody itd. żeby ryby utrzymać przy życiu .
Z resztą Sam piszesz o chorobach z którymi masz problemy i do tego korzystasz z pomocy weta .

Jak długo zajmujesz się dzikusami .!!!!!
nie liczyłem kilka ładnych lat 7-8??????

Kiedy miałeś ostatni transport tych 300 szt !!!![/quote]
Jakie to ma znaczenie??? (w sierpniu)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-09, 19:52   

U W A G A

jak coś i kogoś cytujecie to potem zobaczcie w podglądzie
czy jest to dobrze zrobione bo nie mam zamiaru tracić czas na poprawianie kogoś w cytowaniu. I nie piszcie w porywach namiętności w taki sposób, że po czasie WAS oświeci. A zresztą wolne tematy do wzięcia czekają jak by co.

roh napisał/a:

Adamie nie sądzę, żeby ktokolwiek miał takie altumy u siebie. ....Cały czas nad tym pracuje mój zaprzyjaźniony ichtiopatolog. Jest jeszcze jeden mankament, po opanowaniu pierwotnej infekcji bakteryjnej czasami następuje wtórna i tutaj już jest pozamiatane. Adam pole do działania jest.
To na razie tyle.

Roman nawet nie wiesz co w zbiornikach zarejestrowanych tu FORUMOWICZÓW pływa. Tyczy to dyskowców i skalarów. W tamtym roku badałem ostatniego altuma z kilkudziesięciu co mi go dostarczono na innym FORUM. Mam materiał z wycinkami i zdjęciami takiego byka z długim promieniem. Co do pola do popisu to by było pole trza mieć na czym orać. Trzy sztuki w zupełności wystarczą. Roman ostatnio wyprowadziłem na dzikiego dyskowca heckla gramanicznie mówiąc "blue face" płaszczkę co już w niewoli pływała od listopada 2011 roku. Po ponad roku jej odbiło i przestała oddychać, nalotu dostałą na ciele. Skrzeli nie mogła domknąć i szalała waliła w co popadnie a teraz wygląda tak pięknie, że nawet nie mam zamiaru jej uśmiercać.
Moja propozycja jest do Twego rozważenia. W razie czego jak kipną to wejdą w te 20%. Takie małe zawody zrobimy:
ja i ichtiopatolog.
Zaznaczam, że nigdy nie miałem altumów ;-)

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2013-03-09, 20:22   

roh napisał/a:


Jak długo zajmujesz się dzikusami .!!!!!
nie liczyłem kilka ładnych lat 7-8??????

Kiedy miałeś ostatni transport tych 300 szt !!!!

Jakie to ma znaczenie??? (w sierpniu)

7-8 lat doswiadczenia z dzikusami to znaczy żeś zęby już zjadłeś . A teraz weź kogoś kto bawił się żyworodkami i kupuje sobie dzikusy , 100 % straty bo nie ma jakiego kolwiek pojęci , a nawet to małe pojęcie nie uratuje ryb .

Jakie to ma znaczenie??? (w sierpniu)
Znaczenie ma to wielki , bowiem z 300 zostało 263 czyli 12% straty przez tyle miesięcy to nie jest tragedią .
Ze 190 zostało 128 szt , w tym przypadku przekroczyłeś ponad 30 % straty i co z doświadczeniem się stało ???

Ja w tym przypadku analizuje i dochodzę do wniosku że wole minimum F1 , nie jest to kasa wyrzucona w śmieci ???
Mam skalary manacapuru ( 2 szt samiec ) oraz standardy ( 2 szt samice ) które mi się zmieszały i z parowały ale potomstwo pływa i rośnie , to było moje małe doświadczeni z rozmnażaniem z którego jestem dumny ( i dalej odpuszczam ) . Jak byłem dzieckiem to też się cieszyłem jam żyworodki mi się rozmnażały .



I dlatego czepiłem się Ciebie jak rzep psiego ogona , PISZ I JESZCZE RAZ PISZ SWOJE DOŚWIADCZENIA bo jak przejmę część Twojej wiedzy to może się skuszę na dzikie rybki .

No bo na razie wolę tą kasę zainwestować w ból głowy ( %) :mrgreen:
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-09, 20:47   

jab75 napisał/a:

Jakie to ma znaczenie??? (w sierpniu)

PISZ I JESZCZE RAZ PISZ SWOJE DOŚWIADCZENIA
....ból głowy ( %) :mrgreen:


:evil:
zabawy słowne i podjazdowe to do piaskownicy i klepać babeczki. Roman wyraził swoje zdanie i może to zrobić każdy kto chce na tym FORUM pisać. Wcześniej prosiłem by myśleć co się pisze jak się pisze i jak cytuje oraz sprawdzać post. I co wyszło? Wielkie g.. bo mnie Jacek nie czyta. Sam ryby w sierpniu sprowadza i do tego krzyczy, że mnie bańka boli. Chcesz pracę domowa dostać Jacek za czytanie i cytowanie? Mam kilka wolnych tematów.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2013-03-09, 20:58   

Sorki Adam , ale na Twoje zadania domowe jestem jeszcze za mało doświadczony . Chyba że chcesz mieć nowy wątek " śmiechu warte " gdzie to zadanie wyląduje .
 
 
.at
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 21:13   

Dzika ryba niestety uczy POKORY .
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-09, 21:30   

.at napisał/a:
Dzika ryba niestety uczy POKORY .


Nic dodać.

Adam-- umowa stoi. Dostajesz z pierwszego transportu 20 szt altuma XS i 10 altuma L. Jak je utrzymasz 40 dni i będą bez nalotu śluzowego są twoje a w zamian podzielisz się ze mną tajemnicami. 8-) ;-)
I tu nie chodzi o zawody z ichtiologiem. Tu chodzi o rzecz samą w sobie. Jeżeli znajdziesz antidotum na to gó..o to jesteś drugi po Bogu, a ludziska będą Ci zawdzięczać altumka po 30 zł.Ja ci to mówię.
 
 
krawiecm 

Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 88
Skąd: Wołczyn
Wysłany: 2013-03-09, 21:35   

o i robi się ciekawie...
_________________
Marcin
 
 
Dzwieku
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 21:39   

Cytat:
eżeli znajdziesz antidotum na to gó..o to jesteś drugi po Bogu, a ludziska będą Ci zawdzięczać altumka po 30 zł.Ja ci to mówię.



Aby się tak stało
 
 
robert
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 23:37   

krawiecm napisał/a:
o i robi się ciekawie...
noooo fachowcy od marketingu mówia na to "teaser"
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-10, 07:54   

Roman nie ma sprawy. Dla dobra ogółu jestem w stanie akwaria przeznaczyć. Opisz na priva jakie parametry i wszystko o rybach coś do tej pory robił. Woda, karmienie i dodatki. Bym się nie powielał. Ciekawe wyzwanie się robi :!:
Co do marketingu to ja tam się na słowach i przedmiotowym znaczeniu nie znam. Kiedyś mówili spece od marketingu, że ziemia jest płaska. Potem, że ziemia jest a w wokoło wszystko krąży. Potem mówili, że dyskowca azjatyckiego nie da się w Polsce rozmnożyć. Potem różne rzeczy mówili przykładowo o mnie i tym FORUM i jakoś dajemy radę dzięki forumowiczom.
Ciekawe co będzie pod koniec roku?
I na koniec Roman nie przyrównuj mnie do BOGA bo to rzecz niedościgniona - aksjomat i tabu. Nad tym to niech purpuraci dyskusje prowadzą na konklawe.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
robert
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-10, 09:33   

w marketingu nie ma nic złego w końcu to nauka/dziedzina która buduje ludzkie potrzeby, jesli by tego nie było nie wiedzielibyśmy czego chcemy i co się nam podoba :mrgreen: :mrgreen:

Rozumiem ze ten deal Roman, Adam będzie codziennie "transmitowany" na forum, tzn będziemy wiedzić co robi Adam, jaka woda jakie dodatki, lekarstwa etc???? jesli ma to być dobro ogółu to znaczy że ogół to zobaczy? jak dla mnie bomba, Roman szacunek za tak hojny gest.

czekam niecierpliwie na efekty, kiedy ma to nastąpić, szanowni forumowicze przpilnujmy tego dealu, bo to uważam bardzo ważna sprawa dla wszystkich wielbicieli Altumów.
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-03-10, 11:13   

robert napisał/a:
w marketingu nie ma nic złego w końcu to nauka/dziedzina która buduje ludzkie potrzeby, jesli by tego nie było nie wiedzielibyśmy czego chcemy i co się nam podoba :mrgreen: :mrgreen:

Rozumiem ze ten deal Roman, Adam będzie codziennie "transmitowany" na forum, tzn będziemy wiedzić co robi Adam, jaka woda jakie dodatki, lekarstwa etc???? jesli ma to być dobro ogółu to znaczy że ogół to zobaczy?


Nie jestem pewien czy tak do samego spodu Adam będzie chciał się podzielić ze wszystkimi swoją ewentualną tajemnicą. Ja będę go namawiał żeby mały szczególik zachował. :lol: :-D :-D
Sam wiesz najlepiej Robercie ile czasu, myślenia, wyrzeczeń i kasy kosztuje dobry marketing.
:-D :-D
Mając w ręku jedno złote jajo, które można mnożyć-byłoby niedorzecznością oddać je konkurencji. Gdyż tylko takowa na tym skorzysta. Myślę, że tani i bezpieczny altum dla każdego byłby dostateczną nagrodą. Swoje zdanie wypowiedziałem wprost i bez ogródek
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2013-03-10, 11:26   

Zachowanie Dwóch Gości coraz bardziej mi się podoba , a co dwie głowy to nie jedna .
Czekamy na relację . ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9