DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
KONKURS wiem wszystko
Autor Wiadomość
maqp 


Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: Uniejów
Wysłany: 2013-01-26, 22:08   

A spróbuje co mi tam :mrgreen:
punkt 2 1938 rok USA

Punkt 3 4 różnice to ilość haczyków czepnych, plamki na głowie, sposób rozmnażania ( Jajo/żywo-rodność ), występowanie na rybie ( skóra / skrzela ).

punkt 1 dyskowiec to rodzina pielęgnicowatych ( cecha charakterystyczna to dwie zrośnięte kości gardłowe, jeden otwór nosowy), bystrzyk to kąsaczowiec ( cecha charakterystyczna to płetwa tłuszczowa między płetwą grzbietową a ogonową ).Dyskowiec ma ciało silnie spłaszczone i wysokie ( bystrzyk taki wysoki już nie jest ;-) )
 
 
GACUŚ 
GACUŚ


Imię: Wiesiek
Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 185
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2013-01-26, 23:22   

1.
Dyskowiec należy do pielęgnicowatych , jest okrągły , kształt podobny do dysku a bystrzyk do kąsaczowatych , kształt podłużny


2.
dokonano przypadkowo rozmnożenia dyskowców w tunelu z iłu a było to w 1936 roku w Europie

3.
--jeden bytuje na skrzelach (DACTYLOGYROZA) drugi na skórze (GYRODACTYLOZA)
-- ilość haczyków
-- plamki na głowie (DACTYLOGYROZA)
--skórny- gyrodactylus jest żyworodny
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2013-01-26, 23:56   

adamn napisał/a:
1 – wykaż zasadnicza różnicę w budowie dyskowa i przykładowo bystrzyka czerwonego?

Pewnie chodzi o wygląd zewnętrzny

adamn napisał/a:
2 – kiedy i gdzie udokumentowano pierwsze na świecie tarło dyskowa HECKLA?

Pierwsze udokumentowane tarło w warunkach hodowlanych było zarejestrowane w roku 2011 u Pana Andrzeja Nowickiego, hodowcę dyskowców z Katowic.

adamn napisał/a:
3 – podaj ogólnie cztery zasadnicze różnice między płazińcem dactylogyrus a gyrodactylus

- płaziniec dactylogyrus atakuje skrzela (DACTYLOGYROZA) a gyrodactylus płaziniec skórny, spotkać go można na ciele ryby czy też płetwach (GYRODACTYLOZA). Niekiedy w otworze nosowym ryby.
- dactylogyrus jest jajorodny natomiast gyrodactylus jest żyworodny (w ciele dorosłego osobnika pojawiają się młode już z kolejnym pokoleniem)
- dactylogyrus mniejsza ilość haczyków a gyrodactylus ma większą ilość haków czepnych na ciele
- dactylogyrus plamki na głowie a gyrodactylus nie posiada plamek ocznych

Rafal napisał/a:
Panowie i Panie, DO ROBOTY. Wszystko jest do znalezienia!

Szukam i szukam ale o bystrzyku czerwonym jakoś nie mogę znaleźć na forum.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 12:46   

Proponuję przy następnej edycji konkursu Odpowiedzi przesyłać na adres administracji. Wtedy będzie uczciwie dla wszystkich. Czas konkursu 30minut.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-27, 13:06   

Pytania jak widać proste
1 – wykaż zasadnicza różnicę w budowie dyskowa i przykładowo bystrzyka czerwonego?
2 – kiedy i gdzie udokumentowano pierwsze na świecie tarło dyskowa HECKLA?
3 – podaj ogólnie cztery zasadnicze różnice między płazińcem dactylogyrus a gyrodactylus


Odpowiedzi mniej więcej takie (wystarczyło pogrubione podać) - opiszę bardziej szczegółowo ;-)

1 - dyskowiec nie ma płetwy tłuszczowej a bystrzyk ma
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=414
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=36

2 - gdzieś w latach między 1973 a 1983 kiedy wydano książkę II wydanie
Hansa Maylanda - 'Diskusfische" a że jest to udokumentowane to widać po stożku. W naturze takich dyski sobie nie robią. Wcześniejsze daty jakie podawano tyczyły dyska :błękitnego, brązowego czy innych. Nie heckla - tak wynika z mych informacji. W 100% nie miało to miejsca w Polsce. Co nie znaczy, że nie trzeba chylić czoła przed Andrzejem Nowickim za rozmnożenie w Europie o czym już kiedyś gdzieś pisałem.



3 - rozmnażanie (jajorodny - żyworodny)
haki (ilość haków czepnych różna)
występowanie (skrzela - skóra)
plamki oczne (ma - nie ma)

http://discusforum.adamn....hp?t=52&start=0
http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=103


WYNIKI:

- Łukasz - 2 punkty WINNER pierwszy najwięszką ilość trafień miał.
- maqp - 2 punkty
- Gacuś - 1 punkt
- toommaszeek - 1 ponkt
- Darek-J - 3/4 punktu
- grigor - 1/2 punktu
- czarny 30 - 1/2 punktu
To teraz Łukasz się rysuj i dawaj zdjęcie w profil i na piedestał Cię wsadzimy.

Łukasz napisał/a:
Proponuję przy następnej edycji konkursu Odpowiedzi przesyłać na adres administracji. Wtedy będzie uczciwie dla wszystkich. Czas konkursu 30minut.


weźmiemy pod uwagę ale tak jak teraz jako Quiz jest chyba czytelny. I tak nie było dane jak w radio czy TV kilku czy kilkudziesięciu sekund a całe 3 minuty.Pierwsza to zabawa i świta nam pomysł o zmianie laureata co tydzień.
Zasady te same a nie co miesiąc a co tydzień w sobotę :?:

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 13:25   

Łukasz napisał/a:
Proponuję przy następnej edycji konkursu Odpowiedzi przesyłać na adres administracji. Wtedy będzie uczciwie dla wszystkich.

Ale wtedy zaraz pojawią się głosy od innych, że nie wiadomo czy konkurs nie jest ustawiony, bo nikt prócz administracji nie wie i nie sprawdzi kiedy wysłana była odpowiedź. Uważam, że tak jak jest, czyli odpowiedzi w wątku, jest dobrze i tak powinno zostać.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 13:28   

Równie dobrze powiedzą, że ktoś wygrał bo mu ktoś przedtem powiedział jakie są pytania.
Nie popadaj w skrajność Rafał. Odpowiedzi na mail i już. Tak będzie najuczciwiej. Mówię Ci :-)
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 13:44   

Uczciwie jest tak jak teraz. Nie skorzystasz z odpowiedzi innych bez sprawdzenia, bo nie wiesz czy są prawidłowe. Więc i tak musisz to poszukać żeby sprawdzić. A punktujemy też szybkość przecież. No ale jeszcze trochę czasu jest do kolejnej edycji, na pewno poinformujemy jeśli zmiany jakieś będą. Na razie padło pytanie czy zostawiamy konkurs miesięczny i podliczamy punkty, czy też zdjęcie zwycięzcy umieszczamy na górze co tydzień?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-27, 13:53   

Jak się zasady:
- określony czas
- kto pierwszy poda najbardziej przybliżone odpowiedzi.
Były trzy minuty nie podał odpowiedzi NIKT. Czas wydłużyłem i zasady zostały te same.

Jak się nie widzi co określone to nie trza brać udziału. A skoro dalej się nie podobają to nie widzę przeciwwskazań bym coś co się komuś nie podoba a WYGRAŁ KONKURS na "Wiem wszystko" dalej kontynuować. Zmieńcie mentalność. To był pierwszy i ostatni raz.
Czytać coś dawać z siebie a nie gderać co chwilę.
Tu nie ma NIC za nic a jest zawsze coś za coś.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 14:12   

:shock:

Adam bez przesady to, że ja miałem taką wizję nie znaczy, że musisz kończyć konkurs na jednej edycji. Nie rozumiem nawet o co to całe larum?
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 15:10   

A ja się nie dziwię, bo naprawdę może człowieka trafić jak za każdym razem gdy coś się próbuje robić czyta się tylko narzekania ;-)

Mamy dział z Konkursami. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po konsultacji z administracją konkurs jakiś zorganizować samemu, ustalić regulamin, zorganizować nagrody i przeprowadzić go. Zapraszamy do własnej inicjatywy.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 15:23   

Pisz mi tak dalej.

To konkurs mogę zaraz zrobić z nagrodami za pierwsze trzy miejsca. Nagrody na lata całe chyba wiesz jakie, tylko ramki dokupić.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-27, 15:38   

Łukasz napisał/a:
Pisz mi tak dalej.


By Cię euforia za bardzo dalej nie poniosła w pisaniu radzę byś na spacer poszedł. Jakieś minus 8 zrobi swoje :evil: .
To nie odpowiadał Ci jakiś ktoś co dopiero a ADMINISTRATOR.
A ponieważ zgłaszasz się na ochotnika do rysowania to będziesz z racji swej kandydatury zdjęcie każdego wygranego w KONKURSIE robił a ramki my załatwimy z prawej na górze. Dawaj swój rysunek i podeślij Rafałowi co by słowa dopełnić. Czas start :!:
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-27, 15:54   

Zbesztaj mnie za to, że dałem luźną sugestię co do odpowiedzi na mail...w tej kwestii się nie dogadamy.

Teraz myślę jak napisać żeby Ci odmówić, a żeby wyjść z twarzą i Ciebie nie urazić, a co byśmy wspólny język znaleźli i każdy był zadowolony.

Więc powiem tak.

Rysunek, to nie jakiś tam bazgroł, a sztuka, a sztuka kosztuje, ja pomimo tego, że jestem na maxa otwartym człowiekiem, za darmo nic nie będę robił, z kilku prostych przyczyn.

Ja muszę to wziąć na siebie i się z tym zmierzyć, ja muszę dać z siebie wszystko żeby inny ktoś był z mojej roboty zadowolony i to ja biorę krytykę na siebie jak coś spaprzę i to ja poświęcam swój czas (za free). Więc Adam nie obraź się, ale rysował nikogo nie będę.

Ale możemy zrobić tak.

Na koniec roku po podliczeniu punktów laureaci od miejsca 1 do 5 otrzymają ode mnie rysunki, portrety etc.

Tematyka dowolna - twarz, pies, kot, koń, smok, ryba etc.

1 miejsce - format 50x40cm
2 miejsce - format 45x35cm
3 miejsce - format 40x30cm
4 i 5 - format 30x21,5cm, czyli standardowa A4

Przy dwóch pierwszy formatach na portrecie mogą znaleźć się dwie twarze.

I wysyłka na mój koszt w tubach ochronnych.


Moim zdaniem będzie, to najlepsza opcja, i prócz ryb od Ciebie dostać jeszcze upominek, który będzie wisiał na ścianie przez lata. O takie nagrody warto walczyć.

Jeżeli przychylisz się do mojego pomysłu, to ja jako bądź co bądź sponsor nagród, mam obowiązek wycofać się z konkursu i palmę pierwszeństwa oddać koledze Marcinowi (maqp). Co czynię też z wielką ochotą :-D
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-28, 13:12   

Łukasz napisał/a:
Zbesztaj mnie ....

Łukasz jakie besztanie? To było tylko osiąganie kompromisu co jak widać zostało osiągnięte.
Ja tylko chciałem byś swój kunszt doskonalił jak przodkowie mistrzowie i w 60 sekund portret malował 4-6 cm co by się zmieścił w ramce jak na rynku we Wrocławiu tylko dla 12 zwycięzców. Wtedy nie widać braków jak u mnie we włosach, że trzech brakuje. No ale ..... już dokonałem zmian i ZASAD - elastyczny jestem

http://discusforum.adamn....php?p=6454#6454

trochę nie pomyślałem, że na tak małym rysunku to się nawet nie doszkolisz i rozgrzejesz i faktycznie co proponujesz jest warte pochwały co niniejszym czynię

Zwycięstwo i miejsce czeka na Marcina

http://discusforum.adamn....iewprofile&u=12

a my czekamy na zdjęcie do galerii zasłużonych w WIEM WSZYSTKO

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 7