DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
[350L] Przymiarka pod palety
Autor Wiadomość
Bartt85 


Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 103
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-12-10, 23:41   [350L] Przymiarka pod palety

- wielkość zbiornika w litrach: 350

- wymiary zbiornika: 121x51x66 juwel rio 300

- od kiedy zbiornik funkcjonuje: 08.12.2013

- sposób przygotowania wody do zbiornika: Woda dojrzała z innego zbiornika

- woda i jej parametry: tww (KH), two (GH), pH i ewentualnie wielkość związków azotowych: pH- 7.0-7.2, KH- 3, GH- >10

- częstotliwość podmian wody: Raz w tygodniu

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru: 03-10mm

- dodatkowe elementy jak korzenie, zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru ;) czy też tła wewnętrzne czy skały: Korzenie

- obsada zbiornika, dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność: 4x ramirez - 2 pary, 5x kirys lamparci, 5x otosek, 2x altum peru

- obsada roślinna i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny): Rośliny + tabletki planta start oraz planta min

- rodzaj filtracji, jaka i ile: Zewnętrzny biolog zasypany ceramiką hw 302(dojrzały), wewnętrzny juwel bioflow 6.0 1000l/h gąbki + wata

- rodzaj wkładów filtracyjnych: ceramika , wata

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: 300w juwel

- oświetlenie zbiornika, ile i jak długo: 4x t5 54w, świecą dwie

- sposób i rodzaj karmienia: ochotka, wodzień, płatki 2x dziennie

- krótki, w kilku zdaniach, opis powstawania (czas kwarantanny, dojrzewanie): Zbiornik zalany dojrzałą wodą oraz z dojrzałym filtrem, 24h od startu wpuszczone ryby.

- zdjęcie całego zbiornika:




- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku: W tym zbiorniku jak na razie brak. W poprzednich zbiornikach (tanganika 700l, malawi 240l, roślinne 43l, ogólne 180l) można powiedzieć same sukcesy.

Cześć wszystkim jest to mój pierwszy post na tym forum, zarejestrowałem się ponieważ mam zamiar hodować paletki. Nie są one mi obce gdyż w dalekiej przeszłości je trzymałem i można powiedzieć było całkiem dobrze. Ze względu, że hodowałem ostatnio inne ryby postanowiłem się dokształcić i nie popełnić jakichś większych błędów. Ze względu na przeprowadzkę sprzedałem swoje większe 700l akwarium a byłoby teraz idealne. Musi wystarczyć 350l ze względu na ograniczoną przestrzeń w nowym mieszkaniu.

Do zakupu palet jeszcze trochę czasu upłynie ale postanowiłem pokazać zbiornik i zobaczyć co sądzicie.
Ostatnio zmieniony przez Bartt85 2013-12-10, 23:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-12-11, 00:26   

no witamy na forum :-)
teraz widzę skąd jesteś :-)
Ostatnio zmieniony przez adam1977 2013-12-11, 00:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Szybki 


Imię: Damian
Wiek: 37
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Posada, Kazimierz Biskupi
Wysłany: 2013-12-11, 00:54   

Ogólnie mi się podoba, lecz wygląda na to że będziesz miał mniej roślin niż masz :P Nie widzę CO2, świetlówki to 2x54 czyli na taki zbiornik wystarczy lecz nie dla roślin bardziej wymagających. Myślę że choćby alternanthera Ci może odlecieć, masz jakieś roślinki trawnikowe? Jeśli tak też będą miały ciężko, jeśli chcesz trzymać paletki to polecam się skupić na mniej wymagających roślinach i rybach. Z tych co rozpoznaje u Ciebie to cryptocoryny, żabienice, anubiasy i microsorium się nadają do zbiornika i będzie im w nim dobrze, korzenie też ok. Więcej na pewno jest na plus miejmy nadzieje że ryby które masz są pewne (zdrowe) i że nabytki również będą bo to podstawa.
 
 
 
Bartt85 


Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 103
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-12-11, 15:04   

W lewym rogu zasadziłem trawnik, starałem się wybrać mniej wymagające rośliny, jeżeli któraś się nie utrzyma to zasadzę jakaś z tych co będzie rosła dobrze, zobaczymy co czas pokaże.

Przeglądając galerię zauważyłem, że wiele osób trzyma palety bez roślin i podłoża na początku . Mam jednak nadzieję, że urządzony już zbiornik nie wpłynie negatywnie na paletki które tu wpuszczę.

Czy myślicie, że ph które mam w kranie 7-7.2 jest optymalne, czy powinienem zmiękczyć ???

Jeszcze mam pytanie co do altumów bo jest wiele sprzecznych opinii na temat trzymania ich razem z paletami. Jedni uważają, że nie wolno bo pasożyty inni, że spokojnie da się pogodzić te dwa gatunki. To jak to w rzeczywistości jest ???

Oraz ile trwa odrobaczanie ryb, które już są w zbiorniku ? Podając metronidazol w pokarmie ?
 
 
Łukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-11, 15:24   

Cytat:
- sposób i rodzaj karmienia: ochotka, wodzień, płatki 2x dziennie


Ochotkę na starcie wykreśl jeżeli chcesz tam trzymać paletki, chyba, że z własnej hodowli w innym przypadku może narobić więcej szkód niż pożytku.

2 x dziennie to dla dorosłych dyskowców. Małe im częściej karmisz małymi porcjami, tym lepiej

Co do łączenia ze sobą skalarów i dyskowców, to jak się wie co się robi, to wszystko można.
Sukcesem przy takim i innych połączeniach jest brak pasożytów u jednych, jak i u drugich.
 
 
Bartt85 


Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 103
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-12-11, 15:31   

Dzięki za odpowiedź, ochotka zostanie wyeliminowana z diety. Mam zamiar przyrządzić własny miks z przepisu z forum. W takim razie spróbuję połączyć te dwa gatunki ryb, jeżeli zauważę problemy to wtedy odłowię altumy.
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-12-11, 15:38   

Jak zauważysz, to już będzie za późno :-)
Więc najpierw sprawdź co w sobie mają te ryby co masz - mikroskop i odchody do badania
Dołącz zamiast ochotki doniczkowca do diety :-D
 
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2013-12-11, 15:41   

Pojadę za poprzednikiem To fajne połączenie, ale skalary mają to do siebie, że wyglądają perfekcyjnie dobrze, jedzą walczą. bawią się, a nawet składają ikrę będąc nosicielami całej rzeszy nicieni.. Najwyżej wolniej rosną. No i dwa skalary do baniaka to troszeczkę nieporozumienie(chyba, że jest to odrastająca para). We dwa zmarnieją. Ta ryba ma wpisane w genach życie w stadzie.do dorosłości.
No i Adam napisał przed chwilą brutalną prawdę, jak zauważysz to po ptakach
Ostatnio zmieniony przez roh 2013-12-11, 15:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bartt85 


Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 103
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-12-11, 16:01   

Sprawdzę w miarę możliwości wszystko. Jeżeli chodzi o skalary to mogę dokupić więcej to żaden problem, tylko wtedy może być za dużo na to akwarium. Nie jest wykluczone, że postawię większe akwarium bo jestem do dużych baniaków przyzwyczajony. Ale to czas pokaże. Na razie musi być jak jest. Mogę wpuścić dwie sztuki więcej altumów + 6 paletek co sądzicie ?
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-12-11, 16:14   

350 l i w tym :
4 ramirezy
4 skalary
6 paletek
nie licząc obsady dennej-czyszczącej to spokojnie możesz 8 palet dać :-)
 
 
 
Bartt85 


Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 103
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-12-11, 17:36   

Przekonaliście mnie ;)

 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-12-11, 18:35   

szybki jesteś :-)
daj zdjęcie całego baniaka
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-11, 18:35   

Zmień ten styropian biały na jakiś kolorowszy.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Bartt85 


Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 103
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-12-11, 18:39   

To jest ściana ;) Nie chcę nic zmieniać bo na żywo jest fajna głębia. Zdjęcia tego nie odzwierciedlają. Jak zarośnie trochę tył i mech na korzeniu będzie gitarka.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-11, 18:43   

To zmień tą strukturę na ścianie na głębię na styropianie. Jakie są jest opisane na FORUM.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13