DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
jak większosc proszę o pomoc w zidentyfikowaniu
Autor Wiadomość
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-01-17, 22:39   jak większosc proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

witam!

z wycinka płetwy wyszło nagranie słabe ale nie mam możliwości lepszego. prosze o pomoc co to jest .
wydaje mi się że nicień? i pewnie jakies grzyby.? powiększenie 300

ryby jedza mniej niż zazwyczaj i troszkę pociemniały . odchody robia normlane.

badałem kilka próbek i odchody i wycinki od różnych ryb. przynajmniej raz na 2 tygodnie i aż do dziś nigdy nie znalazłm niczego ruszajacego się na skrzelach czy płetwach czy też śluzie. fakt czarne kropki były widoczne ale mało ich było i z uwagi na to że ryby żarły i pływały wszędzie nie zaniepokoiło mnie to..

tylko jeden okaz widoczny na zdjęciach po kilkunastu badaniu różnych próbek


podajue link bo cos nie moge wstawić film
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2MyTjcL8lfk&feature=youtu.be[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Gf6-crUxM28&feature=youtu.be[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YoFmpF7twbc&feature=youtu.be[/youtube]
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
Ostatnio zmieniony przez apollo19825 2016-01-18, 19:53, w całości zmieniany 22 razy  
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2016-01-18, 18:21   

klikasz YouTub
wklejasz link to Twój https://www.youtube.com/watch?v=2MyTjcL8lfk&feature=youtu.be
wywalasz z https literkę s ostaje http
i znowu YouTub

I se gra ;-)

Też mi się wydaje nicień ale niech się spece wypowiedzą i będzie git ;-)
_________________
Pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniony przez MICHALEK123 2016-01-18, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-01-19, 18:05   

ryby w 2.5 miesiąca z 5-6 cm na 11-12cm to chyba dobry wynik.
A czym Ty karmisz te ryby?
Masz inne akwaria z rybami?
Wygląda jak nicień i komórki barwnikowe ryby jeśli wolno.
A woda jakie parametry? jak często podmieniana i jak często czyszczone filtry?
Zdjęcie zbiornika wstaw.
Masz jakieś zwierzę domowe?

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-01-19, 20:37   

no tak ryby dobrze rosły juz nie mierzę jak kiedyś ale od paru dni słaby apetyt pływają wszędzie i nie sa specjalnie płochliwe ale jednak, przypływają do szyby wolniej niz wcześniej, gonią się , ale i ocierają o piach i pociemniały. oddech delikatnie szybszy . no widzę różnicę w zachowaniu.

odchody krótkie i zwarte.

nie mam innych zwierząt. ( ale edytowałem bo kilka razy zdarzyło się głaskać psa sąsiadów a potem grzebać w akwa) ryby miałem z ostatniej obsady 2 szt ale już dawno poszyły do kolegi co zaczyna z dyskami i u niego jest ok, nigdy nie miały kontaktu ze sobą ani sprzęt również potem był również parzony wrzątkiem, ryby tylko one od samego początku. wszystko po restarcie i myte w perydrolu . może jednak jakis błąd mi się wkradł nie wiem ,uważałem .

piasek płukany we wrzątku i w piekarniku. 2 korzenie mangrowca były suche i myte w peryhdrolu potem płukane kilka dni wyparzane i tez w piekarniku.

woda raczej dobra
ph. 6,4 - 6,2
kh 4
dh 9
no3 25-50
no2 0,025

akwa 340 litrów podmiany co tydzień około 60 litrów a co dwa tygodnie 100( może woda w zimie może jest gorsza?) prefiltry płukane co 2-3 dni, i prefiltry rurowe co tydzień.

karmione mięsem indyczym z krewetkami i dorszem szpinakiem wibowit tran witamina d i k .
oraz suchy astakolor, d-50plus discus regular i d-alio oraz wild discus jadły wszystko bez problemu.

po badaniu tylko jedna zaczęła śluzować bardzo jakby jej siatka cos zrobiła ale tylko jedna , i ma płetwy podobne do choroby jaka przestawiasz Ichtiosporidioza - Ichtioofonoza lub Flexibacterioza. i białe oko
wczoraj zrobiłem badanie skrzela i tam tylko przy jednej rybie znalazłem ruszającą się coś chyba przywrę ale na kilka próbek tylko jedna,

te czarne plamy na pierwszych filmach to komórki barwnikowe ryby? czyli ok?
skrzela tej co wyglada najgorzej..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=51guwiLqgNc&feature=youtu.be[/youtube]

i film reszty na szybach brazowy nalot dziś podmiana i czyszczenie szyb..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jgI2Mt533jw&feature=youtu.be[/youtube]
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
Ostatnio zmieniony przez apollo19825 2016-01-19, 21:08, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2016-01-19, 21:13   

No ta z 58s do 62s to w kiepskim stanie jest i zaraża Tobie całą resztę :-/
No i taki wygląd moim zdaniem na pewno nie spowodowały przywry czy nicienie :-/
_________________
Pozdrawiam Michał
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-01-19, 21:44   

nicienie mogą być z dorsza.
Gdyby ryby miały przywry od początku to by je miała każda i to już po kilkadziesiąt w skrzelach a nie jedna.
Może gdzieś grzebałeś w zbiorniku u kogoś?
Coś masz z wodą bo oko i płetwy ma popalone i na ciele widać plamy.
Nie lałeś może kwasu do akwarium?
Tą jedną odseparuj bo zarazę sieje.
No i ten mangrowiec mi podpada lekko. Ja bym go wywalił. jest korzeń i piach a nie ma roślin? Po kiego takie cosik?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-01-19, 22:11   

kwas lałem na samym początku jakieś 2 miechy temu..
jest tylko korzeń bo powoli chciałem cos zrobić dekoracyjnego. ale on jest od listopada a ryby od października..

to jej wyskoczyło po tym jak wyłowiłem ja siatką ale tylko jej się stało była jako pierwsza bo ona wyglądała najgorzej może żona cos robiła z siatką jak mnie nie było nie wiem myła w czymś.. popytam.

0. odseparuje i co z nią zrobić poczekąć czy bedzie lepiej czy coś zastosować.

1. z dorsza moga być nicienie nawet jak był zamrożony?

2.czy te plamki czarne w na filmie na płetwach sa ok?
3. czy jest to przywra? własnie z 7 ryb i kilku próbkach tylko w jednej jest coś..
4. a reszta jak wygląda?

dzis ta co wyglada najgorzej jakby lepiej wypływa zaczyna gonic inne ale jest ciemna i oko białe i jeszcze nie chce jeść. pozostałe co jakiś czas ocieraja się płetwami otrząsają i jedzą z troche mniejszym zapałem bez zmian. co radzicie?
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
Ostatnio zmieniony przez apollo19825 2016-01-20, 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-01-20, 18:19   

daj do żarcia pratel prze 3-4 dni.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-01-20, 18:55   

ok. więc zgodnie z przepisem nr 4..
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-01-21, 19:40   

OD WCZORAJ DOSTAŁY żarcie z pratelem i dzis juz chetnie jedza i widac pełne brzuchy. ta co wyglądała naprawde żle juz lepiej oko prawie normalne łuski nabieraja koloru i jaśnieja ale nie je chociaż odgania od swojego terytorium inne. widac juz poprawę.

myślę że przyczyną było popalanie tego leoparda mozaikowego czyms co było w siatce..
żona a raczej babcia jak grzebały w szafce po odmulaniu dna gdy byłem na wyjeżdzie, przewróciły butelke gdzie były witaminy w płynie a obok tabletki pratelu wyjete z opakowania i z tego się zrobiła taka maść i było na siatce do łapania ryb. a babcia tylko delikatnie wytarła mokre szmatką i włożyła do szafki. a ja nie wiedza o tym do wczoraj tą samą siatka złapałem jako pierwszego leoparda mozaikowego i chyba to go tak popaliło bo był w niej dłużej niz inne bo się strasznie rzucał...

wazne że widac że coraz lepiej

pratel działa też na nicienie i przywry??
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-01-21, 20:29   

tak
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-01-22, 18:30   

no i dziś widać ewidentną poprawę . znów zaczynają rzucać się na żarcie. choć jak poczują to z pratelem mniej chętnie ale skubią i pewnie jedzą go skoro znika i jest efekt.

będę robił nowy mix i już tam dorsza nie będzie skoro istnieje możliwość przeniesienia nicieni .

dzięki za pomoc
tak dla ciekawości zmierzyłem parametry
ph.6,5
KH -4
GH -9
NO2 - 0
NH3 - 0
NO3 - 30-50

w sobotę lub niedzielę badanie zeskrobin , płetw , odchodów i skrzeli jak sie uda pobrać.. zobaczymy czy coś jeszcze jest i czy pratel w pokarmie pomógł.
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
Ostatnio zmieniony przez apollo19825 2016-01-23, 13:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-01-24, 22:40   

no jak widać u mnie w mikroskopie pratel w jedzeniu pomógł. zbadałem zeskrobiny płetwy i skrzela / brałem próbki I NIC W NICH CO SIE RUSZA NIE ZNALAŁEM. wiec chyba dobrze.
znów jedza jak szalone nawet ta co byłą popalona ( jest i będzie w osobnym zbiorniku jeszcze z dwa tygodnie ) też je i wygląda dużo lepiej. nic jej nie dawałem ale skoro zaczęła jeść dzis dostała pratel i zjadła a w skrzelach nic nie ma.

powtórzę pratel jak w przepisie i zobaczymy.

tak przy okazji pobierania próbek najmniejsza ma 11cm a największa 12,5 -- zakupione w pażdzierniku jako najmniejsza 5,5cm a największa niecałe 7cm. więc chyba nic groźnego im nie było oby..
dzięki wszystkim za podpowiedzi,,
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-02-04, 18:12   

po dwuch tygodniach wszystkie ryby jedza jak szalone i wygladaja juz ok . ta popalona odbudowała płetwe i zachowuje sie jak reszta. a w odchodach znalazłem to.. co to?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0ZsAWTDKHno&feature=youtu.be[/youtube]

co za sprężynka/ nic się nie rusza . żadnych ruchów czego kol wiek w próbkach odchodów

oraz płetwy
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UbfJiPrEHl0[/youtube]
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
Ostatnio zmieniony przez apollo19825 2016-02-04, 19:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-02-04, 20:46   

glon i grzyb
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12