DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Start 360 L Roberta
Autor Wiadomość
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-28, 19:59   Nowy Start 360 L Roberta

- wielkość zbiornika w litrach: 340 netto

- wymiary zbiornika: 1200xx600xh500 mm

- od kiedy zbiornik funkcjonuje: 22.03.2015

- sposób przygotowania wody do zbiornika: woda z filtra RO + kran, proporcje 4:1

- woda i jej parametry: tww (KH), two (GH), pH i ewentualnie wielkość związków azotowych: pH 6,8 (miernik kropelkowy JBL ph 6,0-7,6), innych nie mierzę

- częstotliwość podmian wody: planuje tygodniowo 40 l + co parę dni zbieranie syfu i dolewka 10 l

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru: brak, w planach jasny drobny piasek (Leroy - Piasek do Piaskownicy)

- dodatkowe elementy jak korzenie, zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru ;) czy też tła wewnętrzne czy skały: brak, w planach duże korzenie+ tło zewnętrzne wykonane ręcznie

- obsada zbiornika, dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność: 10 Snow Diamont i 4 White Leopard (ryby 100% do Adama)

Poniżej firm z rybkami zaraz po wpuszczeniu do nowego akwarium, raczej mały stres

Film 1

Poniżej film jakieś 2 godziny po wpuszczeniu do akwarium, zaczynają interesować się jedzeniem
Film 2

Poniżej film z następnego dnia rano od wpuszczenia ryb do nowego akwarium, z boku włączony telewizor a z drugiego boku światło z okna, ryby bez widocznego stresu,
Film 3

Poniżej film pokazujący zachowanie ryb po zapaleniu pierwszy raz światła 2x Watt, bardziej zainteresowane żarciem niż paniką
Film 4

Moje poprzednie ryby nigdy się tak zachowywały, więcej siedziały z filtrem czy grzałką niż pływały swobodnie, byle ruch przed akwarium i ryby przez godzinę lub więcej nie widoczne

- obsada roślinna i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny): brak, w planach kilka roślin w pojemnikach

- rodzaj filtracji, jaka i ile: 1x filtr zewnętrzny kubeł HANZA BHW-303 (HW-303) + Lampa UV 9W, 1x kaskada Filtr kaskadowy AquaClear 300-70

- rodzaj wkładów filtracyjnych: gąbka i keramzyt (z Leroy), gąbka na wlocie do kubła

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: Grzałka Jager 200W z termostatem, temperatura 26 C, do mierzenia szklany termometr JBL

- oświetlenie zbiornika, ile i jak długo: 4 żarówki, 2x26 Watt i 2X5 Watt, czas oświetlenia w planach od 18:00-24:00, w tym momencie światło dzienne z okna

- sposób i rodzaj karmienia: mix serca według przepisu Adama, granulaty

- krótki, w kilku zdaniach, opis powstawania (czas kwarantanny, dojrzewanie):

14.03.2015 kompleksowe czyszczenie akwarium i akcesoriów perhydrolem 60% według instrukcji z tego forum, zbiornik po czyszczeniu stał pusty przez tydzień a w tym czasie pracował filtr zewnętrzny zalany wodą z codzienną dużą dawką perhydrolu podłączony do pojemnika 40 l w którym również znajdowały się wszystkie akcesoria potrzebne do akwarium (filtr kaskad, węże, sitko, grzałka, termometr,itp.).

Po tygodniu od czyszczenia akwarium zostało zalane wodą z RO z domieszką kranu, dokładnie przepłukane czystą wodą filtry i reszta akcesoriów po kąpieli w perhydrolu i podłączone do akwarium i tak sobie akwarium pracowało do 27.03.2015 - wpuszczenie ryb od Adama


- zdjęcie całego zbiornika:

poniżej
- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund):

powyżej
- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku:

Porażki:

1 Błąd zakup pierwszego akwarium 240 l i 10 sztuk małych paletek z Kakadu około 1,5 roku temu.
- rybki i akwarium kupiłem pod wpływem chwili coś na zasadzie zakupu gupików, zero jakiejkolwiek wiedzy o opiece nad paletkami, dodatkowo pływały w wodzie bezpośrednio z kranu, nawet bez odstania, zero pomiarów parametrów wody, ogrzewanie 25 C, pływały razem z neonkami z widocznymi chorobami które dostałem w sąsiada, podmieniałem wodę co 2-3 tygodnie, karmienie tylko suchym dla paletek 3 razy dziennie, w akwarium piasek i rośliny kupione ze sklepu,

- przez 3 miesiące rybki nawet rosły i solidnie jadły a później co jakiś czas rybka zdychała, inne dostawały jakiś szaleństw i robiły mi pralkę w akwarium,

- po śmierci kliku ryb zacząłem szukać w necie jakiś porad i znalazłem 3: woda musi być z filtra RO, temperatura musi być 28 C, i większe muszę mieć akwarium

- zastosowałem się do tych porad, podniosłem temperaturę, kupiłem do kolegi obecne akwarium 340 netto, zakupiłem filtr RO, pomyślałem, że teraz to już wszystko wiem i zacznę od początku,
w tym czasie po około roku zostały mi 2 sztuki rybek i nawet urosły do 12 cm od 5 cm, po za tym dużo zainwestowałem w różnego rodzaju super uzdatniacze wody, baterie i inne chemiczne dodatki myśląc że to uzdrowi moje ryby, a rybki sobie zdychały pomimo moich starań,

- no i rozpocząłem z nowym akwarium i z nowymi głupotami:

2 Błąd wymiana zbiornika na 340 netto (obecne) z roślinami i podłożem a dodatkowo mieszanie ryb z kilku źródeł (sklepy akwarystyczne)

- stwierdziłem, że jak już "wszytko wiem" to sprawię sobie nowe rybki do tych pozostałych 2 szt. więcej rośli i podłoże torf+ żwir (co też wyczytałem, że paletki dobrze się czują w związkach z torfu) czyli piękne akwarium dekoracyjne,

- woda przelana ze starego akwarium (błąd), zakup nowych paletek z 2 różnych źródeł, sklepy zoologiczne w Wawie (2 błąd), wpuszczone do akwarium z pozostałymi rybami bez kwarantanny co i tak by nic nie zmieniło (błąd),

- po tak "nowym starcie" wszystko niby ok, ryby jedzą i niektóre rosną ale nie minął miesiąc i znowu rybki dostają wariacji i do rybiego nieba.

- i znowu szykanie w necie, co jest znowu grane, przecież zrobiłem "idealne warunki" dla ryb, rybki zdychały a ja z coraz większą zawziętością szukałem odpowiedzi, gdzieś na którymś forum o paletkach pojawiał się nick AdamN z dość ostrymi odpowiedziami ale dla mnie logicznymi, wrzuciłem w wyszukiwarkę ten nick i znalazłem obecne forum, na jednym wdechu przeczytałem o wszystkich chorobach i temat jak rozpocząć zabawę z paletkami i wątek Małolaty... Adama i Alicji,
i doznałem "jasności" i lekkiej załamki ile ryb wykończyłem przez głupotę (brak odpowiedniej wiedzy),

- i nowe postanowienie, zacząć jeszcze raz ale od początku prawidłowo czyli od 100 % zdrowych ryb i odkażania akwarium i osprzętu,

Sukces - pierwsze moje prawidłowe kroki:

- z 12 sztuk ze starej obsady w ciągu kilku miesięcy zostało mi 4 szt., oddałem je inne ręce,

- akwarium do odkażania (według instrukcji z tego forum),

- no i wyjazd do Adama po zakup rybek

I mam kilka pytań:
Czy ta gąbka na wlocie do kubła jest odpowiednia?
Od wpuszczenia ryb woda robi się mleczna, coś trzeba z tym robić czy czekać aż akwarium dojrzej?
Naczytałem się o napowietrzeniu akwarium ruchem powierzchni wody, czy to przy paletkach wystarczy czy lepiej standardowe bąbelki?
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
Ostatnio zmieniony przez robertkrol 2015-03-28, 23:09, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-28, 20:26   

No i elegancko , mlekiem się nie przejmuj -minie , pilnuj ph poniżej 7, no i powodzenia życzę , a i nie kombinuj , jakiś mechanik jeszcze do środka z dużymi gąbkami i git ;-)
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-28, 21:38   

Wymieniłem właśnie mechanika - turbinę Turbo 1500 Aquael na tą kaskadę, aby więcej miejsca dla ryboli ale zrobię jak mówisz dodam jakąś tanią turbinę i dużą gąbkę, przy takiej obsadzie i ilości żarcia to raczej konieczne.

Kombinowania - Niet :-> może tylko przy miksie :-D
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
domino77 

Imię: Dominik
Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 103
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-03-28, 21:58   

Zmień to oświetlenie na coś innego bo pozabijasz ryby albo siebie.
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-28, 22:40   

Wygląda to nieciekawie, wszystkie styki i łączenia w oświetleniu są zabezpieczone grubą warstwą silikonu Siki, a żarówki są wkręcone na uszczelkę silikonową ale dzięki za troskę.
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 43
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 235
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2015-03-29, 08:10   

Ja miałem naświetlacze ledowe i też myślałem że dobrze zabezpieczyłem je, do czasu jak wkładałem łapę do akwa i oparłem rękę o pokrywę aluminiową i zostałem nie mile pobudzony :shock:

ps. rybole fajne, powodzenia życzę
Ostatnio zmieniony przez Arek 2015-03-29, 08:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-03-29, 13:20   

Sam ryby łapałeś czy Adam?
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-03-29, 14:00   

Hahahhaha i znowu smrodzisz bosaczku
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-29, 15:12   

jurasiga napisał/a:
Hahahhaha i znowu smrodzisz bosaczku


Niestety też to tak odbieram, nie jestem po żadnej ze stron, ale po co zaśmiecać kolejny wątek w tym przypadku Roberta. Jak jesteś taki ciekawy Marcin to proponuję PW.
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-29, 15:40   

bosak napisał/a:
Sam ryby łapałeś czy Adam?


Same wskoczyły do wora :mrgreen:
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 43
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 235
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2015-03-29, 15:45   

Kolorystycznie to żeś nie poszalał :-P te kropkowane to co za odmiana :?:
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-29, 15:54   

Tak :roll: , nie lubię dużo pstrokacizny ale dla mnie teraz to mniej istotne, ważne aby ryby rosły i zdrowe, jak się trochę wprawię i poczytam, wtedy będę inaczej dobierał.
4 szt. kropkowane to white leopard
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 43
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 235
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2015-03-29, 15:59   

robertkrol napisał/a:
ważne aby ryby rosły i zdrowe

Też mam ryby od Adama i nie narzekam
nawet wad nie mają ;-) mało kombinowania i ci ładnie porosną, jeszcze raz powodzenia
Ostatnio zmieniony przez Arek 2015-03-29, 15:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-03-29, 21:36   

Cytat:
Niestety też to tak odbieram, nie jestem po żadnej ze stron, ale po co zaśmiecać kolejny wątek w tym przypadku Roberta. Jak jesteś taki ciekawy Marcin to proponuję PW.
_________________


Bo widzisz Bartku to taki trol co to pi..... się urodził a kanarkiem nie zdechnie . dupy dał sam przy wybieraniu i teraz na siłę chce wcisnąć wszystkim że Adam gówno nie ryby sprzedaje a nawet nie czytał i nie wie jakie skrzela podlegają kwalifikacji pod defekt .

Bosaczek swoje sprzedajesz i nawet nie umiesz ludziom powiedzieć czy masz zdrowe ryby bo o każdą chorobę się pytasz . więc przestań smrodzić i robić z siebie durnia , jak byś nie widział (bo i jak , nie czytając bez zrozumieniem ) że wszyscy prawie oprócz nowych mają z ciebie bekę i szyderczo podpisują ci co byś dalej brnął w debilizm

Nie rób z siebie męczennika i głąba na pośmiewisko jak nie wiesz co z czym i jak taka rada starszego ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2015-03-29, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-29, 23:31   

Czytałem te przygody Bosaka z rybami od Adam, wiec nie trudno było skojarzyć o co chodzi w jego pytaniu. 8-) Mimo to pojechałem do Adam i kupiłem ryby i jestem z tego zadowolony :-D , nawet jakby było coś nie tak, to "widziały gały co brały :shock: " i nie zamierzam mieć do nikogo pretensji. :evil:
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13