DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmnażanie dyskowców sposobem adaman
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-11-22, 17:11   

:-/ co do mini KONKURSU
zawsze radzę czytać co i jak a to takie proste.
Pytanie brzmiało:
"W oparciu o dwa zdjęcia na dole "pary z mleka" wskazać trzy rzeczy jakie są istotne dla dalszego trzymania dyskowców. Termin głosowania do niedzieli wieczór. Wygra ten co będzie najbliżej. "
inaczej posiłkując się owymi zdjęciami trza było te trzy rzeczy wskazać. Gdyby ktoś sobie zdjęcie powiększył (kliknij na nie na dole) to by widział to co niżej. Na zdjęciu macie numerki spraw istotnych a niżej WAM je opiszę co i jak. Biała woda powstałą gdy dolałem wiadro i w 24 taka się zrobiło. W niej ryby złożyły ikrę i do tego dwa razy. Wcięły cześć małych wcześniejszych a potem starsze żarły te mniejsze. Ostało się to co na zdjęciach było.
1 - małe kurduple z drugiego tarła co nie nadają się do dalszego tworzenia
2 - kilka ryb ostało się z wadami z tych mniejszych co może było wynikiem tego mleka i też nie nadają się do dalszego tworzenia (wada płetw)
3 - jak widać w parze wzorcowych brązów z natury trafiła się ryba jasna a to dowodzi, że takowa to unikat wsteczny. No i jak się mu bliżej przyjrzeć to ma czerwona źrenicę. Inaczej to czysty albinos. Były takie dwa ale samiec furiat wywalił go poza akwarium ogonem ;-)
taka ryba stać się może wyjściem do dalszego tworzenia.
Teraz stare pójdą na swoje i wtedy pokażą ile ich będzie już w czystej wodzi. Jak w kolejnym tarle znów pojawią się albinosy to będzie to czego ja osobiście oczekuję po tej parze. Dlaczego maja się nie pojawić jak w tym tarle było takich dwa a dwa to nie przypadek a prawidłowość do powielenia.

No i teraz nowości z piwnicy przedstawione z opisami zdjęć na dole.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-11-22, 20:07   

Ha no i jak mówiłem :shock: :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ps . A jak czy też w jaki sposób powiększyć pierwsze zdjęcie w mętnej wodzi z którego mieliśmy to zobaczyć a zresztą to i tak by nic nie zmieniło
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2015-11-22, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bergman 

Imię: Tomasz
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 28
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2015-11-22, 20:17   

no ja też aż, wróćiłem 2 strony, żeby powiększyć tamto zdjęcie i zonk, znaczek pocztowy :mrgreen:
a co do konkursu, to nikt nie ogarnął tego co autor miał na myśłi ;)
 
 
darcook 

Imię: Darek
Wiek: 52
Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-22, 20:48   

Hahaha...dobre z tym powiększeniem zdjecia. Brawa dla organizatora ,proszę o więcej :lol:
 
 
pancake 
tomala


Imię: Joasia
Wiek: 39
Dołączyła: 23 Gru 2012
Posty: 48
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2015-11-22, 20:58   

nic nowego stare dobre zasady adamowe czyli wróżenie z fusów
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2015-11-23, 09:26   

Pewnie pamiętacie tekst piosenki "Układanka" Młynarskiego W
Pasuje do konkursu mini jak ulał ;-)
_________________
Pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniony przez MICHALEK123 2015-11-23, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-11-24, 14:45   

Zwycięzcą MINI KONKURSU został adamn.
Gratuluję nagrody głównej 10 ryb.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-11-24, 18:53   

Znów niezadowolenie niektórych? Przecie nie dam WAM na tacy nagrody za kilkaset złotych co każdy bez wysiłku ja odgadnie. Tu była prościzna bo wystarczyło doczytać czego tyczy konkurs. A zwracałem na to chyba kilka razy uwagę. To nie pierwszyzna a zdjęcie takowe już raz w konkursie się przewijało (rzekotke na drzewie trza było znaleźć)
http://discusforum.adamn....r=asc&start=270
co do tego zdjęcia to nawet nie było jednego właściwego trafienia a wystarczyło:
najechać myszka na zdjęcie i kliknąć prawym klawiszem na nie i dać:
Pokaż obrazek
jak się pokaże na czarnym tle w wymiarze 640x480 znów najechać i kliknąć i pokażę się okno i dalej
Zapisz obrazek jako
na pulpicie czy dysku i nawet można zmienić format czy nazwę pliku a potem w dowolnym programie do obróbki sobie je powiększyć i widzieć to co ja.
To to nawet ja stary dziadek potrafię ale WY młodzi macie kłopoty :-/
Na dole na zdjęciu jak się to robi

I tyle w temacie tego KONKURSU.

Teraz nowości z piwnicy;
Koleje naturale ryby mają nowe małe na sobie. To już 4 para z małymi prawie jak w naturze. Łącznie jest 6 par na sobie i wskutek tego niektóre me ryby czeka szybka eksmisja z piwnicy i szukanie nowych siedlisk. Pigeony poszły na większe a małe rarytasy RP i RR zostały zweryfikowane pod względem zdrowotności. Został wybrany jeden z wadliwym pęcherzem co na dnie lubił przebywać i musiał się poświęcić dla reszty. Co i jak na zdjęciach na dole. Jutro małe idą na swoje w dwa akwaria.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-11-26, 19:13   

No to dziś jedne małe poszły na swoje a stare dające albinosy poszły na czystą wodę ale w ten sam zbiornik. Małe po 5 minutach czuły się jak u siebie. No i teraz taka
UWAGA:
jak kto ma tarła znaczące, ryby zdrowe rosnące i bez pasażerów i zbiorniki z gąbkami niech uważa na to co niżej. Taki stan i po godzinie ryby mamy potrute a co się z tym wiąże część padnie jak ulęgałki po dojrzewaniu. Nawet drugi natleniacz nie pomoże.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-11-26, 19:48   

Też mam takie ,,gówniane" gąbki ale wymieniłem na odrobinę grubsze więc zaklejaj się dopiero po ok. tygodniu. ;-)
pozdro....
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2015-11-27, 09:52   

Otóż to ja też spotkałem się z taką gąbką i to już kilka kolejnych
ktoś nas chyba robi w konia i wprowadził na rynek badziewie z którego je robi
trzeba uważać i to bardzo a najlepiej zmienić na gąbki o większej granulacji no i częściej płukać
_________________
Duduś
 
 
darek-j 


Imię: Darek
Wiek: 53
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 356
Skąd: czechowice-dziedzice
Wysłany: 2015-11-27, 19:53   

Te gąbki to niezły szit , miałem kiedyś i się szybko pozbyłem ,syfią się szybko i są nietrwałe :-/
_________________
Pozdrawiam Darek
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-11-27, 20:00   

Za gęste łajzy , żadnemu pyłkowi nie przepuszczą to i korkują się w trymiga. :lol:
 
 
darek-j 


Imię: Darek
Wiek: 53
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 356
Skąd: czechowice-dziedzice
Wysłany: 2015-11-27, 21:06   

Mi przypasiły te niebieskie , fajne bo nie mają żadnych tam wycinanek żarcie w nie nie włazi są troche żadsze niż te Adamowe , fakt niebieskie ale z czasem robią się szare .

Na fotce sa 2. 1 z przodu ma prawie rok a druga czystrza ma pół roku
_________________
Pozdrawiam Darek
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-11-27, 21:22   

Ja zamieniłem na ,,seledynowe " z atmana ale po miesiącu użytkowania zrobiły się buro-brązowe i jest OKI.
pozdro....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11