DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Dezynfekcja ..
Autor Wiadomość
DanielG 
Tylko spokój Cię uratuje :)

Imię: Daniel
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 15
Skąd: Ĺťory
Wysłany: 2014-12-29, 00:36   Dezynfekcja ..

Witam wszystkich bardzo serdecznie . Jestem nową osobą na tym forum . Z akwarystyką bawię się juz kilkanaście lat, i postanowiłem podjąć się Paletek. Mój zbiornik to 600L jednak są tam rośliny. Przed wpuszczeniem ryb chciałbym wszystko odkazić. Zawsze robiłem to w nadmanganianem potasu oraz solą . Jednak nie wiem czy w podłożu czy też w filtrze nie ma nieproszonych gości (nicieni wiciowców itp.) Dlatego jutro chciałbym to wszystko wyczyścić i pytanie mam dla was czy macie jakieś sprawdzone sposoby ??
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-29, 01:36   

DanielG napisał/a:
Dlatego jutro chciałbym to wszystko wyczyścić i pytanie mam dla was czy macie jakieś sprawdzone sposoby ??

Restart:)
Dezynfekcja perhydrolem. Mam na stanie mogę odsprzedać trochę jak będzie problem z kupnem.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2014-12-29, 07:28   

Tak jak pisze bosak Perhydrol poszukaj na forum
_________________
Robota raz odłożona, z czasem odkłada się sama.
Wojtek
 
 
DanielG 
Tylko spokój Cię uratuje :)

Imię: Daniel
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 15
Skąd: Ĺťory
Wysłany: 2014-12-29, 11:22   

Czytałem różne wersje . Na forum znalazłem o spryskiwaniu zbiornika. A Czy znacie inne zastosowanie tego środka ? Bo słyszałem o metodzie wlania perhydrolu do zbiornika . Wyłowienie ryb oraz wyciągnięcie roslin, Jednak podłoże dekoracje i filtry pozostawić w zbiorniku. Mam prawie 100kg żwiru gdybym chciał go wyparzyć itp. czajnik bym zajechał. a za gaz bym się nie wypłacił :)

Jak najlepiej zdezynfekować Filtr podłoże szkło korzenie. ?? Lub proszę o wklejenie poradnika z forum . Za poświęcony czas bardzo dziękuję
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-12-29, 16:19   

Ta pseudo metoda z zostawieniem podłoża i filtrów to głupota, Filtry musisz dokładnie wyczyścić i umyś perhydrolem, zbiornik też , Korzenie trzeba wygotować, tak samo podłoże, jeśli masz dużo i to piasek , to zamiast gotowania piekarnik bo garnki przypalisz, Możesz też zalać perhydrolem ale myślę ze lepiej do piekarnika z dużą temperaturą , Rośliny to lepiej sobie darować i wywalić albo leczyć tak jak leczy się ryby, ale taniej i szybciej będzie wywalić i kupić nowe z uprawy in vitro , ewentualnie bulwy lotosa których nie ma z in vitro mozesz wrzucić do słoika i zalać perhydrolem ja nalałem czystego 38% na 10 minut Liście zdechną ale bulwa przetrwa i na początku nowe liście będą gniły , u mnie po miesiącu lotos jest bez pasożytów i wyuszcza zdrowe liście które ni gniją, dodawanie do wody perhydrolu aż pokażą się pęcherzyki powietrza i pozostawienie na jakiś czas nie daje pewności. I na 100% lanie do zbiornika z podłożem sprzętem i wodą perhydrolu nie sprawi że będzie czyste.
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-29, 17:21   

DanielG napisał/a:
mam prawie 100kg żwiru


Daniel nikt nie mówił, że będzie łatwo. A sprawdziłeś żwir kwasem czy sie nadają dla paletek?
_________________
Paletki są cudem natury:)
Ostatnio zmieniony przez bosak 2014-12-29, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
DanielG 
Tylko spokój Cię uratuje :)

Imię: Daniel
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 15
Skąd: Ĺťory
Wysłany: 2014-12-29, 17:32   

żwir jest dobry :) Wszystko sprawdzone i poczytane :)
Jednak mam problem z perhydrolem nigdzie go nie umiem dostać w aptece chcą 60 zł za 1 litr .




Co myślicie o chloraminie ?
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-29, 17:38   

DanielG napisał/a:
Co myślicie o chloraminie ?


Perhydrol- ogólnie przyjmuje się że ma lepsze właściwości utleniające, jest silniejszy szczególnie przy dużym steżeniu.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Arek 

Imię: Arek
Wiek: 43
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 235
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2014-12-29, 17:51   

Ja kupywałem tu http://www.envolab.pl/skl...odoru-30-detail
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-12-29, 17:57   

http://allegro.pl/nadtlen...4939359552.html
 
 
DanielG 
Tylko spokój Cię uratuje :)

Imię: Daniel
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 15
Skąd: Ĺťory
Wysłany: 2014-12-29, 20:03   

to teraz zadam wam pytanie :>

Mam sąsiada który posiada paletki dość sporo, dziś u niego byłem na kawie i rozmawialiśmy sobie i doszło do tematu dezynfekcji, i pytałem czym robi dezynfekcję w swoich zbiornikach i czy może wie gdzie można u na skupić perhydrol. Powiedział mi że do dezynfekcji używa chloru w płynie wlewa i czyści nim wszystko . Po dobie płukania czyści wszystko po 2 tygodniach wpuszcza ryby i wszystko żyje . I teraz Czekam na opinie czy Perhydrol lepszy od chloru ? Bo wydaje mi się że Chlor chyba bardziej skuteczniejszy >
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-12-29, 20:21   

Mi się wydaje że jeśli zrobi się to dokładnie i naprawdę postawi na jakość to obie substancje dadzą radę, a jeśli zrobi się byle jak to nic nie pomoże ;-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-29, 20:32   

perhydrol nie śmierdzi jak chlor.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
DanielG 
Tylko spokój Cię uratuje :)

Imię: Daniel
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 15
Skąd: Ĺťory
Wysłany: 2014-12-29, 20:37   

Chloru mam 1,5Litra i myślałem nad wlaniem go do zbiornika i niech tak jest przez dobe. Przez filtr przepłynie podłoże też nasiąknie po sylwestrze dobre płukanie. I teraz pytanie czy nie będę tam miał cyst z wiciowców czy też nicieni ? czy lepiej kupić nowy piach ? a szkło spryskać chlorem filtr podłączyć do wiadra z chlorem ?
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-12-29, 20:56   

Lanie do zbiornika z podłożem chloru i modlenie się zeby się udało to wielki błąd, jak kupisz nowy piasek to beż by trzeba go odkazić dlatego proponuje wszystko wyjąć i odkazić, a piasek najpierw dokładnie wypłucz żeby pozbyć się syfu a później po parę kg do piekarnika

tylko ten filtr najpierw rozłóż i dokładnie umyj tym chlorem a później dla pewności jeszcze mozesz podłączyć do wiadra ze środkiem odkażającym
Ostatnio zmieniony przez Luk_2_5 2014-12-29, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12