DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Moja mała odskocznia:)
Autor Wiadomość
ksywa 

Imię: Damian
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Dębica
Wysłany: 2014-03-17, 00:39   Moja mała odskocznia:)

Witam, tak oto przedstawia się mój zbiornik:
- wielkość zbiornika: 240l,
- wymiary zbiornika: 120 x 50 x40,
- od kiedy funkcjonuje: 01.01.2014,
- sposób przygotowania wody do zbiornika: Kran + kwas solny, szyszki olchy 6/100L,
- woda i jej parametry: pH:6,5 ;KH:3 ;GH:14 ;NO2: 0,
- częstotliwość podmian wody: 50L / tydzień lub półtora,
- rodzaj podłoża: piasek kwarcowy o granulacji 0,5-0,8,
- dodatkowe elementy: kokosowe doniczki z roślinami,
- obsadę zbiornika: 5 x Paletki Red Turkus wielkość 13-15cm, 1 x Bojownik. Ryby są aktywne, ciągle się przeganiają chętnie pobierają pokarm,
- rośliny: Kryptokoryny, żabienica, Limnobium,
- filtracja: Pompa Atman At- 305 1200L/godz. napędzająca 25L kanister z keramzytem (Handmade), Aqua Szut Turbo 750 z watą jako mechanik/napowietrzacz, co kilka dni ściąganie gówien odmulaczem,



- rodzaj wkładów filtracyjnych: keramzyt, gąbka,
- ogrzewanie: Grzałka 150W – temp 27C,
- oświetlenie: Wisząca Lampa Power Led 36x1W: biały zimny, czerwony, niebieski (Handmade), lampka led 1W nad parką



-tło: Zewnętrzne (Handmade),



- karmienie: - Mix miesny: 1kg serca wołowego, 200g kryla mrożonego, 400g szpinaku, witamina E 10 kropel, 4 saszetki vibovitu trusk.,2 ząbki czosnku, olej łososiowy; Artemia - kilka kostek w tygodniu, suchego nawet nie chcą wąchać.

- ryby wpuszczone do przygotowanego akwarium + BioDigest Prodibio: 1 ampułka,
- zdjęcie zbiornika całego,



- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku : Przywlekłem na neonach i kirysach Wiciowce + Owsiki. Moja walka z tymi gadami trwała ponad 2 miesiące, a ryby straciły około 3 miesięcy intensywnego wzrostu (dopiero zaczynają odrabiać stracony czas). Ale człowiek uczy się na błędach, tylko paletek szkoda. Po zakończeniu leczenia, a przed wpuszczeniem docelowym do głównego akwarium, ryby były w akwa 40L, pech chciał że w nocy brakło prądu i 3 największe sztuki się udusiły z braku tlenu. Dobrze zapamiętałem te dwie lekcje pokory. Obecnie rybom nic nie dolega, dobrała się jedna parka i mam 2-dniowe larwy na stożku w akwa ogólnym.
Wytrawnym fotografem nie jestem więc foty są jakie są.
Paletki kupiłem jako maluszki 4cm wielkości.

Tutaj już 12-tygodniowe:



Obecnie mają prawie 12 miesięcy:







Parka z larwami 48godz. po drugiej stronie stożka:





Prowizorka ale zasłona jest, od góry akwa również zasłonięte, zapalona żarówka led 1W przez 24godz.



Mi się podobają a to najważniejsze :-P
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez ksywa 2014-03-17, 00:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-17, 06:52   

Mi też się podobają :mrgreen:
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-03-17, 08:21   

Ryby piękne - zawsze turkusy mi się podobają :-)
Ale coś mi nie pasuje tu ten bojownik - ale jak napisałeś Tobie się podobają a to najważniejsze :-)
 
 
 
Aicha 

Imię: Aska
Wiek: 38
Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 290
Skąd: Sainte Genevieve des Bois
Wysłany: 2014-03-17, 09:27   

Mi tez sie podobaja, mozna wiedziec skad pochodza? chyba pomogles mi podjac decyzje o calkowitej zmianie obsady na jeden kolor :mrgreen:
 
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-03-17, 09:29   

Aicha napisał/a:
chyba pomogles mi podjac decyzje o calkowitej zmianie obsady na jeden kolor


Jeden kolor jest fajny ;-) ale z czasem się nudzi i robi się 2-3 kolory ;-)

Ps. Ryby świetne ;-) Powodzenia z młodymi
_________________
Pozdrawiam Juras
Ostatnio zmieniony przez jurasiga 2014-03-17, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-17, 13:08   

Liniowane są okazałe.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
alii 

Imię: Anida
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Gru 2012
Posty: 44
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-03-17, 13:19   

Piękne rybcie. Moje turkusiki tez takie były.
Pozdrowienia Anida
 
 
ksywa 

Imię: Damian
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Dębica
Wysłany: 2014-03-17, 16:24   

Dzięki za miłe opinie :-P

Chyba jednak muszę jeszcze przybliżyć temat BOJKA no i samych paletek.
Bojek trafił do mnie przypadkowo po likwidacji pewnego akwa. I miał wyjście albo trafić do mnie albo do kanału:) Więc podjąłem decyzje, że spróbuję go chwilkę potrzymać, no i tak już został. Naturalnie założyłem, że należy go poddać leczeniu metrem i pratelem. Co mnie zdziwiło zniósł dzielnie wszystko i nie straszne mu były nawet temp w granicach 36C. Więc tak szybko się go chyba nie pozbędę :mrgreen:

Co do samych Paletek to są od miejscowego maniaka. Pochodzą z krzyżówki paletek Red Turkus i Blue Diamond.
Sam zastanawiam się czy ta kolorystyka, którą dostały od natury jest ostateczną, czy być może krzyżówka dobranej pary przyniesie jeszcze jakieś rewolucje, ale o tym muszą się wypowiedzieć doświadczeni hodowcy.
Lub dowiemy się wszyscy jeśli parka nadal będzie miała ochotę na amory, a małe poradzą sobie w tej wodzie.
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-03-17, 16:31   

A ja mam pytanie odnośnie tej beczki:
Opisz ją :-) bo rozumiem, że pompa poza beczką jest ??
Mam taką samą beczkę i ten korek mnie powstrzymał przed użyciem jej - a tu widzę, że da się :-D
 
 
 
ksywa 

Imię: Damian
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Dębica
Wysłany: 2014-03-17, 16:44   

adam1977 napisał/a:
A ja mam pytanie odnośnie tej beczki:
Opisz ją :-) bo rozumiem, że pompa poza beczką jest ??
Mam taką samą beczkę i ten korek mnie powstrzymał przed użyciem jej - a tu widzę, że da się :-D

Moim zdaniem dużo lepsze rozwiązanie niż w przypadku beczki (korek trzyma idealnie). Miałem 15L beczkę zanim zastosowałem ten kanister i wiem co mówię.
Minusy jej były takie że kosztowała 40zł, gwintu nie dało się uszczelnić w takim stopniu żeby nie przeciekało ( chyba że będzie beczka z idealnie dopasowaną gumową uszczelką i rowkiem, w który wchodzi a dociska to idealnie spasowany rant beczki).
Kolejną sprawą jest to, że beczka jest elastyczniejsza i zamocowane elementy wlewu i wylewu szybko się luzowały( i ciekło) kolejna sprawa ciśnienia jakie wytwarza się w beczce. Nawet całkowite zasilikonowanie pokrywy nie zdało rezultatu i woda delikatnie ciekła.
Tu wlew i wylew zainstalowany na sztywnych elementach (natrudziłem się), a pompka tłocząca znajduje się w akwarium. Nic nie cieknie i nie przepuszcza, a popatrzcie jak jest napompowana od ciśnienia.
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-03-17, 16:53   

Z takim małym korkiem jest problem z czyszczeniem beci . Ja mam u siebie wielki wsyp przez który wkladam wszystko grzebie w niej a uszczelka gumowa trzyma i nic nie przecieka bez rzadnych wcięć czy wycięć .Beczke mam 25 L
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
ksywa 

Imię: Damian
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Dębica
Wysłany: 2014-03-17, 17:02   

jurasiga napisał/a:
Z takim małym korkiem jest problem z czyszczeniem beci . Ja mam u siebie wielki wsyp przez który wkladam wszystko grzebie w niej a uszczelka gumowa trzyma i nic nie przecieka bez rzadnych wcięć czy wycięć .Beczke mam 25 L

Na pewno zależy z jakiego materiału jest sama beczka, może moja była jakaś felerna, niespasowana i się zraziłem do nich. Na pewno na początku chciałem mieć beczkę właśnie z gumą pod gwintem, ale miała 30L i nie zmieściła mi się do szafki, być może z tamtą nie było by żadnych problemów. Na pewno komfort czyszczenia beczki jest nieporównywalnie większy.
Na szczęście mojej jeszcze czyścić nie musiałem ;-)
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2014-03-17, 17:38   

Próbuję podpatrzeć na zdjęciach gdzie ten Atman stoi w akwarium ale nie widzę -cyknij fotkę przy okazji.
Rozumiem, że pompa pcha wodę do beczki, a nie wyciąga :-)
Rozumiem, że jest gąbka na wlocie pompy :-")
Rozumiem, że rurki które wchodzą do beczki to jedna idzie na dno a druga zbiera z powierzchni - tylko jakim cudem nie zbiera ci keramzytu ?przecież gąbki tam nie wcisnąłeś ????
 
 
 
ksywa 

Imię: Damian
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 74
Skąd: Dębica
Wysłany: 2014-03-17, 17:49   

adam1977 napisał/a:
Próbuję podpatrzeć na zdjęciach gdzie ten Atman stoi w akwarium ale nie widzę -cyknij fotkę przy okazji.
Rozumiem, że pompa pcha wodę do beczki, a nie wyciąga :-)
Rozumiem, że jest gąbka na wlocie pompy :-")
Rozumiem, że rurki które wchodzą do beczki to jedna idzie na dno a druga zbiera z powierzchni - tylko jakim cudem nie zbiera ci keramzytu ?przecież gąbki tam nie wcisnąłeś ????

Na jednym ze zdjęć widać gąbkę w prawym górnym rogu, jest docięta na rozmiar pompy i nasunięta na nią więc robi za prefiltr. Obydwie rurki wsadzone do kanistra sięgają do samego spodu i są gęsto powiercone wiertłem 3mm dookoła na całej długości a na bezpośredni wlot rurki dodatkowo nasunięta mini gąbka (dzięki mikro dziurkom i tej gąbce nie ma możliwości zassania grubego keramzytu, chyba wszystko działa bo po ustabilizowaniu się biologii, mam ciągle klarowną wodę i NO2-0
Ostatnio zmieniony przez ksywa 2014-03-17, 17:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jula :3 


Imię: Julka
Pomogła: 1 raz
Wiek: 22
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 52
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-17, 18:02   

Akwa nawet fajne, paletki śliczne. :mrgreen: Ale ja jako, że trzymałam, trzymam betta odradzam ci je trzymania z paletkami. Nie lubią większych ryb od siebie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14