DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
360L Łukasza od restartu.
Autor Wiadomość
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-09-20, 21:15   

Jakiś pechowy ze mnie człowiek :-( Miało być tak pięknie , po wpadkach zdezynfekowałem akwarium i sprzet , kupiłem ryby i po miesiącu mam ochotę palnąć sobie między oczy. Zaniepokoiły mnie płetwy , myślałem ze środek na wypławki coś takiego spowodował. Po badaniu okazało się że grzyb, mimo że wyglądaja ok , zrobiłem badanie odchodów i zrobiło mi się słabo, jutro wstawię film dla pewności ale raczej faktem jest ze mają nicienie i coś tam jeszcze się kręciło. Masakra jakaś i kolejny raz jestem w ciemnej d....
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2014-09-20, 23:02   

Łuasz
Coś takiego mógł spowodować środek na wypławki. Każde świństwo (medykament) dodany do wody powoduje natychmiastowy rozwój grzybów. (równowaga biologiczna zachwiana)
Ja przy kazdym leczeniu farmakologicznym (metro, levamisol, Prazikwantel) stosuję nystatynę.(antygrzybiczo od 3 dnia podawaniu leku)
Podobnie masz przy leczeniu u ludzi. Standard.
generalnie po jaką cholerę koniecznie chcecie wszystko uśmiercać co się rusza w akwarium poza rybami.
Ostatnio zmieniony przez roh 2014-09-20, 23:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-09-21, 07:00   

roh napisał/a:
po jaką cholerę koniecznie chcecie wszystko uśmiercać co się rusza w akwarium poza rybami.
Też jestem tego samego zdania. Skoro rybie to nie przeszkadza, to po co nią leczyć??
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-09-21, 08:22   

Z jednej strony macie rację , bo w drugim akwarium mam ryby które wcześniej leczyłem na tyle robali że głowa mała , nadal mają ameby i mimo tego żyją , jedzą normalnie składają ikrę. Rosną strasznie wolno ale żyją. W przypadku tych nowych miałem nadzieję że ominą mnie takie problemy, ale najwyraźniej znów gdzieś popełniłem błąd.
 
 
roh 
Ryby z Amazonii to moja pasja

Imię: Roman
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 502
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 2014-09-21, 09:17   

Luk_2_5 napisał/a:
Z jednej strony macie rację , ------ale najwyraźniej znów gdzieś popełniłem błąd.

Ze wszystkich stron mamy rację :-)
najczestrzym błędem jest sypanie leków "bo ocś mi sie wydaje"
Dajmy żyć rybkom
Wytłukłeś--albo i nie - wypławki, a w tym czasie nastąpiło osłabienie immunologi ryby i zaatakowały je wszystkie możliwe pasożyty jakie były w akwarium, a trochę ich jest w tak zwanym standardzie.
Wypławek od milionów lat, od czasu do czasu, towarzyszy wodzie ze zwierzętami i niech tak zostanie
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2014-09-21, 09:42   

Jak nie masz ręki do leczenia ryb, to kup je zdrowe, będziesz miał problem z głowy ;-)
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
multi 
multi

Imię: Sławek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 197
Skąd: Ostrów Maz
Wysłany: 2014-09-21, 17:18   

Gorzej jak je zainfekuje i znów przeleczy :shock: i wracamy do tematu rzeka .
_________________
multi
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-09-21, 18:18   

Luk_2_5 napisał/a:
nadal mają ameby

Ameby skorupkowe nie są groźne .
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-21, 19:41   

Luk_2_5 napisał/a:
Jakiś pechowy ze mnie człowiek ...

Jaki pechowy? A rośliny i korzonek to pikuś. Po kiego daje się środek na wypławki tam, gdzie są rośliny i podłożę? Takie coś ma sens jak akwarium jest tarliskowe ale zwykłe? Nie ma potrzeby wypławki są i będą. Tak jak ameby.
Co do płetw to zmętnienie pojawia się prozaicznie, gdy woda d d.. jest a do tego kwaśna. No i procesy gnilne przykładowo zachodzące w korzeniu i podłożu bo podłożę chyba ostre jak kamienie na turniach. Ryby go nie przekopują jak normalny żwir bo sobie pyski ranią a jak ranią to .. prosta droga do wpadki. Co do grzyba to poczytać com wcześniej pisał a jak się ma inne akwarium gdzie było go aż nadto to sobie doczytać możliwości grzyba a odpowiednim dziale i mamy czytelny obraz jasności.

To ile już te nowe urosły u Ciebie? No i pokaż film z jedzenia.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-09-21, 23:30   

Srodek na wypławki podałem do zbiornika z podłożem itd dlatego że chciałem się pozbyć tego bo było ich tyle że szyby robiły się białe. Przeczytałem na forum że to dobry środek , ale przy podłożu lepiej dać podwójną ilość i tak zrobiłem. Nic to nie dało. Kolejny raz uczę się na własnych błędach i nie będę się oszukiwał , powinienem dostać kijem za swoją głupotę. Ryb nie mierzyłem więc trudno mi powiedzieć ile dokładnie urosły. Bazalt wywaliłem bo nie dało się tego sprzątać , z piaskiem jest o wiele łatwiej. To link do filmu z karmieniem


https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
Ostatnio zmieniony przez Luk_2_5 2014-09-21, 23:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-22, 11:08   

Tak to się chyba schorowane ryby nie zachowują?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-09-22, 16:41   

Nie no oczywiście że nie. Nie wyglądają na schorowane , czasami któraś się otrze o coś i w sumie tyle , ale badanie mikroskopem nie kłamie. Powiem Ci że patrząc na te stare które wcześniej leczyłem nie martwią mnie ameby tylko wiciowce. Na razie wszystko wygląda ok , ale pewnie jeśli nic nie zrobię z wiciowcami to za jakiś czas będzie masakra i trudniej będzie się ich pozbyć. Chyba że się mylę?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7857
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-23, 20:42   

metro do pokarmu 4 dni i mikroskop powtórka po 7
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-12-15, 19:33   

Jakość zdjęć niestety tragiczna , ale mogę się pochwalić że wczoraj w ogólnym się działo. Szczerze mówiąc na sukces tym razem nie liczę ale może warto będzie spróbować rozmnożyć te Adamowe okazy ;-)
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-01-25, 20:20   

Aktualizacja po tym jak odebrałem nagrodę od Adama i kolejnej wpadce. Przybyło w sumie 6 sztuk, ale za to dwie RP trafił do tarliskowego , próba niby udana ale narybek zniknął. w ogólnym na razie zostaje 12sztuk


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9njBQNoTD30&feature=youtu.be[/youtube]
Ostatnio zmieniony przez Luk_2_5 2015-01-25, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12