DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Moje pepy
Autor Wiadomość
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-08, 00:28   Moje pepy

- wielkość zbiornika w litrach: 300L

- wymiary zbiornika: 120x50x60

- od kiedy zbiornik funkcjonuje: 2012

- sposób przygotowania wody do zbiornika:100% kran, wodę nalewam do odstania do 120L beczki z beczki z pomocą pompy fontannowej trafia do akwarium nie dodaje żadnych ulepszaczy ani nie koryguje parametrów

- woda i jej parametry: tww (KH), two (GH), pH i ewentualnie wielkość związków azotowych: tww 5 two 15 pH 7.5 związków azotowych nie mierzę

- częstotliwość podmian wody: najczęściej raz w tygodniu 60-90L, ale okres ten potrafi się wydłużyć

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru: piasek kwarcowy drobny

- dodatkowe elementy jak korzenie, zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru ;) czy też tła wewnętrzne czy skały:korzenie, korzenie mangowca żywego, lignit

- obsada zbiornika, dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność:

10 dysków według tego jak kupowałem 1x Red Scribbelt od 10 cm 5 lat u mnie, 1 x Leopard Ring od 8 cm 3 lata, 1x Solid x Snake Skin od 10 cm 2 lata 2x LSS Golden od 5-6 cm 21 miesięcy, 1x Pigeon Tiger od 5-6 cm 21 miesięcy ostatnio ruszył bo jeszcze w lipcu miał 7 cm 4x LSS Erupcja 8-9 cm od 25 maja 2013, 3 bocje od 6 lat, sum liniowy i jeszcze jeden którego nazwy nie znam, 4 zbrojniki niebieskie, 3 kosiarki


- obsada roślinna i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny): najprawdopodobniej Kryptokoryna wendetti, nurzaniec, lotos, żabienica, nie nawożę ewentualnie kulki pod lotosa


- rodzaj filtracji, jaka i ile: wewnętrzna Juwel Bioflow o objętości 6 litrów i przeplywie 1000L/h same gąbki, Ferplast Biomodular 3 1200L/h schowany w części roślinnej bardzo wydajny filtr, zewnętrzny JBL Crystal Profi 500 1200L/h biobale + 3 kosze z ceramiką na wlocie gąbka.

- rodzaj wkładów filtracyjnych: j/w

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo: Aqua Szut 250W z termostatem

- oświetlenie zbiornika, ile i jak długo: Belka Juwel T5 2x54W teraz 60cm nad akwarium średnio 12 h

- sposób i rodzaj karmienia: gotowe mrożonki z IT

* DiscusFood w składzie serce wołowe, krewetki, małże, ikra homara, szpinak, spirulina,olej z łososia i witaminy,
*DiscusMix Intensywna Czerwień w składzie krewetki, małże, ikra homara, solowiec, szpinak, papryka,czosnek, wolffia, spirulina,olej z łososia i witaminy;
*Warzywa Plus w składzie krewetki, małże,sałata, szpinak, marchew, rzeżucha,wolffia, kukurydza,groch soja, spirulina witaminy ,
*Serce Wołowe,
*Serce Indycze,
*Kryl,
*Solowiec
* granulat

2 x dziennie jako podstawa DiscusFood wraz z nim podaje na przemian Intensywną Czerwienią i Warzywa Plus

1x/2x dziennie czyste serce wołowe bądź indycze z witaminami

Jak mam wolne to 6 x dziennie karmie tak jak wyżej dodatkowo kryl lub solowiec i granulat


- krótki, w kilku zdaniach, opis powstawania (czas kwarantanny, dojrzewanie): Zbiornik zalany w 2012 roku, obecny wygląd od listopada 2013 roku, zmiany przeprowadzone bez restartu, cześć roślinna pozostała nie ruszona z prawej strony wyleciały duże korzenie zrobiła się przestrzeń dla ryb nad akwarium zawiesiłem coś w stylu wiwarium, wszystko odbyło się bez przestawiania akwarium i odławiania ryb, konstrukcja jest niezależną zabudową, którą można w razie czego zdjąć.

- zdjęcie całego zbiornika:

- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jA-aJ4haaJ0&feature=youtu.be[/youtube]

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku:
Ostatnio zmieniony przez 2013-12-08, 21:12, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-08, 00:44   

i jeszcze kilka
Ostatnio zmieniony przez 2013-12-08, 00:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 66
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 237
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-12-08, 17:21   

Pięknie się to wszystko komponuje, gratuluję pomysłowości. Rybki :roll: , wyglądają na szczęśliwe :-D
ale dlaczego "pepy"???
_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-08, 17:27   

Tak nazywa je moja prawie dwuletnia córeczka, karmi je i bacznie obserwuje, pepy może dla tego, że jak jedzą to strasznie głośno ciamkają, poza tym nie idzie spać dopóki w akwarium się świeci.
Ostatnio zmieniony przez 2013-12-08, 18:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 66
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 237
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-12-08, 17:36   

A, to wszystko wyjaśnia :mrgreen: z dzieci, które mają kontakt z przyroda wyrastają dobrzy ludzie...
powodzenia
_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-08, 19:47   

Ciekawy wątek może się go podklei w przewodniku :?:
Tak bardziej dopracować i jest miodzio.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-08, 20:07   

Adam o rybach nic nie piszesz, jest aż tak źle? Co Masz na myśli o dopracowaniu?
Ostatnio zmieniony przez 2013-12-08, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-08, 20:14   

Treści mało, mało widoczne też szczegóły zbiornika brak zbliżeń z rybami. Z przodu wielke zdjęcie.
A ryby jak ryby. Ja już emocjonalnie do nich nie podchodzę bo takie winien mieć za jakiś czas każdy co je trzyma u siebie.
Ale jak ma się zcepiać to do pstrokacizny w zbiorniku kolorystycznej.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-08, 20:25   

Ze zdjęciami to jest kilka problemów, brak dobrego aparatu i fotografa robione telefonem, w zdjęciach robionych w dzień odbijają się okna a wieczorne wychodzą jak wychodzą muszę się zgłosić do Ali na szkolenie.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-09, 10:42   

Bardziej uwypuklij nowatorskie podejście do nadbudowy i jakie są tam rośliny.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-10, 18:45   

W oczekiwaniu na nowe nabytki, posadziłem paprotkę do ostatniej pustej doniczki. Krótki film może lepiej pokaże co i jak niż zdjęcia.

Pozdrawiam

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mbWwtEeL7VQ&feature=youtu.be[/youtube]
Ostatnio zmieniony przez 2013-12-10, 18:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 66
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 237
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2013-12-10, 19:19   

Nie kusi Cię, żeby tam dodać jakieś orchidee? to są idealne warunki na orchidarium :-D
_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-10, 19:24   

Jola czytasz w myślach? :-D Myślę jak i gdzie by je wpasować.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-13, 21:31   

Witam

Właśnie odebrałem z dworca ekipę z wrocławskiej piwnicy. Cześć z niej już buszuje w akwarium. Wielkie dzięki dla Adama za wybór ryb i oczywiście dla Gienia za wysyłkę i paczkę, która jest już jego znakiem firmowym. Reszta już niestety w moich rękach :-/

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez 2013-12-13, 21:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adam1977 


Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 759
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2013-12-13, 22:01   

To pochwal się co przyszło i w jakiej ilości ??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15