DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak przygotować (odkazić) rośliny po kupnie
Autor Wiadomość
nanakara 

Imię: Rafał
Wiek: 43
Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-01, 20:55   

Mam rośline w kwarantannie i znalazlem na niej wirczyka i tu pojawia sie pytanie czy to jest grozne dla ryb? Wyglada to tak jak na pierwszej fotce od gory od lewej
klik
 
 
rafal11 
Rafal

Imię: Rafal
Wiek: 44
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Portarlington IRL
Wysłany: 2013-05-06, 18:58   

Witam
A gdzie można kupić rośliny z hodowli in vitro?
 
 
MichałG 


Imię: Michał
Wiek: 34
Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 107
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2013-05-06, 19:14   

W irlandii to niewiem, ale ogólnie to allegro albo giełdy akwarystyczne, lub po prostu niektóre sklepy.
_________________
Chwilowe zawieszenie zabawy z Dyskowcami.
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-06, 19:17   

Ja zwykle kupowałem w Vitroplancie - http://vitroplant.pl - dość mały wybór ale duże pudełka i niskie ceny, zamówienia składałem mailowo, bardzo miła i szybka obsługa. Największym producentem takich roślin jest chyba Masta - http://www.masta-brzeg.pl - i mają swój sklep internetowy, ale ceny dość wysokie i małe kubeczki. Bardzo szeroką ofertę takich roślin ma wrocławski sklep Plantica, wystawiają się na Allegro. Mają dużo roślin szybkorosnących oraz mniej wymagających (limnofile, heterentera, kryptokoryny, mikrozoria) i w dużych kubkach rośliny są całkiem spore jak na hodowlę in-vitro.
Zdecydowanie lepiej przyjmowały mi się rośliny z Vitroplantu niż od Masty. Z Planticą problemu nie było ale brałem od nich jedynie rośliny łatwe w uprawie.
 
 
malgolego 

Imię: Leszek
Wiek: 44
Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 46
Skąd: Stoczki-Porabki
Wysłany: 2015-04-23, 23:33   

Powiedzcie gdzie mozna kupic takie rośliny emersyjne?
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-04-24, 10:12   

W handlu dostępnych jest dużo roślin z upraw emersyjnych.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
malgolego 

Imię: Leszek
Wiek: 44
Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 46
Skąd: Stoczki-Porabki
Wysłany: 2015-04-24, 11:16   

Chodzi mi o to aby były pewne czyli nie były w jakims akwarium.
Bezpośrednio chcialbym kupic
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-04-24, 21:28   

Poszukaj w internecie hodowców takich roślin niedaleko swojej miejscowości, najlepiej będzie jak pojedziesz osobiście, nie przez pośredników typu sklep zoologiczny. Albo jedź na giełdę w Łodzi, tam masz sporo wystawców/sprzedawców roślin z hodowli emersyjnej.
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
amba 

Imię: jarek
Wiek: 45
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: Woźniczna
Wysłany: 2016-10-09, 18:48   

[coden wątek.
Offline Maciek
Dużo pisze
****

Wiadomości: 368
Pomógł: 4
Zaproszeni: 0

Nowe rośliny w akwarium z dyskowcami - kwarantanna
« dnia: 11 Grudzień 2011, 09:47:17 »
Podstawową rzeczą po zakupie nowych roślin jest ich kwarantanna. Moim zdaniem powinna trwać min 4 tygodnie, choć można i dłużej. Pamiętajmy, że wprowadzenie nowej flory do zbiornika wiąże się z ryzykiem zakażenia ryb. Szczerze polecam tą metodę: zakupione rośliny wkładamy do zbiornika 20-50l wkładamy podłoże, tak aby można było roślinki posadzić. Dajemy w miarę dobre światło i zaczynamy kwarantannę:

1. Do zbiornika podajemy leki kolejno na wiciowce, nicienie oraz bakterie.
Ja całość przeprowadzam w nast. sposób. Wiciowce dzień 1 na noc podaję 2g metronidazolu/100l wody i tak postępuję przez kolejne 3-4 dni, po upływie tygodnia całość powtarzam bez żadnych podmian wody. Kuracja zajmuje 2 tygodnie. Potem podmieniam 10-20% wody i rozpoczynam kolejny etap.

2. Nicienie do wyboru jest levamisol, praziqwantel. Stosuję ten drugi w postaci płynu podając 15ml/100l wody. Woda zrobi się mętna na dzień czy dwa, ale to mija. Następnie po 4 dniach powtórka i po kolejnych 4 znów powtarzam.

Mija 4 tygodnie i podaję dowolny lek przeciwbakteryjny na 3 dni. Po takiej kuracji uważam roślinki za w miarę bezpieczne do włożenia do zbiornika dekoracyjnego.

Kwarantanna jest podstawą i nie bądźmy w gorącej wodzie kąpani, bo źle to się kończy.

Cała kuracja jest bezpieczna dla roślin i spokojnie ją przetrwają. Temperaturę wody jaką utrzymuję to 27-28 st.
[/code] wątek dość stary ale wydaje mi się bezpieczny dla roślin co o ty sposobie sądzicie?
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-10, 11:57   

amba napisał/a:
[coden wątek.
Offline Maciek
Dużo pisze
****

Wiadomości: 368
Pomógł: 4
Zaproszeni: 0

Nowe rośliny w akwarium z dyskowcami - kwarantanna
« dnia: 11 Grudzień 2011, 09:47:17 »
Podstawową rzeczą po zakupie nowych roślin jest ich kwarantanna. Moim zdaniem powinna trwać min 4 tygodnie, choć można i dłużej. Pamiętajmy, że wprowadzenie nowej flory do zbiornika wiąże się z ryzykiem zakażenia ryb. Szczerze polecam tą metodę: zakupione rośliny wkładamy do zbiornika 20-50l wkładamy podłoże, tak aby można było roślinki posadzić. Dajemy w miarę dobre światło i zaczynamy kwarantannę:

1. Do zbiornika podajemy leki kolejno na wiciowce, nicienie oraz bakterie.
Ja całość przeprowadzam w nast. sposób. Wiciowce dzień 1 na noc podaję 2g metronidazolu/100l wody i tak postępuję przez kolejne 3-4 dni, po upływie tygodnia całość powtarzam bez żadnych podmian wody. Kuracja zajmuje 2 tygodnie. Potem podmieniam 10-20% wody i rozpoczynam kolejny etap.

2. Nicienie do wyboru jest levamisol, praziqwantel. Stosuję ten drugi w postaci płynu podając 15ml/100l wody. Woda zrobi się mętna na dzień czy dwa, ale to mija. Następnie po 4 dniach powtórka i po kolejnych 4 znów powtarzam.

Mija 4 tygodnie i podaję dowolny lek przeciwbakteryjny na 3 dni. Po takiej kuracji uważam roślinki za w miarę bezpieczne do włożenia do zbiornika dekoracyjnego.

Kwarantanna jest podstawą i nie bądźmy w gorącej wodzie kąpani, bo źle to się kończy.

Cała kuracja jest bezpieczna dla roślin i spokojnie ją przetrwają. Temperaturę wody jaką utrzymuję to 27-28 st.
[/code] wątek dość stary ale wydaje mi się bezpieczny dla roślin co o ty sposobie sądzicie?


Dziś bezboleśnie ale Jarek doczytaj to:
§3. Pisanie na forum i na shoutboxie.

9. Wklejenie tekstu nie Twojego autorstwa spoza forum (cytowanie) może nastąpić wyłącznie z podaniem autora, bez ingerencji w treść. Cytujący powinien posiadać zgodę autora na zamieszczenie cytatu.

a co do bełkotu jaki przedstawiłeś to AUTOR nawet nie zna znaczenia słowa KWARANTANNA a co do reszty to :mrgreen: bo nic innego w tak uroczystym dniu nie mogę napisać.
Leczyć na wszystko kolejno niezła zabawa. A rośliny jak się da do niektórych leków to co zostanie?
Gdyby poprzestał na tym akwarium i 4 tygodniach w wodzie to by było lodzio miodzio. Co ja tam piszę Adam vel. ja luźna łyda.
No i w 2011to jeszcze tego FORUM nie były inne takie co takie rewelacje jak tu przedstawiłeś.
Dokonaj korekty bo tyle czerwonego jeszcze jaż żyję nie zaznaczyłem. Szkoda nawet się do tego odnosić by sobie nie uwłaczyć w tak znamienitym dniu.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
amba 

Imię: jarek
Wiek: 45
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: Woźniczna
Wysłany: 2016-10-10, 19:31   

No fakt zgody na cytowanie nie mam przepraszam choć było przedstawione że to nie mój tekst. Niestety korekty już nie mogę dokonać minęło 1440 minut
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-11, 11:29   

Jak coś wklejasz to pomyśl czy to prawda , g... prawda czy też świnto prawda.

Wystarczy poczytać tylko jedno zdanie by sobie o w/w AUTORZE wyrobić zdanie

"Kwarantanna jest podstawą i nie bądźmy w gorącej wodzie kąpani, bo źle to się kończy."
proszę jak radzi a sam co robi? Kąpie się na całego no ale to nie nasza broszka.

U W A G A

jak przedstawione na czerwono w cytacie to się nie robi. Szybko o tym zapomnijcie bo to kolejny znafca doradza.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
amba 

Imię: jarek
Wiek: 45
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: Woźniczna
Wysłany: 2016-10-12, 22:45   

nie a co zaśmiecać wątku zapytałem i tyle po co ten szum wszak jak ktoś kiedyś powiedział " nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi "
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-13, 11:49   

amba napisał/a:
nie a co zaśmiecać wątku zapytałem i tyle po co ten szum wszak jak ktoś kiedyś powiedział " nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi "


to się zgadza o czy na wstępie napisałem w czerwonym kolorze.
To podobnie jak napisać, że wystające (pojawiło się z dnia na dzień) miękkie części skrzela co chronią je przed różnościami jak ryba oddycha "Możesz próbować modelować nożyczkami do skórek:) i to nie żart." - proszę zauważyć, że nie podaję AUTORA i skąd bo by to uwłaczyło rzetelności innego forum. Obciąć vel. obrzezać to sobie można co innego i wtedy cienko byśmy piszczeli. Nie łykajcie wszystkich głupot jakie znafcy piszą na forach bo powielając je przyczyniacie się do utrwalenia i że tak ma być.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9