DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
prośb o identyfikacje
Autor Wiadomość
amba 

Imię: jarek
Wiek: 45
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: Woźniczna
Wysłany: 2016-10-09, 21:44   

jutro spróbuje gdzieś kupić i podam bo nie mam niestety
 
 
bosman213 

Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 442
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2016-10-10, 00:12   

Zibi a ile w 1 tabletce jest nadmanganianu i gdzie kupujesz w tabletkach? Ja jakis czas temu szukałem w aptekach i wszędzie mają w saszetkach po 1g. Jak pytałem czy w tabletkach są to robili :shock: A i jeszcze jedno: czy ta ryba ze zdjęcia nie wali galaretą? Może coś się tylko tam tak odbija, ale mi na to wygląda, a to by znaczyło, że mają coś jeszcze ;-)
Ostatnio zmieniony przez bosman213 2016-10-10, 00:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-10, 11:37   

:shock:
o czym Wy piszecie. Chcecie na kolejnych znafców do klubu dołączyć?
Nalot to od:
- wody
- od przywr
- Oodinium pilluralis - Choroba welwetowa
- bakterie różniaste konieczne badanie
- toksyny
- grzyby
- filtry zafajdane
- glony
- costia
..............
A tu na zdjęciu co widać? Już dwa razy pisałem by porzucić wszelką nadzieję w tym układzie.
badanie skrzeli odchodów jako dodatek.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
amba 

Imię: jarek
Wiek: 45
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: Woźniczna
Wysłany: 2016-10-10, 18:50   

Adamie z całym szacunkiem jak cię prosiłem o dorada co zrobić z moim akwa to nie napisałeś nic nie licząc twojego ” by porzucić wszelką nadzieję w tym układzie." więc zapytam jeszcze raz co w tym układzie nie tak z moim układem co wywalić co zostawić czy taż wszystko wywalić napisze od razu zależy mi na zdrowych rybach ale widzialnym też w moim akwarium roślinki no chyba że takie połączenie nie jest możliwe. Tylko proszę napis z konkretnie prostym niekoniecznie poetyckim językiem. To że ryba mają wady to już wiem ale myślę że coś z nich wyrośnie niekoniecznie muszą być idealne
 
 
bosman213 

Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 442
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2016-10-10, 19:43   

Hmm to może ja spróbuję coś podpowiedzieć co prawda gdybyś poszukał w wątkach to masz wszystko opisane. Akwarium przed włożeniem ryb powinno być odkażone jak i wszystko co się w nim znajduje czy będzie znajdowało. Do świeżego akwarium dajesz dyski i tylko dyski a nie skalary czy łaźcowate ( by dać inne ryby trzeba by moim zdaniem być obcykanym w kwestii kwarantanny, leczenia i mikroskopu by zapobiedz temu co się już stało) to taki początek w skrócie. Jak się mylę niech mnie ktoś zweryfikuje. Polecam np. ten wątek http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=657 można sporo wiedzy wyciągnąć.
Ostatnio zmieniony przez bosman213 2016-10-10, 20:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
amba 

Imię: jarek
Wiek: 45
Dołączył: 05 Mar 2016
Posty: 69
Skąd: Woźniczna
Wysłany: 2016-10-10, 20:32   

No jak powinno być to ja się naczytałem ale odpowiedź cię co teraz uśmiercić wszystko czy leczyć a jeśli leczyć to jak
 
 
bosman213 

Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 442
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2016-10-10, 21:09   

Ja osobiscie zostawiłbym tylko dyskowce inne ryby oddał chyba ze chcesz je miec w innym akwarium wszystko odkaził a dyski na leczenie i do akwarium kwarantannowego aż będą zdrowe a jak leczyć i na co to niech ktoś kto się zna wypowie bo nie chcę dołączyć do znafców ;-) Nie martw się nie jeden takie błędy popełniał np ja na początku chciałem mieć dyski w akwarium towarzyskim a potem to mi się czkawką odbiło, że dostałem niestrawności i bezsenności.
_________________
"Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"
Albert Einstein
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-11, 11:26   

amba napisał/a:
Adamie z całym szacunkiem jak cię prosiłem o dorada co zrobić z moim akwa to nie napisałeś nic nie licząc twojego ” by porzucić wszelką nadzieję w tym układzie." więc zapytam jeszcze raz co w tym układzie nie tak z moim układem co wywalić co zostawić czy taż wszystko wywalić napisze od razu zależy mi na zdrowych rybach ale widzialnym też w moim akwarium roślinki no chyba że takie połączenie nie jest możliwe. Tylko proszę napis z konkretnie prostym niekoniecznie poetyckim językiem. To że ryba mają wady to już wiem ale myślę że coś z nich wyrośnie niekoniecznie muszą być idealne

Odpowiadałem na to co jest i to się zgadza. W drugim napisałem już raz o tamtych a teraz o nadziei w tym układzie bo to chyba jasne dla każdego co to FORUM czyta i ma opisane:
- jakie akwaria z dyskami
- jakie podłoże z dyskami
- jakie rośliny z dyskami
- jakie towarzystwo z dyskami
Walnąłeś do starego zbiornika ze starymi rybami i ze starymi roślinami a teraz chcecie leczyć? na co się pytam? Jak pokazałeś zdjęcie to co tu gadać. Plechy zawierające (szukać na FORUM) zwisają z roślin i całej reszty. To co ja nie doradzam? Kto napisał, że uśmiercić i gdzie? Jak nie potraficie wniosków z tego co piszę i z WIADOMOŚCI zawartych nie gdzie indziej na innych tam takich ale tu na TYM FORUM wyciągnąć to wybacz ale każdemu tak trywialnych spraw jak to, że jak są plechy i glony jak u Ciebie. Wymieniłem co odpowiada za nalot i trzeba kolejno to eliminować. Skreślić i zobaczyć mikroskop, skrzela i zeskrobiny i wiesz co masz i jak postępować.
Wy to tylko byście leczyli jak WAM znafcy grasujący gdzie indziej co nie potrafią nicienia od wypławka odróżnić jak też jaja solowca od jaj tasiemca. To jest poziom edukacji.
Jak małolata kiedyś dała radę to i Ty z tym co masz też sobie dasz.
W akwariach mogą być inne ryby ale pewne a nie jak TY zrobiłeś ze starego tu. Były dobre i po wpuszczeniu są jakie są.
By leczyć trzeba wiedzieć na co a TY na teraz co masz zrobić?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12