DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmnażanie dyskowców sposobem adaman
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-15, 20:47   

Aśka nie siej fermentu a jak Cię rajcuje opluwanie się to inna sprawa. I tu kultura nie ma nic do gadania. No i zważywszy źe ja kulturalnie nie wymieniłem skąd i kogo to tyczy a Ty po imionach wolisz. Aśka gdyby reszta pisała słownictwem jak Łukasz i Juras to by sielanka była i zerowe zainteresowanie. Wymienieni w 10 stopniowej skali przegięcia i odrazy to się ledwo na 2 łapią (tyle co kaźdy prawie) chyba nie muszą tu nikogo przepraszać. Do obu napisalem juz dawno by wracali i pisali. Ich wybór. Ale są fachmani z marginesu co poza skale10 się łapią i tam gdzie bagno zrobili winni przepraszać zanim tu coś skrobną. Inaczej do pełna na starcie. Bez prawa łaski. Proste łatwe i czytelne mniemam.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-09-16, 08:54   

I temat ciekawy był. A zrobil sie dyskusją na bzdurny temat.. Dajcie już spokój temu Adamowi. Gosć robi wszystko z pasją inni brali wiedze od niego a teraz nie pamietaja ile razy jego rady pomogły im przy rybach . szanujmy sie mimo innego zdania.
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-16, 10:19   

Jak był jak jest :mrgreen:
Przecie wolne FORUM wolna wola i każdy może pisać byle było to zgodne z faktami i REGULAMINEM. No ale skoro już sobie wyjaśniliśmy za co kiedy i jak to teraz o motywie przewodnim tegoż wątku w zwiększonej dozie doznań emocjonalnych. I nie pisać mi tu o kolorach ryb bo te są przekłamane bo ledy są na akwarium ogólne wystawowe a nie koloryt przykładowo niebieski bo g.. wychodzi pastelowe. Tak(czy świetlówkę) by ten kolor był przewodnim. No i ja nie robię zdjęć czy filmów kamerą czy aparatem a smartfonem. Szybko łatwo i przyjemnie.
para pigeonów na ikrze ale są wypławki i x co wylezie

tu to co piękne i właściwe


stare KONKURSOWE z małymi przed rozdzieleniem

tak wygląda 50 sztuk na starych

po rozdzieleniu

małe w ilości ----- wystarczy policzyć



No i czas na filmy:
tak wygląda 100 sztuk małych na starych
F I L M
w poszukiwaniu dzieciątek wreszcie wolne
F I L M
klasyka gatunku na stożku. Takie PB każdy by chciał mieć u siebie ale boi się przyznać mi rację no bo nie wypada
F I L M
tu te co nie ma zmiłuj wyrosną jak kto się postara na okazy z górnej półki. Pod koiniec filmu widać jakie właściwe kolory mają stare ryby
F I L M
To nie są farbowane ryby azjatyckie takie jak te to pewnie kazdy azjata by łyknoł jako materiał do działania. Tu nie ma lipy i z ryby po kilku tygodniach nie zrobi się wielkie g.. jak z kolorami dostępnymi na rynku wszelakim
I na koniec jak kto chce ze mną dysputy prowadzić o dyskowcach i pisać, że moje to nie takie czy owakie to niech zobaczy w swoje akwarium i zada sobie pytania:
- ile z tych ryb wyhodowałem SAM
- ile wydałem na te ryby od początku
-ile straciłem ryb do tego czasu
wtedy możemy pogadać.


co do K O N K U R S U
miało być tak: kto odgadnie ile jest małych dokładnie (za tydzień odstawka z liczeniem) dostanie 10 ryb gratis do odebrania osobistego. Jak nie będzie trafienia to kolejny co był najbliżej dostanie 5 ryb gratis o ile różnica nie przekroczy 5 ryb. A jak nikt i tego nie obstawi to ten co w przedziale się mieści od 1-10 dostanie 10 minus tyle co ma niedomiaru do trafienia. Wygrywa ten co pierwszy obstawi trafienie

Jak widzieliście wyżej liczenie się odbyło i wśród niżej wymienionych jest WINNER

zibi napisał/a:
174


pati napisał/a:
167


Dla podgrzania atmosfery teraz go nie ujawnię :mrgreen:
A co niech się pocą ;-)
Możecie obstawiać kto to taki i się obaczy czy macie nosa
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2018-12-22, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-09-16, 12:03   

No i popatrz nie doceniłem tych Twoich brzydaków i całe 40 szt. za mało podałem no ale jak zabawa to zabawa
a te w kropki faktycznie zabójcze muszę pomyśleć o czym takim do mojego akwa dla różnorodności kolorystycznej
_________________
Duduś
 
 
Aicha 

Imię: Aska
Wiek: 38
Dołączyła: 26 Paź 2013
Posty: 290
Skąd: Sainte Genevieve des Bois
Wysłany: 2016-09-16, 12:43   

Wyżej Adam napisałeś tak wygląda 100sztuk młodych na starych, to ile ich wreszcie jest 100, 174, czy ile? Ja czasem chyba się gubię w Twoich wypowiedziach....
Gratulacje dla zwycięzcy
Ostatnio zmieniony przez Aicha 2016-09-16, 12:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-16, 16:09   

Aśka podałem zdjecie z 50 i film z 100 małych by kaźdy zobaczył ile to jest. Tu nie ma się co gubić. Skoro podałem źe wygrany z wymienionych to znaczy ze nie było trafienia w punkt a pośrodku. Ryb jest 171 i wygrywa 10-3=7 sztuk zibi. Gratulacje Ryby od dziś do miesiąca do odbioru. Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2016-09-17, 23:26   

Miło po pięćdziesięciu latach wreszcie coś wygrać :lol: :mrgreen:
Dzięki
_________________
zibi
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-18, 12:39   

dziś trochę inności. Niżej 12 sztuk małych PB i RP w 300 litrach minimalizmu bo nie wystrój ale ryby mają dawać popalić

niżej para urokliwych erupcji z małymi już prawie prawie


no a tu kolejna para trochę inna złożyła ikrę na szybie z lewej w kobylarni gdzie two ma 17




No i czas na filmy:
na filmie widać ryby dopiero co reanimowane bo gąbkę od żarcia trafił szlag i zero bąbelków. Jeszcze z 2 h i by było po małych.
F I L M

Inszości niebawem.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2018-12-22, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-20, 16:20   

Mętne wody co ledwo samicę widać

i samca ale co tam przecie ryby dla mnie a nie ja dla ryb

małe kabanoski

znamienite stare i małe a co wylezie się obaczy

a te kolejne w kobylarni




No i czas na filmy:
mętne wody i stare z małymi co je ledwo widać ale za to jakie
F I L M
doskonałe sobie rosną jeszcze trochę ze starymi aż pójdą na swoje
F I L M
tu te co ich nikt nie chce bo obleśne i wstrętne ale .. ja tam mam wszystkie opinie cedzone prze sito z oczkami 1x1 cm
F I L M
lepiej się rarytasom wycofać do tyłu bo tyłu nikt nie ruszy
F I L M

No i jeszcze dwie pary ciemnych ryb RR złożyły mając stożki gdzie? Na szkle dnie a to już dno zupełne.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2018-12-22, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-26, 10:08   

W nawiązaniu do KONKURSU na ilość ryb wczoraj wygrana została odebrana prze zwycięzcę.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
zibi 
zibi

Imię: Zbigniew
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 229
Skąd: Głuchów Górny
Wysłany: 2016-09-26, 12:59   

Dokładnie , już pływają u mnie
_________________
zibi
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-09-29, 11:11   

Dziś ostatni post w tem wątku bo od jutra będzie kicha. Chcę WAM pokazać jak wygląda tworzenie padeł bez skrzeli z wyciętymi nożyczkami płetwami (jak jedna w jedną) z zniekształconymi skrzelami, kształtu jak bolid F1a jakie od lat rozprowadzałem
Woda czerwona bo lubią granulat. Niżej na głodnego resztki zjadają

tu granulat dosypany i widać,z ę zero zainteresowania

tu stare i małe na mixie odpowiednim, gdzie też widać że mają go głęboko w d...

a jak się zdjęcie każde powiększy to widać różnicę we wzroście. Samei torpedy a ryby bez płetw i skrzeli z przekrwieniami listków co je widać be cięcia. A jakie g.. ciało niekształtne i płetwy cięte nożyczkami




No i czas na filmy:
mętne wody i stare z małymi co je ledwo widać ale za to jakie zniekształcone. Samo dno i zero zainteresowania pokarmem.
F I L M
można zwrócić uwagę na ryby co mają czerwonawe łby i jasne tło a z tych padła same wyrosną. Podobne jak te jednokolorowe czerwonawe z czerwonymi płetwami ciętymi nożyczkami co nikt na nie nie spojrzy za miesiąc a do kibla od razy wywali. No bo o tych g.. ciemnawych z płetwami to już chyba każdy wie co z nich wylezie.
F I L M

Na tym kończę to przynudzanie i dziękuję za UWAGĘ
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
Ostatnio zmieniony przez adamn 2018-12-22, 18:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
labam 

Imię: Michał
Wiek: 46
Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 21
Skąd: LDZ
Wysłany: 2016-09-29, 16:16   

Nie no Adamie, rzeczywiście sama padlina, jak śmiesz czymś takim plugawić nasze oczy!!

Daj sobie BANA!
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-05, 13:04   

dałem i nie pisałem ale dość już. Dziś kolejne małe i ikry ryby takich jakie są a co wyjdzie się zobaczy. Niżej na zdjęciach częściowy przegląd mego badziewia i ryb co nadają się na eutanazję. Jak takie będzie miał każdy to doradców i znafców na forach i tego FORUM nie będzie już potrzeba. Zajmę się klepiskiem.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
bosman213 

Imię: Marcin
Wiek: 40
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 442
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2016-10-05, 14:52   

No nareszcie bo już się stęskniłem za wieściami z piwnicy :-) . Małe rosną w szybkim tempie.
_________________
"Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie"
Albert Einstein
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10