DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy nabytek z ND (problemy)
Autor Wiadomość
Szygin 

Imię: Łukasz
Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-21, 22:04   Nowy nabytek z ND (problemy)

Witam,
W zwiazku z tym ze jestem nowy na forum chcialem sie przywitac i jednoczesnie prosic Was o pomoc. Poniżej opis problemu.


1) Zbiornik:
- pojemność litrów: 300 brutto
- od kiedy zbiornik funkcjonuje: 1,5 miesiąca
- wymiary: 120x50x50
- rodzaj (roślinny, sterylny): roślinny
- rodzaj podłoża: piasek kwarcowy 0,5-1,2mm pod nim natural substrate oddzirlony moskitierą.

2) Woda:

- kwasowość (pH) 6,85-6,90
- twardość węglanowa i ogólna tww:7, two 13
- wielkość związków azotowych: no2 - 0, no3 -15
- temperatura wody: 28 st
- częstotliwość i wielkość podmian wody: 20% raz w tyg
- sposób przygotowania wody do podmian: kran plus uzdatniacz
- obsada ryb: kirysy 10x, otoski 8x , razbora espei 30x, 2x kosiarka, krewetki amano i filtrujace po 3szt, paletki 7x

3) Rodzaj pokarmu:
- serca wolowe mix plus suchy

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb: od samego poczatku ryby się chowaly za filtrem, w akwarium sa od miesiaca i od kilku dni sa aktywne i nie boja sie, natomiast jedna z nich ciagle siedzi za filtrem i przyuwazylem ze wyplula jakas dluga biala gruba nitke. W dodatku pozostale sztuki paletek maja jakby drgawki pletw brzusznych i ogonowej, sporadycznie dwie sztuki telepia głową. Najwieksza ma dziwne jedno ze skrzel jakby napuchniete. Nie wiem czy to wszystko jest powiazane ze soba. Prosze o rade co zrobić z ta ryba wypluwajaca biale nitki oraz o info czego moge się spodziewać u ryb.

5) Sprzęt w zbiorniku .. filtr jbl cristal profi 900, wewnetrzny aquaszut 750 turbo, nawozenie co2 za pomoca sterownika, nawoze tylko potas w formie k2so4 w Dawce 15mg/l tygodniowo

6) Ostatnio dokonane zmiany. Brak

7) Zdjęcia ryb:

https://drive.google.com/folderview?id=0B-bAUJovx97yeXNFeWx6NlRiSzg
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-30, 19:53   

jesteś z Wrocławia to wpadnij z rybą i odchodami to będziesz wiedział co i jak.
Woda ma za dużą twardość węglanową. A ten glut niczego dobrego nie wróży.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Szygin 

Imię: Łukasz
Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-02, 17:22   

Zqkupiony filtr ro . Stopniowe podmianki wody zrobie zatem dazac do twardosci weglanowej na poziomie 4. I ph odpowiednio do twardosci tak zeby stezenie co2 nie bylo za duze czyli 6,6-6,9.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-04, 20:03   

Jutro badanie prawdę WAM powie co i jak. Z tego co wiem dwie już odpłynęły.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Szygin 

Imię: Łukasz
Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-05, 22:57   

Zanim odbylo sie badanie paletek, probowalem podleczyc drontalem plus podawanym w pokarmie. Ryby zjadly pierwsza dawke kolejnych nie chcialy jesc, zatem podawanie leku przerwalem. Potem byly badania z pomoca przyszedl adam. Wyniki podane ponizej. Dzis podjalem probe wyleczenia tego co zostalo z obsady. Przepis jak na tasiemce w kapieli z lekiem(drontal plus). Jutro ocena czy cos przezylo leczenie.
 
 
Szygin 

Imię: Łukasz
Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-05, 23:02   

Plus kolejne zdjecie przywr. Blade skrzela bez wyraznych listkow.
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-07-07, 18:28   

I jak po leczeniu? Lepiej?
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
 
 
Szygin 

Imię: Łukasz
Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-08, 13:21   

Cala obsada paletek poszla w kanalizacje:/. Teraz pozostale ryby w akwarium karmie wg przepisu jak na tasiemca zeby pozbyc sie badziewia z akwarium. Dzis ostatni dzien karmienia i po tyg ponowne badanie mikroskopem reszty obsady.
 
 
toommaszeek 

Imię: Tomasz
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1106
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2016-07-10, 19:59   

Szygin, kto Ciebie prowadził podczas leczenia??
_________________
Adam jest The Best ;-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-10, 20:54   

Ja odpowiem ja!
ja prowadzę dopiero od
2016-07-05 czyli wizyty u mnie.
No ale sam jestem ciekaw kto doradzał wcześniej. I nie pisać bełkotu, że ryby się w akwarium zaraziły tasiemcem bo jest to raczej niemożliwe.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-07-11, 21:32   

Po tym co opisal autor i na priwa napisal bo nikt nie chciał chlopu pomuc . doradzilem badanie mikriskopem podkreslam . nie mial a ryby coraz gorzej oddychaly srały jakby segmentami itp doradzilem pratel kapiel lub do zarcia podkreslajac jak w przepisie . Sam stwierdził ze pomaga . W sumie z tego co wiem to samo co adam. Chyba ze jest inaczej.
Nie pisalem ze w akwarium sie zarazily tylko ze juz pewnie mialy.

Wiec to ja był. Nie koniecznie z dumą ale z honorem bo kazdy chyba sie bal krytyki ze zle doradzi..
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
 
 
Szygin 

Imię: Łukasz
Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-07-11, 22:11   

Jezeli chodzi o porady apollo to bardzo trafnie stwierdzil ze to tasiemiec i tyle mogl stwierdzic z samych fotek jakie wstawilem wiec kuracja ktora podjalem byla sluszna tyle ze to byl jeden z problemow a bez badania mikroskopem nic wiecej nie mozna bylo stwierdzic. Takze dziekuje za zainteresowanie sprawa. Ryby umarly z innych przyczyn, poniewaz tasiemiec nie zabija zywiciela wiec on bezposrednio nie byl sprawca. Wedlug mnie to przywry i bakterie doprowadzily do takiego stanu ze ryby nie byly w stanie oddychac, poniewaz sprawily ze skrzela lub jedno skrzelo przestawalo spelniac swoja funkcje. Porozmawialem z hodowca o rybach. Wyslalem fotki z mikroskopu plus kilka pamiatkowych fotek ryb.. dam znac co dalej.
Ostatnio zmieniony przez Szygin 2016-07-11, 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10