DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
ostatnie podejście Marka
Autor Wiadomość
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2016-05-31, 17:52   

Marek2504 napisał/a:
Dodam tylko ze te narurowce robia jako mechaniki a za razem jako ochrona filtrów przed mięsem bosak bardzo mało miesa tam wpada wrzucam małę porcje a często zjadają od razu płókamje co 3 dni i brudu niema

wiem ze tobie chodził o to ze ryby by sobie reszte dzióbały z gabek ale to jest nie potrzebne


a miedź i cynk w połączeniu z kwaśną wodą to samo zdrowie dla podopiecznych.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-05-31, 18:00   

No i znowu Klynkom , ile maasz tej miedzi i cynku , a rurociąg w którym płynie woda wiesz jak wygląda , tam jest dopiero masakra , weź sobie kiedyś przetnij taka rurę a zobaczysz ,więc to co ma jako złączki to pikuś . Zobacz jak wyglądają kolanka miedziane w środku po kilku latach używania . Wiem coś o tym , jako ciepłownik robię ponad 20 lat i widzę prawie codziennie jak to wygląda . W swojej beczce też ma złączki miedziane i jakoś któryś rok nic się nie dzieje , zresztą wszyscy praktycznie co posiadają narurowce urzywaja takich złączek a i beczki inaczej nie podepniesz .

Marek ryby fajne , nafutrowane . Dbaj o nie , karm je i hektolitry wody podmieniac a wyrosną na potwory .
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Marek2504 

Imię: Marek
Wiek: 40
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Namysłów
Wysłany: 2016-05-31, 18:24   

Dzięki Juras powiem szczerze że chciałbym mieć już spokój z rybami mogę latać z wodą codziennie tylko żeby nic się nie przyplatało
Czas pokaże
Ogólnie to dwie są malutkie nawet bardzo są troszkę ciemniejsze o reszty ale walą na czarno noi jedzą
 
 
misiek198444 

Imię: Łukasz
Wiek: 39
Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 37
Skąd: Londyn
Wysłany: 2016-05-31, 18:27   

Fajny baniak, pomijam układ roślin ;-) to już rzecz gustu.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-05-31, 19:17   Re: ostatnie podejście Marka

Marcin i Juras opamietajcie się. Jak macie coś do siebie to na FORUM FAKTY proszę co i dlaczego tak a nie inacz3ej bez osobistych wycieczek pod swoim adresem i epitetów czy porównań. Teraz do tego wątku. Po pierwsze Marcin ma po części rację co do gąbek na wlotach ale zamiast to opisać dlaczego tak w szczegółach to skacze do ślepi i czerepów ( a spadła Ci kiedyś głowa na glebę?)

bosak napisał/a:
jurasiga napisał/a:
A ty tępy jesteś czaisz ?



Wiem czerepie jak ma porobione a żarcie i tak mu zaciąga do kosza nim ryba zje. Stąd o gąbke na wlocie chodzi. Więc nie wiem po co się produkujesz?


po pierwsze jak Marek brał małe a te są małe i się spytałem co i jak ma w zbiorniku (wcześniejsze problemy z niemieckimi pominę) to wymieniał i wymieniał a ja powiedziałam jak zawsze:
"prostota jest matką wynalazku"
Tu są ryby małe a w akwarium nie ma gąbek i cały syf z drobnego żarcia (dyska bierze do gęby żuje pluje i zżera dopiero - jak ktoś nie wie niech się przypatrzy) a tu musi być drobno skrawane bo się poduszą lub zdechną z głodu jak nie przełkną. I ten pyłek z mięcha czy mixu trafia gdzie: do narurowca co nie widać co w środku i trza go czyścić bo wydajność spada a zewnętrzne filtry mielą wodę po próżnicy i się grzeją. Filtr się czyści często gęsto i g.. z tego dla nas.Taki filtr ma sens do oczyszczenia wody z zawiesin (glonów) albo ustawiony za zewnętrznym działa jak denitryfikator. Nikt i ja też nie każe latać z podmianą wody czy wiaderkami bo skoro ja tego nie robię to0 nie wiedzę przyczyny by tu tez latać i podmieniać co chwila wodę. No i w miarę wzrostu ryb zaczną się częściej problemy z czyszczeniem wspomnianego filtra a miało być tak piknie.

Pomijam tu jak prądu zabraknie to nie będzie co zbierać.


Marek2504 napisał/a:
w
- woda i jej parametry: tww, two, pH i ewentualnie wielkość związków azotowych ph 6,2

jak się nie zna twardości to coś nie tak????????????????

Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Marek2504 

Imię: Marek
Wiek: 40
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Namysłów
Wysłany: 2016-05-31, 19:54   

Adam pominełem twardości bo dobrze wiesz ze mam wode twarda i leje prawie samo ro dolewam niewiele kranu wiec ma twardości prawie zerowe Adam a co twardości maja do czarnienia ryb ? co do narurowców co to jest złe rozwiązanie? przecież nic do filtra nie dolatuje a czyściłem je dzisiaj i były po trzech dniach praktycznie czyste
nastepna sprawa to rosliny mówiłęm ci od początku ze sa powiedziałęs "no i dobrze" teraz jakies problemy ze one sa ?
jedzenia dostają malutkimi porcjami bo zona jest cały dzień w domu daje małymi porcjami zjadają w 2 minuty
Nie wywlekaj problemów niemieckich ryb przyjechały chore wyszły z tego i jest dobrze a ryby od ciebie poszły na wszystko nowe i podobno zdrowe wiec jeśli się cos stanie na dniach to kogo wina?wiem ze napiszesz ze moja :)
Powiedz co mam zmienić jak prowadzic zbiornik i zobaczymy co z tego wyrośnie
mówiłeś zebym sprzątał co trzy dni średnio resztki i gów.. tak robie dolewam wtedy 30litrów wody stosuje się do twoich rad i nie pomysl ze się czyms sprzeciwiam słucham dalszych instrukcji
zapomniałęm dodac ze narurowiec jest przezroczysty i jest w nim gabka i wata o to zdiecia widać wszystko i nie spowalina filtra a chodzby nawet to sa dwa
Ostatnio zmieniony przez Marek2504 2016-05-31, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
K@@MIL 


Imię: Kamil
Wiek: 32
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 352
Skąd: Łuków
Wysłany: 2016-06-01, 00:35   

hmm te filtry Twoje nic CI praktycznie nie dają musiał byś je zmodernozować bo woda przepływa górą i nic Ci się nie filtruje na tej wacie musisz z dolotu poprowadzić rurkę na samo dno
 
 
Marek2504 

Imię: Marek
Wiek: 40
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Namysłów
Wysłany: 2016-06-01, 06:22   

Kolego czy ty myślisz że ja jestem taki głupi tam jest w środku korpus do którego można wsypać złożę filtracyjne a ja wsadzilem gąbke i wate woda jest zasysana od dołu przechodzi przez gąbke wate i dalej do filtra już czysta
 
 
apollo19825 


Imię: Rafał
Wiek: 42
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 155
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-06-01, 10:01   

Dobrze zrobiles. Ja tez mam w srdoku pojemnik na wklady i tez mam tam gabke gruba i duuuuzzo waty filtracyjej. Robi super robote. Jak tylko biale zrobi sie lekko ciemne czyszce.. Teraz okolo raz w tygodniu lub 5 dni jak wypadnie podmiana. Mam takie dwa prefiltry bo filtr unimax 700.. Akwarium wloty wysoko.

Ryby jak od adama to ciezko cos zepsuc. Chociaz niektorzy maja dar do tego.. Jak ja :-D
_________________
Początkujący. Ale ambitny.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-01, 10:45   

Marek ja nic do Cię nie mam a tylko napisałem o prostocie a nie udziwnieniach czy linijkach z roślinami. Ale to Twoje teraz ryby a z moimi trudno coś spieprzyć. A twardości to chyba jakieś są po zmieszaniu.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Marek2504 

Imię: Marek
Wiek: 40
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Namysłów
Wysłany: 2016-06-09, 17:56   

zdiecia z dzis
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-06-12, 20:44   

na łbie już im widać smugi.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Dun 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 392
Skąd: Otwock
Wysłany: 2016-06-13, 15:00   

Marek to zdjęcie czy niektóre ryby mają wady pokryw skrzelowych ?
 
 
Marek2504 

Imię: Marek
Wiek: 40
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Namysłów
Wysłany: 2016-06-13, 15:39   

Mają wady może 2 z 8 nie mają
 
 
Marek2504 

Imię: Marek
Wiek: 40
Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Namysłów
Wysłany: 2016-07-17, 10:21   

minoł kolejny tydzien
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11