DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Wypławki
Autor Wiadomość
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-04-18, 08:03   

No to teraz ja się odezwę :mrgreen:
Ni Łukasz a Juras i nie mniej a ograniczyć mięso (mixa) , płatki , artemia może być to ich nie przyciąga . Porządnie sprzątać mięso zalegające a znikną .
Michał cherezje to ty siejesz , ja nie mam wyplawek już bardzo bardzo długo więc da się je wytępić do cna .
Oprócz efektu wizualnego w ogólnym one w niczym nie szkodzą , są natomiast nie porządne w tarliskowym , zle wpływają na ikrę i przecinki .
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-18, 08:38   

jurasiga napisał/a:

Michał cherezje to ty siejesz , ja nie mam wyplawek już bardzo bardzo długo więc da się je wytępić do cna .


Nie da się.

Weź syf z filtra pod mikroskop to zobaczymy :mrgreen:
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2016-04-18, 08:48   

Zerkne z ciekawości , na szybach , przy podlorzu ani tiu tiu nie ma . ale za to mam pikne wieloszczety na które od czasu do czasu palecie polują , zwłaszcza po podmianie jak wzrusze rośliny
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
michal.l 

Imię: Michał
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 586
Skąd: myślenice (małopolskie)
Wysłany: 2016-04-18, 09:15   

Sprawdź i zdaj relacje
_________________
sorry taki mamy klimat
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-18, 11:07   

Ograniczeniem żarcie wypławki chcecie wytępić? Czy ktoś ma czy nie to nocą o 2.00 (tak pasuje dla podniesienia nastroju tajemnicy wszelakiej) to z latarką w łapie zobaczycie ile jest na szybach czy pływa w toni wodnej. Na wypławki neguvon skuteczny jak na kilka innych żyjątek też. O czym pisałem na kilku poprzednich forach. Możecie się w celu ognaiczenia ich występowania bawić w worek z mięchem zawieszany na noc do zbiornika. Za dwie godziny się go parzy we wrzątku i to samo.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-18, 11:45   

Przestańcie pisać o neguvonie na wypławki bo zaraz będzie pytanie jakie dawki i na jak długo.

A później będzie Mam problem.
Dałem neguvon, ryby straciły barwę-co mam zrobić?

Dalej będzie to samo. Z moją parą coś nie tak, bo się nie chcą trzeć.
 
 
Dun 

Imię: Marek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 392
Skąd: Otwock
Wysłany: 2016-04-18, 16:36   

NA wypławki dobre są też małe dyski takie 3-4 tyg. ;-) ;-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-18, 18:31   

Łukasz napisał/a:

Dałem neguvon, ryby straciły barwę-co mam zrobić?

Mahatma to Ty nie wiesz, że to normalne jak ryba blednie i zmienia kolor a niektóre się zamieniają w broszki po neguvonie?
Przecie dokładnie opisywałem przed laty jak się go i na co stosuje. I jakie ryby się leczy a jakie nie. Jak ktoś tego nie wie to niech się za gupiki weźmie a nie mu wypławki przeszkadzają. Masz rośliny i podłoże to masz wypławki. Dyski 4 tygodniowe na wypławka nie spojrzą bo wola inne rodzaje pokarmu.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-18, 19:43   

Adaś no ja akurat wiem, że ryby po neguvonie bledną, robią się chwilowo bezpłodne, a później w pierwszych pokoleniach po leczeniu wychodzi większość wadliwych.

To jako ostrzeżenie dla innych żeby się zaraz nie brali bo 2 robaki na szybie zobaczą.
 
 
-tomek- 

Imię: Tomasz
Wiek: 45
Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 14
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2016-04-18, 19:46   

Jedno jest pewne ze bateryjka z miedzia lub no planaria na wypławki + paletka = się zatrucie = zgon

fajnie jak by gdzieś to przykleić bo sam sporo szukałem na temat np no planaria ale nigdzie nie znalazłem że załatwią paletki

ja swoje uratowałem w ostatniej chwili a żeby było śmieszniej , to ja mało zawału nie dostałem bo ryby cały dzień po dnie się kładły.

podmieniłem wody 100%, po całym dniu nagle wstały samica się zakręciła 2 x po akwarium puknęła samca żeby wstał i zaczęła czyścić szybę żeby ikrę kłaść a samiec ja olał bo mu jeszcze stanąć nie chciał :shock:
a ja w spokoju poszedłem głowa w ścianę napier..... żeby mi głupoty do głowy nie przychodziły :oops:

póki co u mnie są wypławki od kilku lat i dalej będą i la.... na nie kładę dalej bo szkoda ryb na eksperymenty
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-19, 08:55   

Z wypławkami dysk żyje w symbiozie.
 
 
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-19, 11:36   

-tomek- napisał/a:
Jedno jest pewne ze bateryjka z miedzia na wypławki + paletka = się zatrucie = zgon

No widzisz , a ja mam zupełnie inne doświadczenia , co prawda wypławków nie gnębiłem ale ślimaki to i owszem , zawsze z pozytywnym skutkiem i bez strat ( poza ślimakami i krasnorostami) :-)
ale w zasadzie nie polecam , baniak baniakowi nierówny a i przegiąć nie wolno.
pozdro....
ps. A wypławki jak wypławki , są a potem ich nie ma a potem znowu mogą być . :-)
Ostatnio zmieniony przez gienierator 2016-04-19, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-19, 18:35   

Perhydrol też da radę.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
-tomek- 

Imię: Tomasz
Wiek: 45
Dołączył: 02 Kwi 2016
Posty: 14
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2016-04-19, 19:28   

adamn napisał/a:
Perhydrol też da radę.
Adam


to na pewno tylko że do wymycia zbiornika a mi chodziło o przeniesienie ryby miedzy akwariami, starym a nowym (oczywiście dojrzałym) w czym można by rybę bezstresowo przepłukać tak żeby przerzucić ją bez wypławek.

ja zdaje sobie sprawę że za jakiś czas znowu będą.

Andrzej B jeden sposób opisał.

czy są jeszcze jakieś metody?
 
 
Łukasz 

Imię: Łukasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 29 Lis 2015
Posty: 132
Skąd: stąd
Wysłany: 2016-04-19, 19:31   

wiadro 10 litrów wody i 200gramów soli. max 30minut
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10