DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmnażanie dyskowców sposobem adaman
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-07, 20:25   

Trochę piwnicy przed demolką. Jeszcze trochę pożyjemy mam nadzieję. Dotychczasowe efekty poniżej. Tareł RR nie prezentuję bo ilość małych nie warta pokazywania jak zawsze zresztą. PO korektach w piwnicy muszę się nimi zająć by były warte mego czasu.
No i mutant spędza mi sen z powiek.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2015-10-08, 08:46   

Piękne ryby nie ma co od razu widać rękę fachowca
_________________
Duduś
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-08, 16:19   

Adam u mnie te czerwone od Ciebie siedzą w GH 9 i niestety pierz nadal mają.
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
Ostatnio zmieniony przez robertkrol 2015-10-08, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-10-08, 21:02   

Te czerwone z czarnymi płetwami to nie będzie czasami coś w rodzaju odmiany San Flower?
 
 
stefcio 

Imię: Stefan
Wiek: 44
Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: Lubsko
Wysłany: 2015-10-09, 00:15   

Cytat:
Tu prezentowane mieszanki z 15 ostało się 14. Jedna skakała z 4 piętra i zeschłą na wiór.


Pewnie zobaczyła swoje odbicie w szybie. Co to w ogóle za masakra jakaś? Wygląda jak mieszanka marlboro z turkusem z początku 2000 roku, wtedy sklepy były zapchane tego typu pięknościami. Ĺťadna z ryb na zdjęciach nie jest ciekawe a miały być rarytasy.
Ostatnio zmieniony przez stefcio 2015-10-09, 00:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-10-09, 00:17   

stefcio napisał/a:
Pewnie zobaczyła swoje odbicie w lustrze. Co to w ogóle za masakra jakaś? Wygląda jak mieszanka marlboro z turkusem z początku 2000 roku.


Adam twierdzi że to rarytasy ;-)
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-10-09, 04:36   

Myślę że na początku trzeba by zapytać co w przypadku ryb z tej hodowli oznacza słowo rarytas :mrgreen: Ale mimo wszystko gusta są różne i zawsze dla kogoś coś będzie tym rarytasem a dla innego nie.
 
 
Duduś 
Duduś


Imię: Tadeusz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 69
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 899
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2015-10-09, 09:00   

Pieprz pieprzem a mnie się już podobają i czekam aż dorosną wtedy się okaże co to za ptice
_________________
Duduś
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-09, 09:48   

Mnie też się podobają, dlatego je kupiłem, jak podrosna do 15 wtedy będzie można powiedzieć czy to rarytas
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-09, 15:33   

stefcio napisał/a:
Wygląda jak mieszanka marlboro z turkusem z początku 2000 roku, wtedy sklepy były zapchane tego typu pięknościami. Ĺťadna z ryb na zdjęciach nie jest ciekawe a miały być rarytasy.

gwoli ścisłości to jeśli ktoś pisze o turkusach a tam nawet grama niebieskiego nie ma i falek w tym kolorze to polecam zacząć od początku z podstawami. Nie szukać daleko bo teraz 90% pigeonów takimi okazami są na rynku. Chyba już wiesz czym różni się bananowiec od drzewa. W mieszankach to trza mieć silną wolę. Rarytasy to są te ryby bo kształt mają są żarłoczne i jeszcze nie wiadomo co z nich wylezie. Ba nie chorują o dziwo? W 100% z ich tareł będą okazy na miarę moich pragnień i nazwy rarytas. Ja dalej czekam na paski co na niektórych już widać.
No ale bym ja i inni obaczyli, ze też masz wiedzę i wiesz co to rarytas a nie tylko negacja to polecam pokazać swoje akwarium w odpowiednim dziale. Tak do następnego Twego logowania.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
stefcio 

Imię: Stefan
Wiek: 44
Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: Lubsko
Wysłany: 2015-10-09, 21:06   

adamn napisał/a:
stefcio napisał/a:
Wygląda jak mieszanka marlboro z turkusem z początku 2000 roku, wtedy sklepy były zapchane tego typu pięknościami. Ĺťadna z ryb na zdjęciach nie jest ciekawe a miały być rarytasy.

gwoli ścisłości to jeśli ktoś pisze o turkusach a tam nawet grama niebieskiego nie ma i falek


Co ty tutaj za bajki opowiadasz o falkach i niebieskim? i ty i ja wiemy, że jak połączysz ryby z niepasujących do siebie podstaw fenotypowych to jest szansa jedna na milion, że nie wyjdą takie jak jedno z rodziców z pieprzem. Jakby melon miał mieć fale po turkusie to dopiero była jazda bez trzymanki w tworzeniu nowych odmian barwnych. Obaj wiemy, że to tak nie działa. Przyznaj się co pomieszałeś? Brązową z czerwoną czy czerwoną z lss? i teraz udajesz głupa żeby to komuś sprzedać jako rarytas co to go nikt w kraju i za granicą nie posiada.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-10, 14:42   

stefcio napisał/a:
Co ty tutaj za bajki opowiadasz o falkach i niebieskim? i ty i ja wiemy, że jak połączysz ryby z niepasujących do siebie podstaw fenotypowych to jest szansa jedna na milion, że nie wyjdą takie jak jedno z rodziców z pieprzem. Jakby melon miał mieć fale po turkusie to dopiero była jazda bez trzymanki w tworzeniu nowych odmian barwnych. Obaj wiemy, że to tak nie działa. Przyznaj się co pomieszałeś? Brązową z czerwoną czy czerwoną z lss? i teraz udajesz głupa żeby to komuś sprzedać jako rarytas co to go nikt w kraju i za granicą nie posiada.

Pisałem jak ma być a Ty dalej swoje dyrdymały piszesz?
[quote="stefcio"]
Cytat:
Wygląda jak mieszanka marlboro z turkusem z początku 2000 roku, wtedy sklepy były zapchane tego typu pięknościami. Ĺťadna z ryb na zdjęciach nie jest ciekawe a miały być rarytasy.

proponuję doczytac com pisał:
2015-08-27, 17:52
gwoli ścisłości to marlboro powstało w 1996 roku właśnie z pigeona blood i .. i ryba marlboro ma właśnie falki na płetwach i kropki na bokach. Jak jesteś innego zdania to nie wiesz NIC o dyskach i ich rozwoju na świecie. Tu ryby przedstawione po parze jaka była pokazana na zdjęciu kilka stron wcześniej nie mają ani jednej falki czy kropki w kolorze wspomnianym. Twe porównanie to jak łapanie brzytwy na pełnym morzu.

jakoś się zagalopowałeś bo tu są wszystkie z pieprzem. Czyli mam milon a ani jedno z rodziców nie było z pieprzem a tym bardziej marlboro czy melonem. A czy to pieprze czy nie pieprz to czas pokaże w kolejnym ich tarle. No i to
"Jakby melon miał mieć fale po turkusie to dopiero była jazda bez trzymanki w tworzeniu nowych odmian barwnych. Obaj wiemy, że to tak nie działa." skoro twierdzisz, że nie będzie miał to jesteś w błędzie. Będzie upstrzony jak choinka w grudniu. Ba a ile pieprzu będzie maił? Widać nie wiesz co piszesz a piszesz dalej dla zadymy. Miałeś wstawić swój zbiornik i ryby a nie wstawiłeś to jako anty niestety masz chyba wiesz co. NO i idąc Twym tokiem myślenia to jak chyba wiesz kiedyś było 5 odmian kolorystycznych. Przez mnożenie i krzyżowanie mieszańcy uzyskano to co jest teraz. Jak widać Twe wiadomości a me to przepaść.

Teraz doszkalanie:
Genotyp przykładowo dyskowca to zespół wszystkich genów samca i samicy, który warunkuje całość właściwości dziedzicznych samca i samicy danego organizmu (dyskowca). Każdy dyskowiec posiada swój indywidualny genotyp określający jego rozwój (po przodkach). Jest on inny niż genotypy przykładowo skalara. Chodź ten w przeszłości był brany za dyskowca. Jak byś trochę mnożył dyski ba gupiki (na tym można ćwiczyć) to byś wiedział, ze genotyp jest zawsze indywidualny dla każdego dyskowca. Mają też znaczenie panujące warunki środowiska naturalnego jakim jest akwarium. Wpływają one na wykształcenie cech zewnętrznych, czyli właśnie fenotypu. Inaczej to fenotyp jest zespołem:
- morfologicznych
- anatomicznych
- fizjologicznych
- biochemicznych
cech danego dyskowca jako organizmu żywego wykształconego podczas jego rozwoju osobniczego.

W mym przypadku wszystkie ryby są jak jedna i kolejne pokolenie dopiero mam nadzieję pokaże co i jak.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
stefcio 

Imię: Stefan
Wiek: 44
Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: Lubsko
Wysłany: 2015-10-10, 15:16   

Nie doszkalaj mnie bo mi się śmiać chce jak to czytam.
Cytat:
jakoś się zagalopowałeś bo tu są wszystkie z pieprzem. Czyli mam milon a ani jedno z rodziców nie było z pieprzem a tym bardziej marlboro czy melonem. A czy to pieprze czy nie pieprz to czas pokaże w kolejnym ich tarle.
na początku myślałem, że to zdanie to żart jest, ale teraz widzę, ze ty chcesz mnie zwyczajnie okłamać. Ĺťółty łeb, czerwono-pomarańczowe ciało i czarne obwódki płetw jak w pysk strzelił melon z pieprzem bo pewnie stary był z brązowej podstawy kolorystycznej. Chyba mi nie powiesz, że Ci takie z 2 blue diamondów wyszły, bo zadziałał gen recesywny albo ich przodkowie przed reinkarnacją byli czerwoni. Bajki to wiesz, dzieciom do poduchy się czyta.
Ostatnio zmieniony przez stefcio 2015-10-10, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-10, 17:28   

Miałeś wstawić swe dokonania a nie kolejne swe wynaturzenia pisać. Nigdzie nie pisałem z czego są ryby i nikogo nie okłamuje (co mi przypisujesz) a zwłaszcza Ciebie tego który uważa że banana to drzewo jest (fakt na FORUM w Twym poście). No ale niektórzy wiedzą z czego są młode i jacy byli rodzice.. Jeśli chodzi o melona to powstał z odmiany marlboro i red rose i jak wiadomo może mieć falki niebieskie na płetwach. Te nie mają jak widać ani grama. Ponieważ kolejny raz piszesz dla sztuki to wiesz co masz. Dopóki w ciągu tygodnia nie napiszesz i przygotujesz wątku o swych dokonaniach i rarytasach jakie masz będziesz w niebycie wśród bajek. Trza było zostać przy pierwszej wersji tego postu
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-14, 19:19   

No to wreszcie mamy rarytasy małe ryb z odłowu jak pierwowzory brązów opisywanych pół wieku temu. Mało bo mało ale od czegoś trza zacząć. No i RR zaczęły się trzepać w ogierni. Niebawem kronika.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12