DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Damian Opole mój 240 l ( paletki i manacapuru )
Autor Wiadomość
smartboat 

Imię: Damian
Wiek: 42
Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 18
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-10-08, 10:08   Damian Opole mój 240 l ( paletki i manacapuru )

- wielkość zbiornika w litrach 240 l

- wymiary zbiornika 120 x 40 x 50 cm ( docelowo postawię 160 x 60 x 60 cm :-) )

- od kiedy funkcjonuje 1.07.2015r

- sposób przygotowania wody do zbiornika Narazie odstany kran, dzisiaj przychodzi RO.

- woda i jej parametry: tww, two, pH i ewentualnie wielkość związków azotowych
tww KH 6, two GH 10, PH 7,2 w kranie 8 :/
NO2 - 0,02
NO3 - 20-30
PO4 - 0,025

- częstotliwość podmian wody Co 3 dni

- rodzaj podłoża z podaniem granulacji orientacyjnej w przypadku żwiru
Czarny żwir 2-5 mm

- dodatkowe elementy jak korzenie zamki ceramiczne, okręty podwodne, akropol z marmuru czy też tła wewnętrzne czy skały
Dwa korzenie kupione w akwarystycznym

- obsadę zbiornika dokładnie ile dyskowców i pozostałych ryb. Samopoczucie ryb i aktywność
6 młodych paletek 4-6 cm
3 manacapuru wysokie ok 12-13 cm
20 neonów
12 otosków
6 kosiarek
3 glonojady

Paletki są od miesiąca, na początku pochowane i płochliwe z dnia na dzień coraz bardziej aktywne i nabierajace apetytu. Na tą chwilę jedzą mi z reki razem ze skalarami. Jedna od początku nie je i jest najmniejsza i pociemniała ( przełożona do akwa sterylnego 100 l )
Reszta paletek od początku z bardzo wyraźnym przyśpieszonym oddechem ok 110 na min.
Reszta obsady w dobrej kondycji ( przynajmniej wizualnie )

- obsadę roślinną i nawożenie (jeśli zbiornik nie jest higieniczny)
Zbiornik roślinny
Ĺťabienice
Alternatey
mikrosorium
Anubiasy
Bacopy
Cryptokoryny
Dokładnych odmian nie pamiętam
Podaję CO2 w trakcie świecenia ok 7 h ok. 1 bąbelka na sekundę ( na teście CO2 nie wychodzi go za dużo )

- rodzaj filtracji, jaka i ile
2 x kubeł JBL e1501. Wewnętrzny Filtr AQUAEL TURBO FILTER 1500 na nim gąbka 20 x 12 cm drobnej granulacji

- rodzaj wkładów filtracyjnych
Kubły zasypane ceramiką + zeolit + oryginalne gąbki. W jednym kubełku jest absorber fosforanów ( wieczorem z edytuję bo nie pamiętam dokładnej nazwy )

- ogrzewanie zbiornika szczegółowo
dwie grzałki Aquael 250 oraz 100

- oświetlenie zbiornika ile i jak długo
74 W w ledach pod roślinne akwa ze sterownikiem wschód słońca i zachód ( Wieczorem dokładnie napiszę nazwę )
start 12:30 koniec 22:00

- sposób i rodzaj karmienia
rano płatki D-50 później mix własny ( dwa rodzaje )
mix 1:
serca wołowe, krewetki, czosnek, szpinak
mix 2:
serca wołowe, krewetki, banan, marchewka, groszek
Wieczorem granulat

- krótki w kilku zdaniach opis powstawania (czas kwarantanny dojrzewanie)
zbiornik powstał po bardzo długiej przerwie akwarystycznej dokładnie 01.07.2015r
Początkowe założenie to akwa roślinne jednak jak zobaczyłem paletki to wszystko się pozmieniało. Akwarium dojrzewało ok 2 miesięcy w tym czasie przeżyłem potężny atak glonów nitkowatych ( ale się z nimi uporałem :mrgreen: ). Po ustabilizowaniu akwa przyszedł czas na paletki mam je od 01.09.15 r. Od dwóch tyg pływają też z nimi 3 skalary manacapuru

- zdjęcie zbiornika całego



- film jeśli jest taka możliwość (do 20 sekund)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2ssLqTlQXH0&feature=youtu.be[/youtube]

- sukcesy i porażki jakie były ewentualnie do tej pory w zbiorniku

Tak jest na dzień dzisiejszy, w głowie powoli układam sobie zbiornik 160 x 60 x 60 docelowy.

Pozdrawiam
Damian

UWAGA
poprawiłem link do filmu a na przyszłość wklejać w to
[youtube]http://www. --------------------------[/youtube]
Adam
Ostatnio zmieniony przez adamn 2015-10-08, 19:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-08, 17:27   

Cześć, powodzenia życzę, zbiornik ładny, ale jak nie zachowales żelaznych zasad, tzn. Kwarantana i badanie i ewentualnie leczenie roślin i innych rybek, przed wpuszczeniem palet, no i zakup ich zdrowych (nie było nic napisane o tym w opisie zbiornika), to wiedza z tego formu bardzo się Tobie przyda.

Ph lepiej poniżej 7, CO2 z paletkami to może być problem dla palet oczywiście. Opisane jest na tym forum dlaczego.
Tak czy inaczej powodzenia jeszcze raz życzę :-)
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-08, 19:58   

Akwarium ma smak a ryby dobre na ćwiczenia i naukę. Tylko czemu w tym zbiorniku?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
smartboat 

Imię: Damian
Wiek: 42
Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 18
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-10-09, 09:01   

Witam,
Macie racje większość decyzji była pochopna.
Co do czystości to od 3 dni mam Bioluxa i badam wieczorami to co żyje w moim akwarium.
Patrząc na rzeczy które są na tym forum i do których mam narazie dostęp i porównuje czy to groźne czy nie.
Rośliny były dezynfekowane przed posadzeniem, za nim przyjechały paletki i skalary pływały neony i reszta obsady. One nie były sprawdzane przed wpuszczeniem. Z paletkami to wyszło tak że prowadzę sklep wędkarski i mój dobry klient ( handlarz ryb akwariowych ) polecił mi że są czyste i nie wymagające bo teraz hoduje się je na kranówie i dam sobie radę bez problemu ;-) i go posłuchałem i wpuściłem bez kwarantanny.
Wczoraj dostałem RO4 i wodą teraz się zajmę powoli obniżając PH.
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-09, 10:05   

Czyli jak były nawet czyste to teraz pewnie już nie są i rybki nie wyglądają za dobrze, według mnie to czeka cię restart i odkażanie akwa włącznie z roślinami i piaskiem i korzeniami, badanie i leczenie obsady paletek i reszty ryb, trochę roboty przed Tobą, lub możesz oddać te rybki hodowcy i kupić coś porządnego i zacząć na gołym szkle z paletkami a w tym czasie zrobisz restart i leczenie reszty obsady. W sumie zaczynasz jak większość z nas, ale z tym forum dasz radę. :-D
P.s kwas solny zakup do zakwasznia wody, a osomoza do zmiekczania, ale przy Twojej wodzie z kranu, starczylby kwas
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10