DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Uprawa roślin in vitro
Autor Wiadomość
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-24, 10:50   

jedyną niską rośliną jest sp.japan , natomiast ta odmiana ponikła rośnie do 20 cm wysokości.
Hydrocotyle Leucocephala rośnie do tafli wody i się ładnie kładzie na powierzchni wody jest szansa nawet na kwitnienie , zdjęcie pogladowe z sieci.

zdjęcie ponikła również z sieci w aranzacji zbiornika;
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-03-25, 16:22   

Jak tam darek u Ciebie te rośliny się trzymają? Miałem kiedyś wszystkie trzy i przy zbyt małej ilości światła Hydrocotyle sp. Japan rosło w pionie zamiast poziomie do 60cm , a Eleocharis Acicularis już lepiej nie mówić, stało w miejscu i tylko wegetowało aż padło. Dlatego ciekawi mnie jak tamu Ciebie wygląda sprawa, dodam tylko ze trawnik może być bardzo kłopotliwy i będzie się w nim zbierać mnóstwo syfu.
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-25, 17:38   

rośliny na razie rosną nie ma większego kłopotu a eleocharis rośnie do 20 cm więc to raczej nie trawnik ;-)
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-03-25, 19:47   

To fakt ale można przycinać na odpowiednią wysokość . U siebie próbowałem z tym eleocharisem i tym niższym , chyba parvula to się nazywa. Niestety poległem w obu przypadkach chociaż na zdjęciach ludzie mają z tego świetne trawniki. W czym masz zamiar ostatecznie sadzić te rośliny gdy będą z paletkami?
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-25, 20:06   

Jeszcze nie wiem może w czymś z substratem przynajmniej na początku , ale to na razie przyszłość , może uda mi się je przyzwyczaić do paletkowej wody bez substratu ,musza dobrze wyrosnąć, jeszcze się zastanawiam ;-) ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9