DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak trzymać dyskowce
Autor Wiadomość
piotrekp 
piotrekp

Imię: Piotr
Wiek: 44
Dołączył: 19 Sty 2015
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-01-19, 23:47   

Witam,mam pytanie do posiadaczy tych pięknych stworzeń jakimi są dyskowce. Czy z doświadczenia paletki powinno się chować na tzw samym szkle bez towarzystwa innych ryb? czy akwaria roślinne ze żwirem i innymi rybami nie przeszkadza im i nie chorują z ich powodu. oczywiście zakładamy, że ryby są zdrowe. Pytam ponieważ posiadam akwarium 1200 litrów w którym trzymałem paletki wraz z neonami, kirysami oraz glonojadami L-ami. Często jednak był problem z różnymi przypadłościami i ciągłe leczenie. Na dzień dzisiejszy pozbyłem się żwiru i sporej części roślin. Zastanawiam się nad odłowieniem pozostałych ryb i zostawieniem samych paletek. Oczywiście od jakiegoś czasu jest walka z przywrami, ale środki z zooleku nie zdają egzaminu i chyba będę musiał zastosować kąpiel w neguvonie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez piotrekp 2015-01-20, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-20, 13:08   

zobacz to a neguvon dla L-ek to nie jest dobry pomysł. Denne są nosicielami różności a L-ki muszą mieć w swym układzie trawienia nicienie bo inaczej je zaleje.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
kamil1 

Imię: kamil
Wiek: 47
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd: Grójec
Wysłany: 2015-07-30, 22:13   

A w jakim leku można przeprowadzić kwarantanne dla L-ek?
Robiłem restart zbiornika po skalarach, a teraz chcę hodować red fire lub red passion, ale chciałbym najpierw wpuścić ze 3 zbrojniki L - ki i kilka kiryskow .
Czy może lepiej odpuścić sobie całkiem zbrojniki i kiryski skoro wszystkie denne są nosicielami nicieni itp?
Kamil
 
 
robertkrol 


Imię: Robert
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 267
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-30, 22:29   

Ja na Twoim miejscu, jak nie jesteś jeszcze doświadczony w hodowli paletek,tak ja, to lepiej zacząć od golego szkła + zdrowe ryby tzn.paletki z pewnego źródła , później możesz coś dodawać a inaczej, jak chcesz mieć też inne ryby to pewnie kwarantana, mikroskop, leczenie, mikroskop i i jak 100 % czystości to dopiero paletki ale to nich się wypowiedzą bardziej doswiadczeni ,zresztą Adam opisał jak najlepiej zaczynać przygodę z paletakmi. Tak czy inaczej powodzenia.
A czy odkaziles akwarium i resztę sprzętu pehydrolem?
_________________
Robert

www.lazienkaw10dni.pl
Ostatnio zmieniony przez robertkrol 2015-07-30, 22:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kamil1 

Imię: kamil
Wiek: 47
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd: Grójec
Wysłany: 2015-07-31, 06:27   

Pehydrolem nie ,ale piasek wypazylem w gotowanej wodzie a resztę w nadmanganianie.
Akwarium stoi na razie puste od miesiąca i postoi jeszcze 3 tygodnie zanim uporam się z remontem domu. Myślę, że jeśli zostały jakieś bakterie to nie mając żadnej pozywki nie przetrwają 2 miesięcy.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-07-31, 06:41   

http://discusforum.adamn.pl/viewtopic.php?t=278
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12