DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
MOJE PIERWSZE UDANE TARŁO:)
Autor Wiadomość
gienierator 



Imię: Eugeniusz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 937
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-16, 20:58   

Kolega nemo29 czkawkę chyba ma. :-)
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-01-16, 22:27   

Pawel M napisał/a:
on jeszcze nie ma renomy więc jej nie straci - ludzie sprzedają gorsze ryby i zachwalają
jak się nie znasz zawsze Cię naciągną - taki urok naszych rodaków - i nie tylko o ryby chodzi - kup tu auto

też uważam że lepiej zejść z ceny - ale jak powie kupującemu że coś z nimi nie tak to ich nikt nie kupi
nie wiem co bym zrobił w tej sytuacji - zachwalał czy powiedział prawdę


skończcie ten temat :!: wychowajcie potomstwo do takich rozmiarów i sobie róbcie z nim co chcecie.

Temat brzmi:
MOJE PIERWSZE UDANE TARŁO:)

Jest okazja trzeba sprzedać a nie WCISNĄĆ- komuś się podoba, takie chce bo ryba ma to cos i już, pooglądał, pod wrażeniem jak stoją i mało nie wywalą przedniej szyby jak się podchodzi i rzuci żarcie, są jasne, aktywne. Robi się więc cenę dobrą i po sprawie. Ryba trafia do akwa klienta. TO ON JĄ WYBRAŁ ON CHCE. Kto powiedział że ryba ma kosztowac 80zł!!!? Prosze przestańcie nabijac liczniki z postami a weźcie się za rozmnażanie i opiszcie to, poszukajcie zbytu. Będe czekał z niecierpliwością i śledził wasze poczynania. Sukcesów i owocnej pracy. Tyle :lol: :lol: :lol:

Tak tak Gienio czkawkę złapał i coś mu ona szkodzi troszkę ale ustąpi.
_________________
Paletki są cudem natury:)
Ostatnio zmieniony przez bosak 2015-01-16, 22:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-01-17, 03:59   

W takim przypadku powinieneś bosak przeprosić wszystkich którym zarzuciłeś że kupiłeś jakieś trefne ryby, bo jak to powiedziałeś każdy sam sobie wybiera ryby, a jeśli w jakimś przypadku ktoś inny ci wybierał to nie ma co miec do tego kogoś pretensje. A jeśli taki jest nasz naród że lubi naciągac inych to czy kazdy następny ma iśc w ich ślady ? I jak już się powiedziało A to trzeba powiedzieć B i przydałoby się wytłumaczyć z tych Twoich oskarżeń pod adresem Adama , zdjęcia miałeś wysłać ale do tej pory nie sostałem ani tutaj się nie pojawiły ...
 
 
nemo29 

Imię: Lukasz
Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 22
Skąd: Szczecin/Norwegia
Wysłany: 2015-01-17, 15:24   

Gieniu , to niestety nie czkawka . Mysz sie zaciela i poszlo kilka razy zamiast raz . Niestety nie wiem czemu nie jestem w stanie sam usunac tych nadliczbowych postow ( pisalem w tej sprawie do Adama , ale jak widze jeszcze nie ma reakcji ) .
Kolege Bosak moge jesynie przeprosic za niecelowe zasmiecenie watku :oops:
_________________
pozdrawiam
Lukasz
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-01-18, 02:42   

adamn napisał/a:
bosak napisał/a:
kupiłem u Adama i mi ją wysłał to zobaczysz i sam ocenisz...prosiłem o ryby do dalszej hodowli a dostałem odpad za który policzył jak za inne normalne.

Nie przekłamuj bo Ci pieniądze od razu oddałem jak zadzwoniłeś i to za trzy co były nie takie jak chciałeś. No i ryb nie kazałem odsyłać to czego jeszcze chcesz?
A to już pomówienie.
A zdjęcie ryby wstaw i to szybko.
Zresztą jak powiedziałem w Twym przypadku to był ostatni raz jak wysyłałem ryby. Ważniejsze me zdrowie niż jakieś wysyłki i potem gderanie, że zamiast blu diamont dostałeś brylanty. No i napisz łaskawco:
- ile to felerów było na ile ryb wysyłanych
- ile ryb dostałeś GRATIS za które nie płaciłeś
Adam


Mam chwile więc mogę wszystko opisać dla niecierpliwych.
Szczególnie Adam musimy wyjaśnić sprawę.

Końcem września byłem u Adama po ryby przywiozłem ponad 20 szt.
Wybrałem odmiany, które chcę z danego akwa i podałem ile szt.
Adam łapał
Worki wszystkie z gazetami co prezentowałem na zdjęciach http://discusforum.adamn....er=asc&start=15

Ĺťyłem w nieświadomości myśląc, że WSZYSTKIE ryby, które Adam sprzedaje są ok.
Po wpuszczeniu do akwa i zaklimatyzowaniu ryb dostrzegłem szereg wad, które stanowią integralną część wyjaśnienia nieporozumienia.

13. XI po uzgodnieniu z Adamem (warunki proste: ryby do dalszej hodowli bez wad budowy skrzeli, przerośniętych błon- powiedział "NO TAKIE BĘDĄ") dokonałem kolejnego zakupu 4x blue diamond za 240zł wielkość 9-10cm jak standardowa Adamowa oferta. Dokonałem w tym dniu przelewu na konto z terminem odbioru w grudniu (podanie przesyłki do samochodu). Co jest równoznaczne z REZERWACJĄ TOWARU gdyż już go nabyłem.

Dzwonię do Adama by się przypomnieć że ryby były zarezerwowane dla mnie i gość na dniach będzie we Wrocławiu a Adam na to że nie ma na stanie. Mówię Mu że zapłaciłem i miały być zarezerwowane. Zachęca mnie do zakupu mozaik i innych ja się nie zgadzam bo z 10 szt. tego już pływało a miały być BD. Powiedział w końcu że coś poszuka :-)

W dniu w którym miał podać ryby mówi że są TROCHĘ mniejsze niż miały być i w zamian za to da 5 BD a nie 4 więc się zgodziłem. Poprosiłem również o 2 szt. erupcji takich po 50zł za które kierowca dał Adamowi 100zł. Skoro ryba 9-10cm kosztuje 60zł u Adama więc byłem przekonany że za 50 zł da takie 7-8cm.

Powiedziałem Mu również że poprzednie ryby były z wadami skrzeli. Wysłałem tylko jedną "skrzela całkowicie zdeformowane " fot 1.

- Zapytał: a kto łapał? Mówię , że Ty.
- Nie mówiłem, żeby oglądać w worku?
- Odpowiedziałem, że nie. (a nawet nie było jak bo były GAZETY i nie było nic widać).
To tak dosłownie jak kupić kota w worku- tu co wpadło w siatkę to do wora z gazetą!
- Adam: to co to za ryba z wadami leopard? Dostaniesz takiego.

Po odebraniu przesyłki ręce mi opadły. BD ledwo 6cm. W tym ten piąty co miał być za to ze są małe a nie na 9-10cm. TO ODPAD!!! fot. 2
RYBY DO DALSZEJ HODOWLI- NO TAKIE BĘDĄ (zapewniał Adam)

Za tego krzywego z poprzedniego rzutu dał leoparda nie mam zastrzeżeń fot. 3

--------------------------------------------

Adam "Nie przekłamuj bo Ci pieniądze od razu oddałem jak zadzwoniłeś i to za trzy co były nie takie jak chciałeś. No i ryb nie kazałem odsyłać to czego jeszcze chcesz?
A to już pomówienie."

Po pierwsze: ĹťADNYCH PIENIEDZY NIE DOSTAŁEM! Nic mi nie oddawałeś Adam. Sprawdź sobie konto jeśli jesteś pewny swojej racji to mi dowód wpłaty zapodaj na maila. U mnie na koncie nie zanotowano żadnych pieniędzy od Ciebie więc mi nie pisz o jakiś POMÓWIENIACH bo teraz to coś zamieszałeś. Może mylisz mnie z kimś- co już raz Ci się zdarzyło w rozmowie tel. ze mną :-(

"Zresztą jak powiedziałem w Twym przypadku to był ostatni raz jak wysyłałem ryby".
I bardzo dobrze- skoro proszę o ryby do dalszej hodowli a oko Cię zawiodło albo pośpiech w łapaniu to należy coś z tym zrobić. Jak przyjadę to rybę taką jak prosiłem (ewentualnie zwrot kasy)

"A zdjęcie ryby wstaw i to szybko."
Wstawione

"Ważniejsze me zdrowie niż jakieś wysyłki i potem gderanie, że zamiast blu diamont dostałeś brylanty."


Mylisz mnie nadal z kimś innym Adam!
JA NIC PODOBNEGO NIE MÓWIŁEM I NIE PISAŁEM O ŻADNYCG BRYLANTACH.
Skąd Ty to wyssałeś? Odśwież pamięć i przeanalizuj komu jeszcze BD wysyłałeś.

"No i napisz łaskawco:
- ile to felerów było na ile ryb wysyłanych
- ile ryb dostałeś GRATIS za które nie płaciłeś"

ŁASKAWCO???

Mi wysłałeś wtedy łącznie:
- 7 szt. tak jak opisałem: 5 BD, 2 LSS, leopard.
- GRATIS??? ZERO!!! i 1szt w plecy więc GRATIS = -1 w rozumieniu Adama.
Pomijam wielkość do ceny ryb wysłanych.
- Leopard nie gratis a wyrównanie za tego krzywego (z poprzedniej gazetowej łapanki) fot 1.
- BD TO ODPAD przecież fot. 2

Pisałem na maila Adam na co mogę liczyć z jego strony już po odebraniu przesyłki.

Adam "diamenty są małę i proponowałem inne odmiany TY chciałęś mniejsze. jedna ma wadę FAKT. A co do firanek w mozaice TO DOSTAŁEŚ NA WYMIANĘ GRATISA"

Adam z mojej strony tyle na chwile obecną a czy się poczuwasz to się okaże. Takie są FAKTY
9 szt. z poprzednich kotów w worku z gazetą to ryby z wadami. Tylko jedna otrzymałem za te 9 szt.
-----------------------
Reszta zainteresowanych w tym Łukasz: oceńcie sobie skrzela ryb, których nie chciałem nigdy zamieszczać. Sprowokowaliście mnie to podziwiajcie.
_________________
Paletki są cudem natury:)
Ostatnio zmieniony przez bosak 2015-01-18, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-01-18, 12:37   

Jako że pierwszy wtrąciłem się w temat tego , że chcesz sprzedawać swoje ryby czuje się w obowiązku odpowiedzieć. Więc Pomijając to co kupiłeś u Adama , a jak wiem z własnego doświadczenia gdy byłem u niego miałem dwie możliwości , albo on łapie dla mnie ryby , albo mogłem sam to zrobić, ale wolałem żeby Adam wybrał i w moim przypadku nie miałem absolutnie ani jednego zarzutu co do tego co wybrał. Ty też mogłeś sam dokonać wyboru ale już nie o to chodziło w tym co napisałem na początku, bo chodziło o to żebyś Ty nie sprzedawał wybrakowanych ryb dlatego że komuś niedoświadczonemu teraz mogą się podobać , ale za jakiś czas gdy zdobędzie wiedzę, może trafić na to forum i wtedy ten ktoś będzie wylewał żale że mu sprzedałeś takie ryby. Zrobisz jak chcesz , a co do tego jakie ryby Ty kupiłes nie chcę się więcej wypowiadać bo to nie moja spraw, aTwoja i Adama. ;-)
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-18, 15:29   

Luk_2_5 napisał/a:
I jak już się powiedziało A to trzeba powiedzieć B i przydałoby się wytłumaczyć z tych Twoich oskarżeń pod adresem Adama , zdjęcia miałeś wysłać ale do tej pory nie sostałem ani tutaj się nie pojawiły ...


Luk_2_5 napisał/a:
Zrobisz jak chcesz , a co do tego jakie ryby Ty kupiłes nie chcę się więcej wypowiadać bo to nie moja spraw, a Twoja i Adama


:-/ Brak konsekwencji najpierw prowokujesz a później to nie moja sprawa to po co zaczynać a jak już Łukasz powiedziałeś A to co trzeba powiedzieć ... ? ;-) A jak nie to po co się mieszać
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-01-18, 15:51   

Nie interesuje mnie to co kiedy ś kupił od kogoś , ale skoro napisał do mnie na PW że chce meila zeby wysłać zdjęcia ryb, a później tego nie robi to jednak powinien się wytłumaczyć i podać dowody , zrobił to ale sędzią nie jestem , a kwestie tamtych ryb powinien sobie wytłumaczyć z Adamem, a mi chodzio o te ryby które terez on ma zamiar wciskać na prawo i lewo jako pełnowartościowe. A co za tym idzie gada że ktoś jego wprowadził w błąd , a sam chce sprzedawać takie ryby. Nie mam prawa jak policjant stać i pilnować żeby nie robił takich rzeczy więc piszę że niech robi co chce bo to nie moja sprawa, ale jak każdy mam moralne prawo do tego by zwrócić uwagę jeśli ktoś chce kogoś wprowadzać w błąd licząc że ten ktoś nie będzie miał wiedzy i się złapie.
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-01-18, 20:35   

alegumis napisał/a:
Ryba jak ryba ważne, że zdrowa i " mi, nam" się podoba(czytaj Tobie) reszta ma drugorzędne znaczenie, tak trzymaj.


komuś się PODOBA i chce akurat tą i ją bierze- jak nie zamierza rozmnażać to w niczym nie przeszkadza :-D
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Sylwester 

Imię: Sylwester
Wiek: 51
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 191
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2015-01-18, 21:34   

Panowie ryb z takimi wadami zewnętrznymi jak nierozwinięte skrzela się nie sprzedaje, je się likwiduje w początkowym okresie życia.
 
 
tomciot40 

Imię: tomciot40
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 33
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2015-01-19, 08:54   

Pan Adam bedzie mógł wstawic te zdjecia do swojej galerii jak wygladaja ryby z wadami skrzeli,piekne okazy i jakich nie nalezy kupywac. (tylko niech nie zapomni napisac ze to sa ryby od niego !!!)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-19, 16:04   

bosak napisał/a:

Szczególnie Adam musimy wyjaśnić sprawę.


na wstępie to pomyliłem Cię z inny Marcinem ale to drobiazg.
U mnie jest zasada: Każdy łapie sobie SAM i każdy o tym wie. Jak ktoś nie chce łapać to łapię ja ale KAĹťDY SAM ryby sobie wybiera a jakie wybiera mnie to mało obchodzi. Ty ryby wybierałeś pierwszym razem a ja łapałem i przy szybie jak każdemu Tobie je w siatce pokazywałem a potem są dwie drogi:
- worek czysty dodatkowe oglądanie do woli, gdy jadą blisko
- daleko worek z gazetami.

W ani jednej wcześniejszej wiadomości czy mailu czy SMS-e nie napisałeś, żeś z ryb nie jest zadowolony a wręcz przeciwnie. Napisałeś tylko o jednej że skrzelem co w drugiej dostawie dostałeś. Teraz wychodzi, Ĺťe to same padła sobie wybrałeś.

Co do blu diamont to podobnie nie napisałeś w ani jednej wiadomości do mnie, że ryby są nie takie. Zamiast 4 dostałeś mniejsze 5. Cena za erupcje normalne jest 10 zł za centymetr podobnie jak za deficytowe BD i jak miały 6 centów to normowo. Gdybym ja je wybierał to jak ostatnio 4 na 5 dobrych by było a nie wszystkie do d... a co do wielkości to oferowane były od 6 do 9 cm.

Jak się coś nie podobało w rybach to trza było jak je brałeś 25,09.2014 roku na drugi dzień do mnie pisać i słać maile z fotami a TY nie dopiero jak ryby wykorkowały to coś pokazujesz po 4 miesiącach i masz do mnie pretensje. No ale jak mi lekarz radził brak stresu to co by nie było masz miesiąc za to co napisane. Naucz się ryby wybierać i jak coś nie pasi od razu skakać do gardła a nie po 120 dniach. Jest taki wątek na FORUM
wybór dyskowców oczami memi
teraz masz miesiąc odpoczynku
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-03-03, 14:45   

odpocząłem :-P
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Patryk 

Imię: Radek
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 85
Skąd: Polska Aleksandrów Kujawski
Wysłany: 2015-03-06, 07:53   

no lipa z tymi rybami...ale skoro tam byłeś to widziałeś jakie są... więc wina leży w tym przypadku po środku...u wielu hodowców takie ryby idą do kosza
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2015-03-06, 08:32   

Tylko teraz żeby nie było że coś tam coś tam .
Pierwsze ryby jakie zakupiłem u Adama to RP , Adam sam mi je łapał , pakował a kolega Giencol wysłał pociągiem . Jakie ryby porosły to chyba każdy widział w galerii .
Następne były białasy które też łapał sam osobiście Adam i jakie wyrosły i co im jest hm tak jak u czerwonych nic :shock:
Po kolejne ryby byłem już osobiście w piwnicy Adamowej i kto był wie jak tam ciemno w akwariach , dostałem sito i właściciel powiedział łap se no to se złapałem niebieskie 4 sztuki i co i rosną jak na razie i nie widzę nic niepokojącego , no może po za tym że jedna z samic kładzie już ikrę ale jakoś nie zatrzymała się ze wzrostem a liczyłem że tak właśnie będzie .
kolejne były BT które to Adam mi sam łapał i znowu przesyła i co :shock: i nic im nie brakuje szok .

Więc kurna nad czym tu płakać , było się w piwnicy to można było zobaczyć co ma w sitku złapane i wymienić na inną bo takie coś jak wada skrzela to widać nawet u małej ryby . Ale nie najlepiej usiąść se na fotelu i poczekać ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12