DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy zbiornik 130l na 360l
Autor Wiadomość
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
  Wysłany: 2014-12-20, 17:25   Nowy zbiornik 130l na 360l

Witam kupilem dziś akwarium 360l bez pokrywy za 200zl:) i mam pytanie z czego lepiej zrobić szafkę z sklejki dac do zamówienia czy kupić gotowa? Czy stelaż? Druga sprawa mam filtr tetra ex 1200 wystarczy na ten zbiornik bo wewnętrzny to wiadome muszę kupić nowy. I jaki byscie polecili? Pompie napowoetrzajaca mam z dwoma wylotami to myślę ze wystarczy na ten zbiornik. Jaka grzałka ilu watowa? I czy jeszcze cos dołożyć do tego? Czy w takim zbiorniku łatwiej dba się o zbiornik? Bo pierwszy raz w życiu mam taki wielki zbiornik. Ile palet mogę w nim mieć mam aktualnie 6 chce powoli ten nowy zbiornik urządzać bo jak naradzie fundusze na wszystko nie pozwalają . remont mnie wykosztowal:). Chciałbym teraz tam lekka warstwę pichau dac ale nie wiem ile kg wejdzie do niego no i rośliny. Przed wypuszczeniem sprawdzenia odchody czy cos się w nich nie rusza i byscie mi pomogli jakby cos miały. Choć jedzą ruszają się aktywnie nic dziwnego nie zauwazylem.
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-12-20, 18:19   

Filtr wewnętrzny mogę polecić CI Aqua szut 750, jeśli chodzi o piasek, to góra 50kg ale 30 Ci wystarczy , rosliny kup z in vitro żeby ie było problemów. Ja w swoim 360l mam grzałke 300W
Ostatnio zmieniony przez Luk_2_5 2014-12-20, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-12-20, 18:38   

Invitro tzn?jak je rozpoznam ze są i vitro?:p Gdzie takie mogę znaleźć
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-12-20, 19:22   

In vitro to rośliny uprawiane w żelu , znajdź sobie wątek o nich w dziale rośliny, są bezpieczne i masz pewność że nie przeniesież z roślinami pasożytów znajdziesz bez problemu w internecie
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-12-20, 20:28   

Aha w takim sensie. Ok a co do reszty pytań jeśli chodzi o hodowle łatwiej niż w tym zbiorniku co mam 130l?:) mniej zabawy z parametrami naprwno. Zauwazylem dziś jak zgasilem światło ze jak chodzilem po ciemku w pokoju to ryby chciały ZR strach z akwa wyskoczyć. Czego by się tak wystraszyly? Mnie?:p
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-12-21, 10:07   

To czy będzie łatwiej albo trudniej tak naprawdę zalezy tylko od CIebie i tego jak urządzisz zbiornik. Ja na początku miałem na dnie bazalt i to była totalna katatrofa , zmieniłem na piasek kwarcowy i jest o wiele łatwiej. Wcześniej miałem sporo roślin posadzonych w niektórych miejscach gęsto i to też było utrudnienie, teraz mam w kokosach a trawki tam gdzie nie zbiera się syf i już jest ułatwienie nie mówiąc o korzeniach pod którymi zbierały się śmieci tak więc najlepiej obejrzeć sobie zbiorniki w galerii i szukać informacji jak sobie od razu ułatwić zeby później było mniej pracy ;-)
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-12-21, 10:51   

No masz racje bo ja jak miałem korzeń to pod nim kupa marasu się zbierała a z roślinami tez jest jak mówisz im gęściej je posadzimy tym trudniej dojść do bowiem itp. Jak tak patrzę na te akwa to wygląda kuzwa jak wanna haha w porównaniu z ta 130l to masakra jak juz je tam wpuszvze to BD miały raj:D
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2014-12-21, 11:32   

Teraz wygląda jak wanna, a jak oko się przyzwyczai to będzie się wydawało coraz mniejsze i będziesz chciał większe :-P A jeśli będziesz planował sadzić rośliny w kokosach , to czasami nie kupuj gotowych , tylko w jakimś supermarkecie, ja kupiłem po 2zł i sam przygotowałem, wyszło o wiele taniej
Ostatnio zmieniony przez Luk_2_5 2014-12-21, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mazi 

Imię: Krzysiek
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 238
Skąd: Rbk
Wysłany: 2014-12-21, 14:08   

No teraz tez miałem w kokodach rośliny. I tez kupilem w markecie wyszkrobalem wszystko przy okazji sprobowalem jak smakuje:D ale po wygotowaniu itp potem w wodzie jak był zaczął mi się na nim tworzyć jakiś mech biały. Nie wiedziałem co Tto za ustrojstwo.. A co z szafka? Macie jakąś z stelażu zrobiona czy sklejka? Czy gotowa kupiona na allegro bądź gdzieś u stokaza? Co najtaniej wyjdzie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11