DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
MOJE PIERWSZE UDANE TARŁO:)
Autor Wiadomość
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-17, 22:32   

plakat napisał/a:
A ta brązowa to najbardziej podchodzi pod san merah.

ale ilość pasów się nie zgadza więc to nie będzie to.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-18, 10:59   

czemuś sobie z wadami skrzeli ryby zostawił?
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-18, 11:19   

adamn napisał/a:
czemuś sobie z wadami skrzeli ryby zostawił?

To są te, które wyszły inne. Niestety maja wady skrzeli, a pozostałe to pigeony po matce a one w ogóle mi się nie podobają.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
plakat 

Imię: Artur
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 135
Skąd: St. Albans
Wysłany: 2014-12-20, 19:48   

bosak napisał/a:
plakat napisał/a:
A ta brązowa to najbardziej podchodzi pod san merah.

ale ilość pasów się nie zgadza więc to nie będzie to.


Ilość pasów nie ma nic do odmiany. Jeśli ryba jest snakeskin (14 pasów ) to może być w każdej odmiane snakeskin. Jest z tym nazewnictwem trochę zamieszania bo np. nie mówi się raczej turkus snakeskin tylko samo snakeskin, ale jak już pigeon jest snakeskinem to mówi się pigeon snakeskin.
Ostatnio zmieniony przez plakat 2014-12-20, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-12-20, 22:16   

san merah sneik skin? Tak powinna się nazywać? Dzieki za uściślenie w temacie :-)
_________________
Paletki są cudem natury:)
Ostatnio zmieniony przez bosak 2014-12-20, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-01-14, 10:19   

Co to za pigeony mi rosną?
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-14, 18:35   

i co z tego jak skrzela do d..
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-01-14, 19:02   

Cytat:
i co z tego jak skrzela do d..

żebym wiedział pod jaką nazwą sprzedać

A nie ma jakiegoś ichtiologa chirurga plastyka co by wymodelował skrzela? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Paletki są cudem natury:)
Ostatnio zmieniony przez bosak 2015-01-14, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-01-14, 19:48   

Nie wiem bosak czy Ty chciałbyś żeby Tobie ktoś wciskał wybrakowane ryby, a mogę się założyć że nikomu chetnemu na zakup nie powiesz , że ryby mają wady ale to już kwestia Twojego sumienia i tego czy kupujący będzie miał odpowiednią wiedzę zeby kupić odpowiednie ryby.
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2015-01-14, 19:57   

Cytat:
Nie wiem bosak czy Ty chciałbyś żeby Tobie ktoś wciskał wybrakowane ryby, a mogę się założyć że nikomu chetnemu na zakup nie powiesz , że ryby mają wady ale to już kwestia Twojego sumienia i tego czy kupujący będzie miał odpowiednią wiedzę zeby kupić odpowiednie ryby.


Jak chcesz to Ci wyśle na PW rybę jaką kupiłem u Adama i mi ją wysłał to zobaczysz i sam ocenisz...prosiłem o ryby do dalszej hodowli a dostałem odpad za który policzył jak za inne normalne.
_________________
Paletki są cudem natury:)
 
 
 
Luk_2_5 


Imię: Łukasz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 443
Skąd: Ponętów Górny Pierwszy
Wysłany: 2015-01-14, 20:32   

Ja kiedyś na niedzielnej giełdzie kupiłem najgorsze jakie mogłem dostać i kupiłem bo nie miałem odpowiedniej wiedzy, ale to nie znaczy że gdybym miał sprzedawać ryby to takie bym komuś sprzedał bo nie mam zamiaru robić tak jak tamten ktoś który w ten sposób zniechęca kupującego do hodowli. Kazdy Ci tutaj powie że najlepiej kupować ryby pełnowartościowe itd żeby nie było problemów i zeby się nie zniechęcić. Zrobisz jak uważasz , ale skoro czułeś się w jakiś tam sposób naciągnięty to sądzę ze nie chcesz żeby ktoś inny był w podobnej sytuacji. Sami dokonujemy wyboru tego co kupujemy , ale sprzedający powinien jakieś zasady mieć. Jeśli się komuś nie podoba moje prawienie morałów to trudno , ale to ze np ktoś mi zrobił coś złego nie daje mi prawa do odwetu do tego na kimś NIEŚWIADOMYM, a nowych akwarystów i hodowców trzeba edukować a nie rzucać świnie pod nogi ;-)
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-01-15, 20:41   

bosak napisał/a:
kupiłem u Adama i mi ją wysłał to zobaczysz i sam ocenisz...prosiłem o ryby do dalszej hodowli a dostałem odpad za który policzył jak za inne normalne.

Nie przekłamuj bo Ci pieniądze od razu oddałem jak zadzwoniłeś i to za trzy co były nie takie jak chciałeś. No i ryb nie kazałem odsyłać to czego jeszcze chcesz?
A to już pomówienie.
A zdjęcie ryby wstaw i to szybko.
Zresztą jak powiedziałem w Twym przypadku to był ostatni raz jak wysyłałem ryby. Ważniejsze me zdrowie niż jakieś wysyłki i potem gderanie, że zamiast blu diamont dostałeś brylanty. No i napisz łaskawco:
- ile to felerów było na ile ryb wysyłanych
- ile ryb dostałeś GRATIS za które nie płaciłeś
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
nemo29 

Imię: Lukasz
Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 22
Skąd: Szczecin/Norwegia
Wysłany: 2015-01-15, 22:14   

Cytat:
Ja kiedyś na niedzielnej giełdzie kupiłem najgorsze jakie mogłem dostać i kupiłem bo nie miałem odpowiedniej wiedzy, ale to nie znaczy że gdybym miał sprzedawać ryby to takie bym komuś sprzedał bo nie mam zamiaru robić tak jak tamten ktoś który w ten sposób zniechęca kupującego do hodowli. Kazdy Ci tutaj powie że najlepiej kupować ryby pełnowartościowe itd żeby nie było problemów i zeby się nie zniechęcić. Zrobisz jak uważasz , ale skoro czułeś się w jakiś tam sposób naciągnięty to sądzę ze nie chcesz żeby ktoś inny był w podobnej sytuacji. Sami dokonujemy wyboru tego co kupujemy , ale sprzedający powinien jakieś zasady mieć. Jeśli się komuś nie podoba moje prawienie morałów to trudno , ale to ze np ktoś mi zrobił coś złego nie daje mi prawa do odwetu do tego na kimś NIEŚWIADOMYM, a nowych akwarystów i hodowców trzeba edukować a nie rzucać świnie pod nogi

Moze i jest to prawienie moralow , ale slusznie ... Mysle ze jezeli Marcin chce sprzedac ryby , to powinien zaznaczyc ze ryby sa "do nauki " i z wadami .... Chyba takie cos bylo by uczciwe w stosunku do kupujacych , a wiele osob kupilo by choc by po to zeby sprubowac swoich sil z tymi pieknymi rybami ( nie wydajac od razu po kilka set zlotych ) . 8-)
_________________
pozdrawiam
Lukasz
 
 
Pawel M
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-16, 12:29   

nemo29 napisał/a:
Cytat:
Ja kiedyś na niedzielnej giełdzie kupiłem najgorsze jakie mogłem dostać i kupiłem bo nie miałem odpowiedniej wiedzy, ale to nie znaczy że gdybym miał sprzedawać ryby to takie bym komuś sprzedał bo nie mam zamiaru robić tak jak tamten ktoś który w ten sposób zniechęca kupującego do hodowli. Kazdy Ci tutaj powie że najlepiej kupować ryby pełnowartościowe itd żeby nie było problemów i zeby się nie zniechęcić. Zrobisz jak uważasz , ale skoro czułeś się w jakiś tam sposób naciągnięty to sądzę ze nie chcesz żeby ktoś inny był w podobnej sytuacji. Sami dokonujemy wyboru tego co kupujemy , ale sprzedający powinien jakieś zasady mieć. Jeśli się komuś nie podoba moje prawienie morałów to trudno , ale to ze np ktoś mi zrobił coś złego nie daje mi prawa do odwetu do tego na kimś NIEŚWIADOMYM, a nowych akwarystów i hodowców trzeba edukować a nie rzucać świnie pod nogi

Moze i jest to prawienie moralow , ale slusznie ... Mysle ze jezeli Marcin chce sprzedac ryby , to powinien zaznaczyc ze ryby sa "do nauki " i z wadami .... Chyba takie cos bylo by uczciwe w stosunku do kupujacych , a wiele osob kupilo by choc by po to zeby sprubowac swoich sil z tymi pieknymi rybami ( nie wydajac od razu po kilka set zlotych ) . 8-)


tak jak ktoś się dowie że z wadami to kupi by potrenować :mrgreen:
chyba że je po 1/3 ceny puści - tylko czy wtedy on będzie zadowlony ;-)
 
 
nemo29 

Imię: Lukasz
Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2014
Posty: 22
Skąd: Szczecin/Norwegia
Wysłany: 2015-01-16, 20:22   

Pawel , a powiedz mi kolego czy lepiej stracic 2/3 ceny czy renome ??
Wprzypadku uczciwego postawienia sprawy klijent nastepnym razem ma szanse trafic do niego i kupic pelnowartosciowy towar ( ryby bez wad ) . Nikt nie bedzie sie na zadnym forum wytrzasal ze zostal oszukany itp.
Wtakiej sytuacji co jest cenniejsze ??
Chwilowy i jednorazowy zysk , czy swiety spokuj i inwestycja w dobre imie????? 8-)
_________________
pozdrawiam
Lukasz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12