DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
200 L by Moraś
Autor Wiadomość
Moraś 

Imię: Marek
Wiek: 46
Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 42
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-12-19, 17:02   200 L by Moraś

Witam , co prawda zaprezentowane tu akwarium zostało niedawno sprzedane z racji zmiany na większe ale postanowiłem wam pokazać co udało mi się osiągnąć przez trzy lata hodowli roślin .
- akwarium 200 L
-wymiary 100x40x50
-Oświetlenie: 2x45W sylwania aquastar 10000 K i Juwel 6800 K +1x39W T5 Sylwania Aquastar 10000 K
-Podłoże: JBL aqabasis 5 L + JBL Manado 25 L
-Filtracja: filtr zewnętrzny JBLe900 (gąbka + keramzyt ) filtr wewnętrzny 750 L/h
-Nawożenie:solami KH2PO4 , KNO3 , K2SO4 + symfonia złota
-Podmiana wody: 60 litrów raz na tydzień.
-Woda:50% RO + kranex
Co do roślin to w każdej z tych aranżacji często były te same .
Moje pierwsze akwarium nie było rewelacyjne ale nie miałem z tym aranżem żadnych problemów w postaci glonów i ten aranż utrzymał mi się najdłużej :

[img][/img]

Przy drugim aranżu chciałem pójść w stronę stylu nature i wyszło mi coś takiego :

[img][/img]

Z tego aranżacji byłem szczególnie zadowolony pomimo iż powstała z braku pomysłu .

[img][/img]

I ostatnia aranżacja która zlikwidowałem około miesiąc temu , jak widać na zdjęciu pływało tam bodajże 5 paletek które jak to się mówi kupiłem po promocyjnej cenie ( to był błąd ) z pięciu sztuk uchowały mi się dwie które zostały sprzedane przy likwidacji zbiornika .

[img][/img]

Na chwilę obecną szukam akwarium 300 L na które mam już odłożone 1000 pln , ale to za mało bo startować będę od zera gdyż po poprzednim zbiorniku została mi tylko lampa UV , filtr RO i butla CO2 .
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-19, 17:31   

Aranżacje super, ale jak dla mnie nie dla dysków szczególnie na dłuższą metę.
 
 
Moraś 

Imię: Marek
Wiek: 46
Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 42
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-12-19, 17:42   

alegumis napisał/a:
Aranżacje super, ale jak dla mnie nie dla dysków szczególnie na dłuższą metę.

Dlatego już nie ma tego akwarium , wiem że ciężko jest pogodzić holendra z dyskami . Dyski chcę trzymać jak już pisałem w 300 L ale nie chce sterylnego , myślę o czymś bardziej w kierunku amazonki wiesz jakiś piasek kwarcowy i korzenie no i może odrobina mchów i mirozorii .Oświetlenia tez będzie mniej ( może jakieś BW )
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-12-19, 18:06   

Ładne zbiorniki .............. były.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Moraś 

Imię: Marek
Wiek: 46
Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 42
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-12-19, 18:20   

adamn napisał/a:
Ładne zbiorniki .............. były.
Adam

Dzięki , mam nadzieję że kolejny mój zbiornik nie będzie w niczym odstawał od poprzednich . :-)
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-19, 18:46   

Bardzo ładne aranże , naprawdę super.

Postaw sobie 2 zbiorniki ,jeden z dyskami a drugi roślinny bo masz do tego rękę ;-)
 
 
Moraś 

Imię: Marek
Wiek: 46
Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 42
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-12-19, 19:03   

darek-J napisał/a:
Bardzo ładne aranże , naprawdę super.

Postaw sobie 2 zbiorniki ,jeden z dyskami a drugi roślinny bo masz do tego rękę ;-)

Ĺťebym miał warunki to stały by na pewno . Na chwile obecna mogę zmieścić 300 L o standardowym wymiarze 120x50x50 . Większy zbiornik wiązał by się ze zmianą mebli :-? .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9