DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc
Autor Wiadomość
Rafcia 
Aneta

Imię: Aneta
Wiek: 49
Dołączyła: 03 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Lubin
  Wysłany: 2014-10-08, 12:52   Pomoc

1) Zbiornik:
- pojemność litrów 288....
- od kiedy zbiornik funkcjonuje .02.2014...
- wymiary 120x40x60h....
- rodzaj (roślinny, sterylny) roślinny....
- rodzaj podłoża aquasubstrat, żwirek....

2) Woda:

- kwasowość (pH) .6,8...
- twardość węglanowa i ogólna ....
- wielkość związków azotowych NO3-50mg/l, NO2-0....
- temperatura wody .29...
- częstotliwość i wielkość podmian wody .1x na tydzień 20-30%...
- sposób przygotowania wody do podmian ..kranówka napowietrzana 1 lub 2 doby, dodatek uzdatniacza biotopol JBL..
- obsada ryb ogółem 7 paletek , stadko neonów 20szt (od startu), 3bocje wspaniałe(od lutego),3 glonojadki. 5 paletek od lutego 2014, wielkość 10-13cm, jeden maluch 6cm i dorosła ok. 18cm od tygodnia....

3) Rodzaj pokarmu:
- (suchy, mrożony, żywy podawany ile razy dziennie) suchy Hikari Gold discus, mrożony kryl,mrożona artemia, robiony mix (serca indycze szpinak czosnek vibovit banan), kilka rodzajów granulatu Tetry dla paletek, mix gotowe mrożone serca indycze, ostatnio wazonkowiec (własna hodowla), Pokarm podaje na życzenie :-D czyli kilka razy dziennie.

4) Wygląd, wielkość i zachowanie ryb (wymienić różnice w zachowaniu ryb odstające od standardu): od kiedy zaobserwowano objawy, płochliwość, dziwne pływanie, otrząsanie się, naloty na ciele, płetwach, ubytki na skórze czy płetwach, guzki na ciele i płetwach, trudności w oddychaniu, ocieranie się o sprzęt i rośliny, jakie odchody, itp.) .
W zeszłym tygodniu w czwartek zakupiłam 2 paletki we Wrocławiu w Ikoli. Niestety nie mam w tej chwili baniaczka na kwarantannę więc ryby wylądowały w ogólnym. Parametry miej więcej takie jak u sprzedawcy ,ponoć duża paletka hodowana na kranówce około 3-4 tygodnie była u sprzedawcy i ponoć jadła. Niestety mam z nią problem dziś mija 5 dzień a ryba nic nie je. Podawałam różnego rodzaju suchy pokarmy:
mix gotowy, mix robiony, wazonkowca świeżego itd... Wszystkie ryby żerują oprócz nowej dorosłej palety. Przez pierwsze 2 dni wyraźnie się otrzepywała, momentami pływała skokami ,teraz raczej nie . Poza tym wygląda ładnie kolory ok, śmiało pływa wzdłuż akwarium nie chowa się, momentami wygląda jak by coś wyskubywała z podłoża bierze do pyska żwirek i pluje nim, niestety jak wrzucam do akwarium pokarm to ucieka na drugą stronę...a to już 5-ty dzień boję się, że jak dalej nic nie będzie żarła. Odchodów nie było albo nie widziałam. Pozostałe rybcie łącznie z nowym maluszkiem ok żerują i zachowanie w normie.

5) Sprzęt w zbiorniku (wyposażenie zbiornika w filtry, sumpy, częstotliwość czyszczenia, rodzaj wkładów filtracyjnych, nawożenie CO2 , grzałki) .Dwa filtry jeden wewnętrzny do 250l, drugi zewnętrzny kubełkowy Tetra EX 1200 do 500l, w kubełkach różnego rodzaju ceramika; kule plastikowe, kulki Nitratex, gąbki, włóknina filtr czyszczony co 2m-ce, grzałka 200wat,CO2 brak sporadycznie podaje płynny.

6) Ostatnio dokonane zmiany (zakup nowych ryb, roślin, czy robiono kwarantannę i w jakim czasie, zmiana podłoża, dodanie korzeni itp.) ....

7) Zdjęcia ryb o ile mamy taką możliwość .... i ewentualnie FILM który pokazuje to czego niekiedy sam AUTOR nie dostrzega
NAJWAĹťNIEJSZE:
- czy właściciel ostatnio leczył ryby na własną rękę, czym i jak dawno .Nie..
_________________
Aneta
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2014-10-08, 13:51   Re: Pomoc

Rafcia napisał/a:
1 Niestety nie mam w tej chwili baniaczka na kwarantannę więc ryby wylądowały w ogólnym. Parametry miej więcej takie jak u sprzedawcy


Bez kwarantanny nie powinno się wpuszczać nowej ryby, nie wiesz co ona ma w sobie , Piszesz że parametry takie same jak u sprzedawcy czyli jakie ? , Generalnie wodę na podmiany robisz z kranówki z tego co wiem w lublinie jest dość twarda woda jakie masz GH i KH , w mojej miejscowości jest woda twarda , pierw bym szukał przyczyny w wodzie .
 
 
Rafcia 
Aneta

Imię: Aneta
Wiek: 49
Dołączyła: 03 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Lubin
Wysłany: 2014-10-08, 19:42   

Nie w Lublinie tylko w Lubinie to dolnośląskie. Parametry wody są w normie. Pozostałe paletki z powodzeniem w tej wodzie żyją, jedzą, mają apetyt itd.., parametry tez systematycznie sprawdzam testami JBL-a (chyba nie są najgorsze na rynku?). Ewidentnie tylko ta 1 z 2 nowych dorosła ma problem z klimatyzacją :cry: doskonale zdaje sobie sprawę, ze nowe ryby powinny przejść kwarantannę ale niestety nie miałam możliwości jej teraz przeprowadzić, wiem moja wina. Ale pytam Was doświadczonych w hodowli paletek ile może taka rybcia się aklimatyzować w nowym zbiorniku, czy już może po tych 5 dniach powinnam na gwałt przenosić ją i próbować na coś leczyć? Ale na co nawet nie mogę badać odchodów bo nic nie wydala no nie wiem...No nie wiem szkoda mi jej naprawdę fajna rybcia. No i zastanawia mnie, że grzebie w tym podłożu jak by czegoś szukała i przerzuca pyszczkiem żwirek (może była trzymana w sterylniaku i dlatego?No nie wiem powiedzcie mi co o tym sądzicie.
_________________
Aneta
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-08, 19:44   

Aneta wstaw zdjęcia, film akwarium, nie kiedy tak jest, że ryba w nowym środowisku nie je przez jakiś czas, jednak często jest to związane z pasożytami, które w wyniku stresu związanego ze zmianą środowiska, mają ułatwione zadanie. Z reguły zdrowa ryba je już na drugi dzień. Na pewno warto zachować spokój, pośpiech nie jest wskazany, a na pewno leczenie w ciemno. Dla przykładu ryby kupione w sobotę wiozłem pociągiem 10 godzin worki zawinięte w koc i torba termiczna. Wpuszczone do stada starych, na drugi dzień już skubały, a teraz to kocioł taki ze starymi aż miło patrzeć.
Ostatnio zmieniony przez 2014-10-08, 20:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Rafcia 
Aneta

Imię: Aneta
Wiek: 49
Dołączyła: 03 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Lubin
Wysłany: 2014-10-08, 20:22   

Ok właśnie robię podmiankę wody i zaraz spróbuje dodać jakiś filmik to może coś mi podpowiecie. Dzięki
_________________
Aneta
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-10-08, 20:28   

POstaraj się zbadać rybę , na bank ma coś w sobie . Ryby się bardzo szybko aklimatyzują lecz zdrowe . Zakupiłem kilka młodych RR po przyjeździe (kilku godzinnym ) ryby po wpuszczeniu do zbiornika za kilka godzin jadły , i nie mówie tu o rybachod Adama bo te to od razy do jedzenia idą . Z kwarantanny poszły do ogólnego a to całkowita zmniana otoczenia i warunków życia i nadal jedzą bez p[roblemów i to zaraz po wpuszczeniu .

A teraz powiedz proszę co yto znaczy że parametry są w normie bo nie znam takiej podziałki , skoro mierzysz ja to powinnaś wiedzieś a w tabelce nie wymieniłaś tylko mów prawdę . i zapodaj zdjęcia akwarium i tej ryby
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
witek112 


Imię: Wojtek
Wiek: 49
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 524
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2014-10-08, 20:28   

Przepraszam nie doczytałem skąd jesteś
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-09, 21:35   

Rafcia napisał/a:

- twardość węglanowa i ogólna ....


W zeszłym tygodniu w czwartek zakupiłam 2 paletki we Wrocławiu w Ikoli. Niestety nie mam w tej chwili baniaczka na kwarantannę więc ryby wylądowały w ogólnym. Parametry miej więcej takie jak u sprzedawcy ,ponoć duża paletka hodowana na kranówce około 3-4 tygodnie była u sprzedawcy i ponoć jadła. Niestety mam z nią problem dziś mija 5 dzień a ryba nic nie je.

Parametry twardości się zna a nie liczy na słowo sprzedawcy. Załatwiłaś sobie bombę z opóźnionym zapłonem. Wstaw zdjęcie ryby z przodu i z boku.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11