DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
płochliwość, pociemnienia, ocieranie się
Autor Wiadomość
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-08-21, 10:16   

slawekcavan napisał/a:
Bo skoro ma bys świeża woda to ile czasu woda jest świeża ? Jak dla mnie to max 48h w beczce dostaną

To dlaczego zaleca się wsadzić ryby do świeżego zbiornika najlepiej dopiero na 3 dzień , a nie godzinę po zalaniu .
Dlaczego hodowcy ryb trzymają wodę do tarła przez trzy miesiące , przecież jest zepsuta .
Dlaczego ludzie zanim kupią ryby to zbiorniczek już pracuje koło miesiąca przecież nie mając ryb w zbiorniku to nie załapie też biologia .
Ale zaleca się żeby świeża woda minimum dobę odstała do podmian .
Ostatnio zmieniony przez jab75 2014-08-21, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-21, 18:25   

jab75 napisał/a:

Dlaczego hodowcy ryb trzymają wodę do tarła przez trzy miesiące , przecież jest zepsuta .
Dlaczego ludzie zanim kupią ryby to zbiorniczek już pracuje koło miesiąca przecież nie mając ryb w zbiorniku to nie załapie też biologia .

pierwsze słyszę by tak było. Biologia załapuje się z tego co w filtrze rozkładane przez drobnoustroje a pochodzi a odchodów ryb, nadmiaru pokarmu, obumarłych części roślin czy ... padających wskutek zakwaszania wody dro0bnoustrojów.
Czas 48 godzin i dajemy ryby, mniej karmimy i nie podmieniamy na ilość wody i 2-3 tygodnie mamy miodzio. lekko tylko jak damy d.. czyścimy w tym czasie filtry ... wewnętrzne
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-08-21, 18:34   

adamn napisał/a:
pierwsze słyszę by tak było.

Zapytaj Jurka P. , wiesz o kim mowa .
Nie rozmawiamy tu o hodowli gupika .
 
 
slawekcavan 

Imię: Slawek
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 40
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2014-08-21, 23:15   

Ok woda podmieniona 200l 2 dni dostaną napowietrzana, węgiel wyciągnięty.

Efektem tego zabiegu jest pocieminienie 4 sztuk, potrzasanie oraz ocieranie sie. Rybki jedzą dobrze oraz nie sa plochliwosc (jeszcze).
1. Węgla nie bede wsadzal na razie
2. Poczekam 3-4 dni z podmiana
3. Zobaczę jak ryby beda reagować

Zastanawiam sie co dalej zrobic. Nie wiem co jest przyczyna bo moze byc ich 3. Kwas juz zmieniłem ( mam kolejny oryginalny 36% ) i niewiem czy zmieniać jeszcze raz ? Czy to woda sama ma jakis syf.

I teraz pytanie do bardziej doświadczonych czy podmiana 200l wody co 4 dzień moze powodować takie zachowanie ryb?
Bo moze zamiast 200l co 4 dni podmieńcie po 100l co drugi dzień ?
 
 
jol.anta 


Imię: Jola
Wiek: 66
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 237
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2014-08-22, 15:52   

jab75 napisał/a:
Ale zaleca się żeby świeża woda minimum dobę odstała do podmian

Moja woda do podmian nigdy nie jest" odstawiana" ani zakwaszana , leję ją prosto z kranu :mrgreen: ...ale mam własne ujęcie i znam skład mojej wody. Wszystko zależy od właściwości fizyko -chemicznych wody , którą mamy do dyspozycji. Każdy musi wypracować sobie swój własny system podmian ,zależny od warunków jakie posiadamy...
Sławku, wygląda na to, że wraz z podmianą do zbiornika wprowadzany jest czynnik destabilizujący ...ja bym spróbowała zrobić podmianę wodą przepuszczoną przez węgiel, bez żadnych dodatków, w standardowej ilości ok 20%.
_________________
Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił.
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-22, 17:31   

jab75 napisał/a:
adamn napisał/a:
pierwsze słyszę by tak było.

Zapytaj Jurka P. , wiesz o kim mowa .

wcześniej podałeś o hodowcach ogółem opis, że robią wodę przez trzy miechy i czekają na tarło a teraz Jurka P podajesz? Jakaś paranoja i przekłamanie. Są małe i te małe karmią stare i te małe dorastają do dorosłości?
Ja do tarła po 48 godzinach walę i za tydzień jak się udo mam małe. A jakie małe wyłążą i po kim to niebawem.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
jab75 

Imię: Jacek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 553
Skąd: PL
Wysłany: 2014-08-22, 23:00   

adamn napisał/a:
wcześniej podałeś o hodowcach ogółem opis

A czy ja napisałem wszyscy ?
Jednego na przykład Ci podałem ;-)
Pogadamy na ten temat jak się spotkamy .
Z resztą u mnie też się trafi że wiadra stoją 1-2-3 miesiące zanim się do nich dokopię , bo potrzebuje większą ilość wody , a te co są na przodzie to raczej tygodnia nie wytrzymują .
Ostatnio zmieniony przez jab75 2014-08-22, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-23, 08:27   

Jak napisała Jola podmiana rzadziej raz na tydzień i połowe mniej wody, ja podmieniam nieraz co dwa tygodnie i wodę nalewam do beczki i raz stoi dobę a raz tydzień i nigdy się nie zastanawiałem czy jest świeża. A co to za plastikowy peszel w sumpie, jakiś specjalny czy zwykły do izolacji kabli? Parametry wody dotyczą akwarium czy wody do podmian? A i napisałeś, że woda bez chloru nie jest świeża a zastanawiałeś się, że może węgiel wyciągnął resztki chloru, w niektórych wodociągach mogą podawać większe stężenie
Ostatnio zmieniony przez 2014-08-23, 08:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slawekcavan 

Imię: Slawek
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 40
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2014-08-23, 14:57   

Peszel plastikowy tonący do izolacji kabli.
Parametry wody to akw. Do podmian takie same parametry.
Zastanawiałem sie co jest w wodzie ze truje ryby. Chlor raczej to nie jest bardzo łatwo go wytracic z wody. Raczej do głowy przychodzi mi chliramina albo związki miedzi bo instalacja w domu cała w miedzi.

Jedna ważna zecz o której zapomniałem totalnie ozonator sie spalił i problemy zbiegły sie w czasie woda do podmian była ozonowana czyli utlenialo syf z wody.

Wiem ze cos truje ryby ale nie wiem co musze zamuwic testy z ebay na miedź i no2 no3.

Węgiel wczoraj wrucil do sumpa dzis wszystkie ryby rano w normalnych kolorach.

Ile węgiel moze czasu leżeć w sumpie ?
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-23, 15:05   

Wyjmij peszel i sprawdź czy jest poprawa
 
 
slawekcavan 

Imię: Slawek
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 40
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2014-08-23, 16:38   

Nie to sie mija z celem bo jak to nie peszel to trzyczwarte biologii padnie.
Zrobie tak ze zostawię węgiel w sumpie do jutra rana po czym go wyciągnę tak bedzie lepiej bo biologii nie stracę jeśli to nie peszel. Jeśli stan ryb po wyciagnięciu węgla sie pogorszy to bedzie wiadomo ze to peszel. Chyba sie zgodzisz ze mną ?
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-23, 18:21   

Ok nie twierdzę że to wina peszla, ale plastikowe materiały mogą coś wydzielać a szczególnie takie które wykonane są z byle czego bo nie sa przeznaczone do wody pitnej masz jeszcze keramzyt w sumpie więc biologie częściowo utrzymasz.
 
 
slawekcavan 

Imię: Slawek
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 40
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2014-08-23, 19:26   

Ok wywalam peszel
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-23, 19:48   

Jeśli to nie peszel to woda następnym razem to przefiltruj wodę do podmian przez węgiel 24-48 h i będziesz wiedział co i jak.
 
 
slawekcavan 

Imię: Slawek
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 40
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2014-08-23, 20:16   

Peszel wywalony węgiel zostawiłem aby usunął resztę toksyn jeśli to peszel.
Jutro podmienie wodę z rana i wyciągnę wegiel.
Woda dostaną 3 doby bedzie, obficie napowietrzana .

Teraz pytanianie ile wody podmienić? Tak jak do tej pory czy mniej ?
Bo jak zrobie tak jak wcześniej 200l czyli polowe to największe prawdopodobieństwo ze jak cos jest w wodzie to zobaczę szybka reakcje ryb. Bedzie w tedy pewność ze to woda i w tedy bede musiał wodę przez wegiel przepuścić do podmiany i sprawdzić jeszcze raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12