DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Przywitalnia
Autor Wiadomość
rafael 


Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 72
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-11, 16:13   

Witam wszystkich. :-) Mam na imię Rafał, mam 26 lat i jestem z Wrocławia. Akwarystyką interesuję się od dziecka. Zaczynałem od małego akwarium z bojownikiem, później rybkami żyworodnymi w 60l akwarium. Po 7 latach przerwy postanowiłem ponownie założyć akwarium nieco większe, a pół roku później zająłem się hodowlą pielęgnic. Dyskowcami, jak i dużym akwarium zaraziłem się od kolegi i postanowiłem spróbować swoich sił w ich hodowli.
 
 
skorpion 
zakrecony w normie

Imię: Dariusz
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 1
Skąd: Puławy
Wysłany: 2014-08-07, 23:28   

WITAM WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW PALETEK !!

WŁAŚNIE SIĘ ZALOGOWAŁEM NA TYM FORUM BY POZNAĆ LUDZI KTÓRZY SA MIŁOŚNIKAMI TYCH PIĘKNYCH RYB !!

PARĘ SLOW O SOBIE !!
Z PALETKAMI KIEDYŚ JUŻ MIAŁEM DO CZYNIENIA ( 2003 ROK) PRZEZ 6 LAT TRZYMAŁEM . TE RYBY .
W AKWARIUM 450L . 15 SZT
PODZIWIAŁEM JE BARDZO . MUSIAŁEM SIĘ Z NIMI ROS TAC . BRAKOWAŁO MI CZASU
ABY DBAĆ DOBRZE O NIE I W MIEJSCE GDZIE MIAŁEM AKWARIUM MUSIAŁEM POSTAWIĆ SZAFĘ MALE MIESZKANIE .OBIECAŁEM SOBIE ZE KIEDYŚ POWRÓCĘ DO TYCH RYB . POWRÓCIŁEM PU TORA ROKU TEMU ALE NIE NA MAKSA MIAŁEM AKWARIUM 70L --- 2 PALETKI . Z TYM ZE JEDNA MIESIĄC TEMU ZDECHŁA.
Z NIE WIADOMO MI PRZYCZYN .PRZE JOLEM SIĘ TYM I POSTANOWIŁEM KOPIĆ DUŻE AKWARIOM 200 L JAK NA RAZIE A PÓŹNIEJ JAKIEŚ WIĘKSZE .
POROSTU POWRACAM NA MAKSA .

MAM GDZIE POSTAWIĆ
MORZE TYLE O SOBIE JAK NA PIERWSZY RAS .......

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH DAREK ..
 
 
Aulon 
Aulon

Imię: Piotr
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-08, 12:27   

Witam wszystkich. Akwarystyką zajmuję się od kilkunastu już lat ale zawsze były to pysie z Malawi. Po przeprowadzce oczywiście zacząłem pertraktować z małżonką o większym akwarium - dostałem zgodę ale "ona wybierze rybki" i wybrała takie okrągłe jak talerz i bardzo kolorowe... Teraz mam puste 550 litrów , tło skalne , wapień filipiński w ogródku jako skalniak i czytam o tych paletkach ..., pyszczaki woda twarda, agresja, haremy itp. a tu wszystko inaczej. No ale dam sobie rade. Pozdrawiam wszystkich .Piotr z Wrocławia.
 
 
Łukasz1977 

Imię: Łukasz
Wiek: 46
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 13
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2014-08-29, 11:25   

Dzień dobry, Witam wszystkich bardzo serdecznie,
Łukasz z Tarnowa, 37 lat, prawnik, żona Arleta i córeczka Lilianna (5 lat), które też podzielają moją pasję akwarystyczną. Akwaria od 7 roku życia, z przerwami w okresie studiów. Trzymałem przede wszystkim pielęgnice i pielęgniczki. Dyskowce (turkus) tylko ok. 3 lata przed studiami lata 1995 - 1998. Powrót do dyskowców przewidziany od jesieni wobec w końcu zakończonej budowy domu i wystarczającej ilości miejsca na ich akwarium, dlatego tym bardziej cieszę się z istnienia tego forum i możliwości wymiany doświadczeń.
Pozdrawiam wszystkich akwarystów.
 
 
bosak 
Paletki są cudem natury


Imię: Marcin
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 782
Skąd: Muszyna
Wysłany: 2014-10-05, 11:29   

Witam wszystkich użytkowników!
Na imię mam Marcin, 28 lat, mieszkam w Muszynie, pow. nowosądecki, woj. małopolskie. Z zawodu strażak. Pracuję w PSP i udzielam się również w OSP. Ukończyłem studia magisterkie z ochrony środowiska na UR Kraków. Zainteresowania: gra na saksofonie tenorowym w zespole, kulturystyka, pożarnictwo, ratownictwo, kolekcje (bosaki, znaczki, monety, karty telefoniczne), akwarystyka. Akwarystyką zajmuje się od 15-ego roku życia. Na początku było to akwa 72 l, później 300 a obecnie 450l i ogólnie jakieś 1000l wody w mieszkaniu we wszystkich zbiornikach. Z sukcesów to rozmnożenie: barwniak czerwonobrzuchy, pielęgnica szmaragdowa, akara pomarańczowopłetwa, zbrojnik niebieski. Za paletki wziąłem się dopiero końcem 2013r. Początki były ciężkie i to bardzo ze względu na zakup chorego towaru i błędy wynikające z pośpiechu i braku wiedzy co do paletek. Udało mi się odchować już pierwsze potomstwo w ilości ok 50szt. Ze względu na ograniczone miejsce w wynajmowanym mieszkaniu z dziewczyną (pokój, kuchnia) nie mam możliwości rozwijania hodowli. Dziewczyna nie może się pogodzić z faktem, że poświęcam dyskom więcej czasu niż Jej. W planie budowa domu.
_________________
Paletki są cudem natury:)
Ostatnio zmieniony przez bosak 2014-10-05, 11:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jarekmilczuk 

Imię: Jarek
Wiek: 40
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 108
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-10-12, 19:50   

Witam

Jestem Jarek z Lublina i właśnie zaczynam moją przygodę z Dyskami


Pozdrawiam
 
 
Ika 

Imię: Mimi
Wiek: 50
Dołączyła: 03 Lis 2014
Posty: 1
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2014-11-05, 17:26   

Witam.
Mam na imię Mirella i stawiam pierwsze kroki na tym forum.
Moja przygoda z akwarystyka rozpoczeła się ok 10lat temu. Syn dostał na urodziny od dziatków 50l akwarium które pochłonęło mnie całkowicie.
Dzisiaj mam je nadal. Stoi w sypialni z krewetkami,ampulariami i samicami bojownika.
Doszło:
30l z krewetkami i razborami galaxy,
240l roślinniaka z barwniakami czerwonobrzuchymi i świecikami kongolańskimi,nie wspomnę o różnych ślimakach.
340l z pyszczakami z malawi.
Od dawna marzy mi się akwarium z paletkami,zakochałam się bez pamięci. Niestety z braku już miejsca w domu,nie mogę sobie pozwolić na kolejne akwarium. Postanowiłam wymienić pyszczaki na paletki.
Na razie jestem na etapie nauki,więc czytam,czytam i czytam.
Mam nadzieję że będziecie cierpliwi w stosunku do mnie,drodzy forumowicze i że pozwolicie mi zadawać pytania,nawet te głupie dla Was,a dla mnie bardzo ważne ;-)

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!
 
 
Pawel M
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-16, 23:11   

Przywitam się także i ja :)

Paweł latek 36 zamieszkały Zduńska Wola. Akwarystyka z różnymi przerwami chyba od zawsze. Ostatnio chyba od 8 lat bez przerwy.
Najpierw akwa 80l ogólne zamienione z czasem na 200l też ogólne - od pół roku zabawa z paletkami, niestety pierwsze zakupione z nicieniem i wiciowcem, więc walka od samego początku z wodą, pasożytami itd... ale zaczyna to wyglądać i ciszyć oko.
Drugie akwa 112 l ze skalarami i jakąś drobnicą w sypialni (swego czasu wywaliłem z komody w sypialni TV i kupiłem szkiełko).

Skalary rozmnażałem swego czasu ale nie było co z narybkiem robić więc chwilowo dałem spokój.

Tyle na dzień dobry - forum Wasze przeglądam regularnie od kilku miesięcy, znalazłem tu wiele cennych rad i porad. Dziś postanowiłem że trochę się poudzielam choć nazwałbym się raczej amatorem jeśli chodzi o paletki

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez 2014-11-16, 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darcook 

Imię: Darek
Wiek: 52
Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-01, 20:17   

Witam wszystkich,
Mam na imię Darek i choć na forum zarejestrowałem się jakiś czas temu to jakoś nie miałem okazji się przywitać bo i pisać za bardzo nie miałem o czym :-P Poza tym to dużo czytania tutaj miałem gdyż ciekawych wątków na tym forum jest wiele i mnie przez ten czas mojego pobytu pochłaniało bez reszty.Akwarystyką pasjonuje się kilka lat a dyskowce zawitały do mnie jakieś dwa miesiące temu więc uczę się je hodować na razie "na własną rękę" dlatego coraz szybciej nadchodzą dni w których będę się musiał ...PYTAĆ :mrgreen: :evil:
Pozdrawiam
 
 
MarcinI 

Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 1
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2014-12-10, 20:22   

Witam
Nazywam się Marcin. Akwarystyką zafascynowałem się w dzieciństwie, gdy zainwestowałem w akwarium wszystkie pieniądze z odszkodowania za połamaną nogę :).

Po latach zmian obsad od kilku lat uczę się jak żyć z paletkami :)

Pozdrawiam
 
 
jarko 

Imię: Jarek
Wiek: 43
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 78
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-12-13, 13:53   

To i ja :-)
Jarek lat 34,Radom woj Mazowieckie.Obecnie baniaczek 200L,troszkę roślin i paletki.
Proszę o wyrozumiałość gdyż to pierwsza przygoda z paletkami :roll:
 
 
Luna 


Imię: Monika
Wiek: 35
Dołączyła: 16 Lis 2014
Posty: 6
Skąd: Nottingham
Wysłany: 2014-12-15, 14:51   

Każdy kulturalnie się wita, zatem i ja nie będę juz anonimowym podglądaczem.
Dzień dobry, nazywam się Monika. Jestem z Warszawy, aczkolwiek jakiś czas temu wyprowadziłam się "trochę" dalej.
Na niniejsze forum trafiłam, ponieważ Ktoś polecił mi je jako bogate źródło wiedzy ;-)

Moja przygoda z akwarystyką trwa od kilku lat i zaczęła się od innej pasji, terrarystyki. Aktualnie posiadam akwarium 96l: roślinno-korzenny bałagan, którego głównych lokatorów stanowi mała grupka kolcobrzuchów karłowatych.
W pierwszej połowie przyszłego roku zamierzam zrealizować swoje akwarystyczne marzenie i stworzyć zbiornik dla dyskowców :-) Na razie korzystając z czasu intensywnie czytam i zbieram informacje...

Pozdrawiam.
 
 
DarekZ 


Imię: Darek
Wiek: 48
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 15
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-12-16, 11:07   

Witam

Dyskowce interesowały mnie od zawsze, jak jeszcze akwaria były z kątowników i szyby wstawiane na kit :-) , ale wtedy nie było mi dane.
Własne akwarium z dyskowcami posiadam od kilku miesięcy.
Pozdrawiam
_________________
DarekZ
 
 
Moraś 

Imię: Marek
Wiek: 46
Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 42
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-12-19, 16:35   

Witam , mam na imię Marek . Mieszkam w Płocku i od trzech lat uprawiałem z powodzenie akwarystykę roślinną . Posiadałem zbiornik 200 L który sprzedałem i następny będzie 300 L w którym zamierzam hodować paletki .
 
 
marekp 
marekp

Imię: marek
Wiek: 53
Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 1
Skąd: śląsk
  Wysłany: 2015-01-06, 15:28   

Witam wszystkich ! Mam na imię Marek i mieszkam w Raciborzu . Odwiedzam forum od kilku lat i przyszedł czas na zawitanie w waszym gronie . Posiadam od 14 lat 200l akwarium , a w nim od kilku lat z różnymi skutkami paletki , którym towarzyszą dwie bocje wspaniałe ( chyba bardziej ode mnie zależy im na towarzystwie paletek :-) ) i neony czerwone . Interesują mnie turystyka motocyklowa, rowerowa i górska oraz pływanie i jazda na nartach . Dziękuję wszystkim zaangażowanym w pomoc i tworzenie często ciekawej lektury dzięki której rozwija się nasza wiedza. Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez marekp 2015-01-06, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12