DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr Ro przeciw NO3
Autor Wiadomość
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-24, 12:25   

Wyeliminować nie, ale obniżyć jak najbardziej się da.

Ja uważam, że jednak bezpieczniejsze jest mieszanie RO z odpadem niż z kranówą. Dlaczego? Sprawdzałem miernikiem przewodniość wody z kranu i odpadu - odpad ma niższą. Więc ma mniej zanieczyszczeń niż woda prosto z kranu - odpad to jest to, co przez membranę nie przeszło ale część syfu zostaje zatrzymanych przez prefiltry (pianka, węgiel aktywny) przed membraną. Więc jest to woda mniej zanieczyszczona niż kranówa.
Ostatnio zmieniony przez 2014-07-24, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jurasiga 


Imię: JURAS
Pomógł: 10 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lis 2012
Posty: 1723
Skąd: Turek
Wysłany: 2014-07-24, 12:35   

Więc możemy śmiało polecić Gośce filtr RO 3.75 on w zupełności wystarczy na potrzeby akwarystyczne i do trzymania palet . ;-)
_________________
Pozdrawiam Juras
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-24, 13:08   

Tak, wystarczy w zupełności.

Plus ewentualnie dodatkowy korpus za membraną na żywicę jonowymienną typu Zoolek Aquafix NO3. Ale to później zawsze można dołożyć, jak nadal NO3 będzie zbyt wysokie.
 
 
MałgorzataG 

Imię: Małgorzata
Wiek: 37
Dołączyła: 11 Lip 2014
Posty: 42
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2014-07-24, 17:04   

Dziękuję Wam bardzo serdecznie!
I za wymianę podglądów i za zgodne podsumowanie:)

Filltr RO 3.75 + Aquafix w razie potrzeby.
Zastanawia mnie czy takie pobieranie NO3 z wody kosztem uwalniania anionów chloru nie jest czymś w stylu "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Zabieram im azotany a wrzucam chlor.

Tak na marginesie - przy moich parametrach wody muszę wlać 90 ml kwasu na 400l wody, żeby osiągnąć parametry na poziomie pH - 6,6, kH - 3.
Zaczynałam żmudnie od 2 ml :mrgreen:
Co ciekawe nie można mieszać kwasu ortofosforowego z siarkowym, bo zaczynają się nawzajem znosić. Nie wiem jak to działa, ale kiedy wykończyłam kwas orto-fosf. to dolałam podobną dawkę siarkowego i PH momentalnie osiągnęło stan powyżej 8,0.

Chcę także zaznaczyć, że nie kombinuję tylko dociekam;)

Dzięki raz jeszcze:)
 
 
multi 
multi

Imię: Sławek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 197
Skąd: Ostrów Maz
Wysłany: 2014-07-24, 18:06   

Purigen w reaktorze z narurowca i problem z głowy ,ps jeśli masz kh 3 to ph 7 albo testy masz do bani woda się zakwasza sama jeśli kh 0 jeśli 3 to ph 7 lub więcej,więc wątpię byś miała takie parametry .przy okazji po purigenie wodę będziesz miała kryształ.
_________________
multi
 
 
MałgorzataG 

Imię: Małgorzata
Wiek: 37
Dołączyła: 11 Lip 2014
Posty: 42
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: 2014-07-24, 18:29   

Mam filtr wewnętrzny "pusty", czyli turbina + pusty pojemnik na wkłady filtracyjne. Świetnie sprawdza się w przypadku zielonego i białego zakwitu, teraz też go będę używać, chociaż czytałam i doceniam pomysł kolegi z forum na taki filtr:)

Czy ta teoria z moim PH przy kh = 3 jest pewna?
Też się doszukałam, a z drugiej strony gros osób ma takie właśnie parametry, ot spójrz chociażby na ten wątek: http://www.discusforum.ad...pic.php?p=36155

Sprawdzam testami ZOOLEKu i TETRY. Od dwóch dni stabilnie i chociaż Zoolek pokazuje 6,6 (pomiar na skali co 0,2) a Tetra 6,0 (pomiar co 0,5) to na szczęście żaden nie zbliża się do 7,0. Ale czuwam:)
 
 
multi 
multi

Imię: Sławek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 197
Skąd: Ostrów Maz
Wysłany: 2014-07-26, 11:11   

być może test twardości jest kiepski u mnie nigdy takiej sytuacji nie miałem przy PH 6,8 zawsze KH 0 próbowałem kiedyś z hcl uzyskać KH 4 i PH np 6,5 by PH nie spadało tzw bufor lecz bez skutku jeśli twardość była 4 to PH 7,5 jeśli PH 6,5 to KH 0 więc nie wiem jak Ludzie mogą mieć takie parametry w swoich zbiornikach z CO 2 jest to możliwe .
_________________
multi
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-26, 11:45   

multi napisał/a:
więc nie wiem jak Ludzie mogą mieć takie parametry w swoich zbiornikach z CO 2 jest to możliwe .

Zgadza się. Ale w wodzie jest CO2, więc niektórzy takie parametry mogą uzyskać.
Tabelka zależności pH i KH oraz ilości CO2 rozpuszczonego w wodzie: http://akwarystyczne.info..._na_pH_wody.pdf

Lejąc kwas do wody, najpierw obniżamy KH i dopiero gdy spadnie ono do 0, zaczyna się pH obniżać. Dlatego ilość kwasu jaka jest potrzebna do uzyskania ustalonego pH jest zależna od twardości węglanowej wody.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10