DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
Brzydkie kaczątko czy łabędź
Autor Wiadomość
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-26, 21:19   Brzydkie kaczątko czy łabędź

Brzydkie kaczątko czy łabędź?
Oto jest pytanie. Każdy jak nabywa sobie ryby to nigdy tak naprawdę nie wie co z nich wyrośnie. Ja niekiedy też nie wiem dopóki nie zobaczę swych ryb po jakimś czasie prezentowanych na FORUM. Wtedy niekiedy skacze mi ciśnienie. Miało to miejsce już kilka razy na tym FORUM. No może poza kilkoma odmianami barwnymi ale też nie do końca. Dlatego postanowiłem sklecić ten temat i zmobilizować WAS do wklejania zdjęć ryb. Gdybyście byli tacy łaskawi i trochę się wysilili to zdjęcie winno wyglądać tak jak niżej. Przez te prezentacje dacie wszystkim nadzieję, że nie jest tak źle z naszymi rybami by było jeszcze gorzej. A jak wyjdzie lepiej to plus dla nas.
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-03, 08:47   

Ryba przyjechała do mnie jako 6-7 cm odmiany Pigeon Tiger, pierwsze zdjęcie z czerwca 2013 ryba była u mnie 1,5 roku, jadła normalnie, ale nie rosła. Drugie zdjęcie styczeń 2014. Może to nie okaz, ale jakąś różnicę da się zauważyć i do końca nie wiemy co nas czeka.W tym przypadku dla mnie na plus. Obecnie największy żarłok, odpukać.
Ostatnio zmieniony przez 2014-04-03, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-03, 19:16   

Ale patrząc na oko na drugim zdjęciu, to chyba jednak to zdjęcie trochę na wysokość rozciągnąłeś ;)
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-03, 20:03   

Nie rozciągałem Rafał zmieniłem rozmiar z użyciem opcji piksele, ale fakt jest jakbym rozciągnięte, zresztą to zdjęcie jest też w mojej galerii od dawna wstawie jeszcze inne, co by nie było, że manipuluje bo tak nie jest, ale tak to już jest każdy ma prawo do swojej oceny ;-) Fakt wybrałem do porównania moim zdaniem najlepsze zdjęcie, gdzie ryba była w nazwijmy to stagnacjiz nie przykulonymi płetwami.

Zdjęcia październik-listopad




i z tego roku








Jak widać do okazu brakuje jej wiele i widać gołym okiem, że jest długa a nie okrągła, ale jak porównać zdjęcia idzie w dobrym kierunku takie moje zdanie. Jeszcze raz napiszę nie chciałem nikogo oszukiwać ani nic udowadnia na siłę.
Ostatnio zmieniony przez 2014-04-03, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-04, 05:33   

Porównanie z tym co jest a co było, to niebo a ziemia. Zerknij raz jeszcze na tez zdjęcia - chodzi mi o kształt oka, ono powinno być okrągłe. O ile na wszystkich pozostałych jest, to na ostatnim jest rozciągnięte na wysokość. Gdzieś coś nie tak poszło przy obróbce zdjęcia i proporcje przy zmianie wielkości zdjęcia nie zostały zachowane. Nie twierdzę, że to celowe działania, czasem wystarczy jedno przypadkowe kliknięcie.
 
 
alegumis
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-04, 07:13   

Rafał ostatnie zdjęcie wstawione specjalnie na fotosika by nie zmieszać, więc to oryginał, masz rację jest nie naturalnie wysokie, może to kwestia miejsca i kąta robienia. Ryba stała w narożniku może to zniekształciło obraz, nie wiem. Wstawiłem inne zdjęcia, żeby nie było niedomówienia. Jak napisałem widać po niej, że wzrost nastąpił po czasie i nie jest okazem, ale to jak się zmieniła sam robię :shock: , tym bardziej, że wcześniej przez ponad rok nic i gdyby nie to, że jadła i nie robiła galaretką i była ulubienicą dzieci została by poddana selekcji. Tyle kto chce niech wieży, kto nie to nie.
 
 
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-04, 15:40   

Ale ja wierzę. Bo że szczura można wyprowadzić na ładną rybę widzimy chociażby na pierwszym zdjęciu. I nie piszę o wysokości ryby a o kształcie oka - oko kształtu nie zmienia stąd wniosek, że coś nie tak jest na zdjęciu z proporcjami.
 
 
pawel.g 


Imię: pawel
Wiek: 51
Dołączył: 28 Lis 2012
Posty: 18
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2014-04-06, 21:30   

witam podepne sie pod temat jest duzo czynnikow ktore moga wplynac na rozwoj naszych pupili ;woda,pokarm,genetyka :-D
 
 
adamn 



Imię: Adam
Pomógł: 66 razy
Wiek: 65
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 7856
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-07, 08:34   

choroby i robale ;-)
Adam
_________________
"Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł" Albert E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12